Spektrum přijímač AR637T DSM2/DSMX 6CH AS3X s telemetrií

Kód: 4-SPMAR637T
Neohodnoceno
Značka: Spektrum
3 390 Kč 2 802 Kč bez DPH
Skladem e-shop
Můžeme doručit do:
24.6.2024
Možnosti doručení

Nový RC přijímač Spektrum AR637T se stabilizací a telemetrií je kompatibilní se systémem Spektrum SMART. Přijímač má integrovaný barometrický snímač, který měří výšku a vario. Možnost připojení doplňkového přijímače SRXL2.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Balení obsahuje RC přijímač Spektrum AR637T, kabel pro měření externího napětí, návod k použití v angličtině, němčině, francouzštině, italštině a češtině.

Charakteristika

Nový RC přijímač Spektrum AR637T se stabilizací a telemetrií je kompatibilní se systémem Spektrum SMART. Přijímač má integrovaný barometrický snímač, který měří výšku a vario. Možnost připojení doplňkového přijímače SRXL2 (objednací číslo SPM9747).

Integrovaný stabilizační systém SAFE a AS3X

Přijímač obsahuje MEMS gyro a akcelerometr, pomocí kterého může stabilizovat let modelu. Stabilizace je plně nastavitelná, nastavuje se pomocí programovatelných vysílačů v menu Forward Programming. Přijímač podporuje AS3X (drobné korekce turbulence) i SAFE (funkce pro začátečníky - ochrana letové obálky, limity náklonu).

Na rozdíl od předchozí generace přijímačů AR636, které bylo možné programovat programovacím kapelem a aplikace Spektrum Programmer, je nový přijímač AR637T programovatelný výhradně pomocí kompatibilního vysílače Spektrum DX G2/G3, řada NX0 a iX12, iX, u kterých se po spárování v nemu zobrazí speciální menu Forward programming. Lze pouze doporučit přečíst si následující čláky:

Dvě antény a kompaktní rozměry

RC modely letadel s významnou částí konstrukce z uhlíkových vláken či laminátu, mohou vytvářet stínící efekt a snižovat dosah. Přijímač Spektrum AR637T je navržen tak, aby eliminoval problémy s dosahem v letadlech z těchto materiálů tím, že má dvě nezávislé externí antény, které zajistí bezpečný příjem signálu. Jedna anténa je dlouhá 155 mm a druhá anténa 186 mm. Dají se snadno namontovat vně trupu. Díky kompaktním rozměrům a podélně umístěným konektorům je instalace snadná i do úzkých trupů. Přijímač má konektor SRXL2 pro externí anténu a konektor VOLT pro telemetrický senzor externího napětí např. pohonné baterie. Dále konektor XBUS pro další telemetrické senzory.

Kompatibilita se systémem Spektrum Smart

Spetrum AR637T je připraven pro použití se SMART regulátory Avian. Výstup přijímače č. 1 (THRO - plyn) automaticky detekuje, zda je připojen SMART regulátor.

Pokud je připojen SMART regulátor, přijímač automaticky vyčítá z regulátoru (a případně z připojeného SMART akumulátoru) veškeré telemetrické údaje. V opačném případě se na výstupu objeví standardní servo signál. Tím je zajištěna kompatibilita s konvenčními regulátory či servy.

Nastavitelný Fail-Safe

RC přijímač AR637T podporuje 2 typy systému Fail-Safe

 1. Preset: Při výpadku signálu přejde kanál do přednastavené výchylky (výchylka během párování). Tento typ se používá u větroňů.
 2. Last Hold: Při výpadku signálu zůstane kanál v posledních platné pozici. Tento typ Fail-Safe doporučujeme používat běžných (akrobatických) modelů.

Typ Fail-Safe lze nastavit u jednotlivých kanálů pomocí programovatelných vysílačů Spektrum G2, NX, iX v menu Forward Programming. Ve výchozím stavu je kanál plynu nastaven na Preset a ostatní kanály na Last Hold.

Telemetrie s plným dosahem

Vysílací výkon telemetrie je 100 mW EIRP, což zaručuje plný dosah telemetrie. Přijímač je osazen portem XBUS pro připojení dalších telemetrických senzorů a dále konektorem pro měření externího napětí. Přijímač má integrovaný barometrický snímač, takže přijímač měří výšku i vario.

Snadné párování pomocí tlačítka

Už nepotřebujete párovací konektor! K párování stačí zmáčknout tlačítko s logem Spektrum na vrchní straně přijímače. Aktivaci párování lze provést jak při zapnutí napájení, tak i zmáčknutím tlačítka až po zapojení napájení. To je výhodné tam, kde současné stisknutí tlačítka a připojení napájení je velmi obtíženě zvládnutelné "naráz".

Nadále byla zachována možnost párování přijímače pomocí párovacího konektoru zapojeného o výstupu Bind/Prog/SRXL.

Vlastnosti přijímače Spektrum AR637T
 • Pro elektro letadla i větší benzínové modely letadel
 • Integrovaná nastavitelná stabilizace SAFE a AS3X
 • Kompatibilní s leteckými modulacemi Spektrum DSM2 a DSMX
 • Kompatibilní se systémem Spektrum Smart
 • Telemetrie s plným rozsahem a integrovaným barometrem pro měření výšky a varia
 • 2 nezávislé antény pro prostorově diverzitní příjem signálu
 • Párovací tlačítko umožňuje snadné a rychlé spárování
 • Lehoučká kompaktní konstrukce pro snadné umístění v trupu
 • Konektory SRXL2 pro doplnkový přijímač, XBUS pro telemetrické senzory a VOLT pro měření externího napětí
 • Výstup SRXL2 přenáší až 20 kanálů a telemetrii. Vhodné pro vývojáře.
 • Nastavitelný fail-safe na jednotlivých kanálech
 • Možnost aktualizace firmware pomocí kabelu a aplikace Spektrum Programmer
AS3X® TECHNOLOGIE (3-OSÁ STABILIZACE)

Exkluzivní technologie Spektrum™ AS3X® zvyšuje letovou stabilitu tím, že potlačuje účinky větru, turbulence a dalších vnějších vlivů a pomáhá tak modelu v rovném letu. Budete se cítit, jako byste pilotovali větší model, který reaguje přesněji a bezpečněji.

PROGRAMOVÁNÍ PŘIJÍMAČE

Přijímač AR637T můžete programovat a nastavit bezdrátově přímo z jakéhokoli kompatibilního vysílače Spektrum™ G2, Nx nebo iX prostřednictvím nabídky menu Forward Programming. Poznámka: Přijímač lze v aplikaci Spektrum Programmer pouze aktualizovat na nejnovější verzi firmware, ovšem samotné programování přijímače se dá provádět pouze ve vysílači Spektrum, kompatibilních s novou generací DX G2/G3, NX iX. Pro zobrazení menu Forward Programming ve vysílači je nutné mít vysílač spárován s přijímačem AR637T, po spárování se ve Function menu Forward Programming zobrazí a vy můžete začít programovat přijímač.

TECHNOLOGIE SAFE®

Letové režimy technologie SAFE® (Sensor Assisted Flight Envelope) pomáhají pilotům vyhnout se ztrátě kontroly nad modelem. SAFE používá AS3X k zajištění klidného a stabilního rovného letu a navíc funkce SAFE zajistí omezení úhlů náklonu a klonění a zabrání modelu letadla dostat se do extrémních letových poloh.

SAFE® PANIKA

Někdy se nazývá záchranný režim, Panika je stabilizační režim SAFE, který vrátí letadlo do vodorovného letu z jakékoli polohy. Obvykle je přiřazeno tlačítku či přepínači vysílače.

SMART TELEMETRIE

Chcete-li využívat všech výhod technologie Smart™, použijte přijímač AR637T s regulátorem SMART a vysílačem Spektrum DSMX® s telemetrií. Data telemetrie, jako je proud, napětí, teplota a otáčky, se odesílají přímo do vašeho vysílače v reálném čase.

INTEGROVANÝ BAROMETR

Přijímač Spektrum™ AR637T je vybaven integrovaným barometrem (vestavěný tlakový senzor), který poskytuje telemetrii data o nadmořské výšce a vario, bez nutnosti zakoupení dalších senzorů

Poznámka: Vysílače Spektrum DX7S a DX8 Gen 1 nebudou u přijímače AR637T zobrazovat telemetrii nadmořské výšky nebo variometru. Spektrum Flight Log (SPM9540) (SPM9540) není kompatibilní s přijímačem AR637T.

Doporučujeme koupit

K přijímači lze připojit doplňkový přijímač SRXL2 (objednací číslo SPM9747).

Doplňkové parametry

Kategorie: Spektrum přijímače
Použití: Letadla
Pásmo: 2,4 GHz
Modulace: DSMX/DSM2
Počet kanálů: 6
Napájecí napětí: 3.5 - 9V
Délka: 50 mm
Šířka: 23,3 mm
Výška: 15 mm
Délka antény: 155 a 186 mm
Hmotnost: 12 g
Dosah: Plný
Telemetrie: Ano
Stabilizace: Ano
Výstup SRXL: Ano
Rozlišení: 2048
Perioda PWM: 11 ms

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: