Spektrum DX5 Rugged DSMR, SR515

Kód: 4-SPM5200EU
Neohodnoceno
Značka: Spektrum
7 790 Kč 6 438 Kč bez DPH
Skladem e-shop
Můžeme doručit do:
17.7.2024
Možnosti doručení

Máte RC auto a potřebujete odolný a dobře vybavený RC vysílač? Spektrum DX5 Rugged má skříň je chráněnou před rázy měkčenými lištami po celém obvodu, má interní anténu, kroužek pro upevnění na karabinu, robustní volant a páku pro řízení palcem. Součástí balení je přijímač SR515.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

V balení je 5-kanálový RC vysílač Spektrum DX5 Rugged, 5-kanálový přijímač Spektrum, návod k použití v češtině, manuál EN, DE, FR, IT.

Charakteristika

Máte svůj terénní RC model a potřebujete k němu odolný a dobře programově vybavený volantový vysílač? Spektrum DX5 Rugged DSMR je nepochybně tímto správný vysílačem. Jeho skříň je chráněna před rázy měkčenými lištami po celém obvodu, vysílač má interní anténu, kroužek pro upevnění na karabinu, robustní volant a velkou páku pod volantem pro možnost řízení palcem. Samozřejmostí je intuitivní software.

Tvarované polyuretanové (TPU) obvodové lišty spodní a vrchní části skříně vysílače chrání vysílač před nechtěnými rázy a do značné míry byla zvýšena odolnost proti vlhkosti. Vysílač se dá zavěsit na řemínek, k tomu účelu slouží poutko na horní části vysílače a vysílač si proto můžete zavěsit na krk. Na boční straně vysílače je dokonce schránka pro drobné nářadí. Byla zvýšena vodě odolnost interních vodičů elektroniky a celé skříně vysílače.

Volantový RC vysílač Spektrum DX5 Rugged má několik pomocných spínačů pro světla, navijáky a další vymoženosti. K pohybu v menu vysílače slouží inovativní dotykový ovládací panel, který nabízí větší odolnost proti vlhkosti a nečistotám. Jednoduše posuňte prst na ovládací panel a klepnutím vyberte z nabídky. Hodnoty přečtete na snadno čitelném LCD displeji. Integrovaná telemetrie (model musí být vybaven přijímačem umožňujícím provoz telemetrie) umožňuje zobrazit v reálném čase důležitá data, jako otáčky motoru, rychlost vozidla, napětí baterie a teplotu přímo na vysílači.

Modulace DSMR

Princip modulace DSMR je podobný modulaci DSMX, kterou nyní používají letecké vysílače Spektrum. Přenos signálu probíhá v rozprostřeném spektru, rozprostřeného přímou modulací pseudonáhodné posloupnosti (DSSS - Direct Sequence Spread Spektrum). Pouze DSSS umožňuje správně demodulovat signál i v případě, že na daném kanálu vysílá jiné zařízení (Bezdrátové sítě WiFi, BlueTooth, ...). DSMR používá pro přenos 23 náhodně zvolených kanálů z celkem dostupných 80 kanálů, mezi kterými pseudonáhodně přeskakuje. Každý vysílač má jiný výběr 23 kanálů a jinou pseudonáhodnou posloupnost. Tento způsob zajišťuje nejlepší možnou odolnost vůči rušení jak cizími vysílači Spektrum, tak i ostatními zařízením, které pracují ve stejném pásmu 2.4 GHz. Výhodou modulace DSMR je to, že ji lze použít pro řízení lodí.

Volantový RC vysílač Spektrum DX5 Rugged má působivý seznam dostupných mixů pro všechny druhy aplikací, nejen pro závodění. Kromě uživatelem definovaných mixů je vysílač dodáván s přednastavenými mixy, které obsahují dvojí plyn, duální brzdy, MOA 4 kolové řízení a dvojí řízení. Mixy lze přepínat, aktivovat a upravovat. Menu vysílače je přehledné a intuitivní, takže pokud máte základní zkušenosti s vysílači, budete manuál potřebovat pouze minimálně.

Bezkonkurenční odolnost

Design vysílače je založen na vynikající ergonomii vysílačů Spektrum, k tomu byla přidána ochrana vysílače proti nárazu, vlhkosti a nečistotám.

Maximální funkčnost

Kromě funkčních ochranných prvků vysílače přibyly i praktické prvky, jako poutko na vysílači, schránka pro drobné nářadí, které potřebujete mít u sebe a anténa schovaná uvnitř skříně vysílače, takže ji nelze poškodit.

Osvědčená ergonomie

Ergonomicky osvědčené vysílače Spektrum DX5 Pro a DX5C nalezly cestu koncepci vysílače Spektrum DX5 Rugged. Máte proto možnost pocítit v ruce protiskluzovou rukojeť která se příjemně drží, robustní volant a logicky uspořádané pomocné přepínače. Navíc vysílač je lehký a snadno se s ním manipuluje.

Bezpečnostní vzpěra

Pro zvýšení tuhosti skříně vysílače byla ve přední části vysílače vložena výztuha mezi základnou a horním tělem. Ta zamezí rozlomení nebo prasknutí rukojeti a umožňuje navíc uživatelům její kreativní využití např. k upevnění přídavných prvků jako třeba svítilny nebo kamery.

Řízení jednou rukou

Zcela novou vychytávkou Spektrum je možnost řízení vysílače pouze jednou rukou. Pokud například budete potřebovat pořídit snímek auta během jízdy a nebudete mít po ruce kolegu s fotoaparátem, můžete k řízení použít speciální páku řízení, kterou budete ovládat palcem a plyn ukazováčkem. Tím se vám uvolní druhá ruka, kterou pořídíte potřebný snímek.

Ovládací panel

Dosud bylo jako ovládací rozhraní používáno rolovací tlačítko. To nemá příliš možnosti ochrany proti vlhkosti, proto byl pro vysílač DX5 Rugged zvolen panel s tlačítky, které lze ochránit proti vniknutí vlhkosti. Citlivost tlačítek panelu lze volitelně nastavit.

Snadno programovatelný

Programování DX5 Rugged je jednoduché. Intuitivní rozhraní usnadňuje navigaci v menu a rychlou změnu nastavení. Pro většinu programovacích funkcí nebudete potřebavat manuál, menu vysílače je sestaveno logicky a přehledně.

Integrovaná telemetrie

Vestavěná funkce telemetrie vám může nabídnout informace v reálném čase o důležitých hodnotách, jako je napětí akumulátoru vašeho auta, kvalita signálu, teplota motoru a další. Použitím výstražného systému zvukového tónu můžete programovat DX5 Rugged, zda nastavené hodnoty dosahují nebo překračují limity, které definujete. Telemetrie je funkční s přijímačem, který umožňuje telemetrii, jako je SR6000T (prodává se samostatně).

V balení je 5-kanálový přijímač SR515

Přijímač Spektrum SR515 DSMR Sport poskytuje rychlejší připojení s nízkým zpožděním a má párováním tlačítkem bez nutnosti použít párovací konektor. Nový design s malými rozměry a hmotností 6g, je ideální pro zástavbu do malých aut. Možnost výběru SmartSafe™ nebo "Gas" Failsafe. Přijímač nemá ochranu proti vodě

Modulace DSMR

Princip modulace DSMR je podobný modulaci DSMX, kterou nyní používají letecké vysílače Spektrum. DSMR používá pro přenos 23 náhodně zvolených kanálů z celkem dostupných 80 kanálů, mezi kterými pseudonáhodně přeskakuje. Každý vysílač má jiný výběr 23 kanálů a jinou pseudonáhodnou posloupnost. Tento způsob zajišťuje nejlepší možnou odolnost vůči rušení jak cizími vysílači Spektrum, tak i ostatními zařízením, které pracují ve stejném pásmu 2.4 GHz.

Programování AVC® (Active Vehicle Control ™)

DX5 Rugged umožňuje individuální nastavení systému AVC tím, že umožní přístup k vyhrazeným úpravám. AVC technologie využívá senzory pro korekce řízení a současně plynu, výsledkem je plynulejší jízda, stabilní chování na rovině i v zatáčkách a bezpečnější držení stopy.

Obecné vlastnosti RC vysílače Spektrum DX5 Rugged
 • 5-kanálový proporcionální vysílač
 • Speciální styl skříně vysílače s důrazem na odolnost proti nárazu
 • Modulace Spektrum DSMR 2,4 GHz
 • Do značné míry vodě odolné provedení skříně chrání elektroniku před vlhkostí
 • Poutko pro upevnění vysílače pomocí řemínku na krk
 • Obvodová ochranná lišta z polyuretanu
 • Schránka pro uložení drobného nářadí
 • Jednoduchý pohyb v menu pomocí dotykových tlačítek na ovládacím panelu
 • Intuitivní software s uživatelsky ověřenými funkcemi
 • Inovativní páka řízení pro přesné ovládání jednou rukou
 • Protiskluzová rukojeť a volant s Offroad volantem
 • Integrovaná telemetrie vysílače (Nutno použít přijímač s telemetrií)
 • Velký snadno čitelný LCD displej
 • Programovatelné nastavení kompatibilních přijímačů s technologií AVC®
 • Modulace DSMR s latencí 11 ms, 16.5 ms a 22 ms
 • Nastavitelné napětí pružiny volantu
 • Velký LCD displej, nastavení kontrastu
 • 20 modelů v paměti
 • Integrovaná anténa - konec ulomených antén při pádu vysílače
 • Libovolné přiřazení přepínačů k jednotlivým funkcím vysílače
 • Integrovaná telemetrie: zobrazení napětí baterie, teploty, rychlosti/otáček a počtu kol.
 • Možnosti nastavení stabilizace AVC
 • Datový port pro možnost aktualizace
Programové funkce RC vysílače Spektrum DX5 Rugged
 • Model Select - 20 modelů v paměti
 • Model Name - pojmenování modelu - 15 znaků
 • Servo Setup - nastavení koncových bodů, subtrimu, reverzu a rychlosti výchylek na všech kanálech
 • Rates - nastavení dvojích výchylek na kanálu řízení, plynu a brzdy
 • Exponential - nastavení exponeciálních výchylek na kanálech řízení a plynu/brzdy
 • Timers - nastavení odpočítávání s alarmem přepínačem nebo pákou plynu
 • Bind - párování s přijímači. Lze zvolit rámcovou rychlost 11ms, 16.5ms nebo 22ms
 • Mixing - mix pro řízení kol 4WS, Dual mix a volně programovatelný mix
 • Trim Setup - nastavení kroku trimu na kanálu řízení a plynu (1-20)
 • Trim Assign - nastavení přepínačů trimů pro řízení nebo plyn
 • AUX Assign - nastavení přepínače trimu pro kanál AUX
 • Telemetry - konfigurace telemetrických senzorů, alarmů a logování telemetrických dat
 • Settings - nastavení kontrastu displeje, trim, zvuk, kalibrace ovladačů, sériové číslo
 • Touch Settings - 5 různých profilů nastavení citlivosti dotykových tlačítek

Doporučujeme koupit

Potřebujete pouze 4 AA baterie, můžete použít nenabíjecí alkalické AA nebo nabíjecí NiMH.

Doplňkové parametry

Kategorie: Spektrum vysílače
Použití: RC auta
Provedení: Volantový vysílač
Pásmo: 2,4 GHz
Modulace: Spektrum DSMR
Počet kanálů: 5 kanálů
Mód: M
Napájení: 4 AA baterie
Délka: 160 mm
Šířka: 122 mm
Výška: 251 mm
Hmotnost: 417 g bez baterie
Rámcová rychlost: 11 / 22 ms
Počet modelů v paměti: 20 modelů
Programovací funkce: RC modely aut / lodí
Rozlišení: 2048 bodů
Dosah: Plný
Hlasový výstup: Ne
Telemetrie: Ano (nutno použít přijímač s telemetrií)

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: