Krick Ariadne plachetnice kit

Kód: 4-KR-20380
Neohodnoceno
13 290 Kč 10 983 Kč bez DPH
Skladem e-shop
Můžeme doručit do:
17.4.2024
Možnosti doručení

Stavebnice makety klasické plachetnice Ariadne pro začínající maketáře. V sadě stavebnice je laminátový trup, laserem vyrobené dřevěné díly, kovové doplňky. Model lze provozovat na vodě, k tomu je potřeba dokoupit RC zařízení, případně pomocný motor.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Balení obsahuje laminátový bíle nabarvený trup, hliníkový stěžeň, plachty, sadu překližkových dílů, sadu dřevěných lišt, sáčky s drobnými díly, díly z mosazi, sadu výkresů a vícejazyčný manuál.

Charakteristika

Stavebnice makety skutečné klasické závodní plachetnice Ariadne, pro začínající maketáře. Ve stavebnici je laminátový trup, laserem vyrobené dřevěné díly, kovové doplňky. Doporučeno je volitelné příslušenství.

Ariadne je klasickou lodí, která vycházela ze závodních plachetnic 20 století a která se vyznačovala jednoduchým oplachtěním a snadným řízením. Elegantní linie a moderní konstrukce ji řadila mezi progresivní lodě své doby.

Model je určen pro všechny lodní modeláře, kteří si dokáží poradit se stavbou. Výhodou je především kvalitní laminátový trup, kompletní dřevěné součásti paluby a vestaveb, kompletní stožár s naformátovanými plachtami a drobný materiál pro kompletaci stožáru. Dále veškerá kování a mosazné doplňky. V balení je stavební plán 1:1 a návod.

Obal s fotografií hotového modelu

Stylová krabice s fotografií hotového modelu je pečlivě, vkusně a kvalitně graficky vyvedena a obsahuje název, technické údaje a měřítko modelu.

Co naleznete v balení

Po otevření víka krabice naleznete laminátový trup, hliníkový stěžeň, plachty, dřevěné díly modelu z překližky, sadu lišt, drobné součásti, sadu výkresů a manuál.

Sada výkresů

Set obsahuje kompletní sadu výkresové dokumentace modelu v měřítku 1:1 s obrázky jednotlivých detailů. Na výkrese jsou v měřítku nakresleny montážní sestavy, jejich kompletace a to včetně stěžňů a ráhen a způsob vázání lanoví. Vícejazyčný postup stavby rámcově upravuje logické sestavení jednotlivých komponentů.

Stavební obtížnost 2

Stavebnice pro mírně pokročilé jsou vhodné pro stavitele, kteří již postavili jednodušší model pro začátečníky a mají již základní modelářské zkušenosti. Modely této obtížnosti jsou propracovanější, obsahují již více detailů a stavba je časově náročnější.

RC i statický model

Stavebnice je navržena jako statický model, ale má připraveny všechny výřezy na instalaci pohonu a elektroniky. Díly pohonu a táhla je třeba pořídit samostatně.

Doporučujeme koupit

Pro uvedení do provozu je potřeba si doplnit RC soupravu (vysílač, přijímač, baterie, servo, kabely), lepidla, barvy a 3,5 kg zátěže do kýlu. V případě pohonu pak motor 450 s hřídelí a lod. šroubem (KR-42370), regulátor 60A, baterii LiPol2S nebo 6-7 čl. NiMH, nabíječ.

Pro stavbu doporučujeme koupit nářadí, lepidlo a barvy.

Modelářské nářadí a podložka

Ke stavbě modelů lodí je nutné vhodné nářadí. Doporučujeme výbornou sadu Modelcraft nářadí pro lodní modeláře (sada 12ks), nebo Modelcraft nářadí pro modeláře (sada 18ks). Dále doporučujeme koupi nylonových svorek a nepostradatelné modelářské špendlíky. Pro úpravu, přesné řezaní, lepení dílů a také jako ochranu stolu doporučujeme modelářskou podložku.

Lepidlo a barvy

Pro lepení doporučujeme univerzální disperzní lepidlo a Robitronic vteřinové lepidlo střední 20ml. K barvení doporučujeme akrylové emailové barvy. Barvy nanášejte kvalitními štětci (ploché štětce na povrchy, kulaté štětce pro detaily).

Doporučená minimální výbava lodního modeláře:
 • Modelářský nůž nebo skalpel
 • Mini vrtačka
 • Vrtáky o průměrech 0,5 až 3mm
 • Brusné papíry o různé zrnitosti
 • Nůžky
 • Pinzeta
 • Kolíčky na prádlo
 • Tužka
 • Pravítko
 • Sada jehlových pilníků
 • Šicí stroj na šití plachty
Příslušenství pro běžný provoz lodí

Pro běžný provoz funkčního RC modelu lodi potřebujete speciální mazací tuk pro mazání lodních hřídelí. Speciální složení zajistí hladký chod hřídele v teflonové trubičce se zachováním maximální životnost komponent. Doporučeny jsou tuky Maznička s lodním mazacím tukem Marine 140ml nebo Lodní mazací tuk Marine 140ml

Při dokončovacích pracech či běžné údržbě přijde vhod speciální nářadí a nástroje od firmy Shesto, jako např. kleště, pinzety, pilníky, šroubováky a mnoho dalších, které naleznete na stránkách www.astramodel.cz/cz/katalog/naradi-c189.html

Doplňkové parametry

Kategorie: Stavebnice lodí
Druh stavebnice: Kit
Výška stožáru: 1480 mm
Typ: Maketa plachetnice
Délka: 1130 mm
Hmotnost: 6000 g
Plocha plachet: 0,45 m²
Šířka: 220 mm
Trup: Ost
Výška: 1810 mm
Druh pohonu: Ne
Konstrukce: Laminát, dřevo
Měřítko: 1:10
Stavební obtížnost: Mírně pokročilí

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: