Arrma Typhon TLR Tuned 1:8 4WD ARR

Kód: 4-ARA8306
Neohodnoceno
Značka: ARRMA
12 090 Kč 9 992 Kč bez DPH
Skladem e-shop
Můžeme doručit do:
26.6.2024
Možnosti doručení

RC model auta na dálkové ovládání Arrma Tuned Typhon TLR v měřítku 1:8 s náhonem 4x4, se dodává sestaven, bez elektroniky a pohonu. Vybaven je tuningovými hliníkovými díly TLR-Tuned, a je připraven k montáži vašeho příslušenství. Hotová karosérie a závodní kola dBoots® Exabyte.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

V balení je sestavený RC model auta Arrma TLR Tuned TYPHON (bez nainstalované elektroniky), dodatečný spoiler na křídlo, spodní a vrchní podložky zavěšení, křížový klíč, šrouby pro montáž elektroniky a arch samolepek. Vícejazyčný manuál EN, DE, FR, IT a návod v češtině.

Charakteristika

RC model auta na dálkové ovládání Arrma Tuned Typhon TLR v měřítku 1:8 s náhonem 4x4, se dodává sestaven, bez elektroniky a pohonu. Vybaven je tuningovými hliníkovými díly TLR-Tuned, a je připraven k montáži vašeho příslušenství. Hotová karosérie a závodní kola dBoots® Exabyte.

Buggy Roller ARRMA® TLR® Tuned TYPHON™ 4WD Race je vybaven špičkovými tuningovými díly pro lepší pevnost, ovladatelnost a dlouhodobou trvanlivost. Dokonalá platforma pro vstup do soutěžních závodů a experimentování s podvozkem za účelem dosažení nejlepších výkonů.

Velký počet tuningových dílů TLR® a karoserie s výrazným závodním zbarvením okamžitě odlišují tento model od modelu TYPHON™ 6S BLX 4WD Speed ​​Buggy RTR. TLR® Tuned TYPHON™ 4WD Race Buggy Roller je dokonalá buggy v měřítku 1:8, která je připravena k montáži vašeho motoru s regulátorem a přijímače se servem. Nainstalujte si svůj nejvýkonnější pohon 4S nebo 6S a TLR® Tuned TYPHON™ si snadno poradí s jakýmkoli terénem.

Odolné hliníkové součásti TLR® Tuned zahrnují podvozkovou desku, hřeben řízení, nastavitelné horní a dolní závěsy, tlumiče a přední a zadní věže. Všechny jsou leptány laserem s logem TLR®. Podvozek má také silné kompozitní boční lišty a přední a zadní výztuhy. Nastavitelné tlumiče naplněné olejem mají opracované kuželové písty a distanční sloupky Extreme Bash (EXB).

RC auto Arrma Typhon Tuned TLR je také vybaveno odolným hnacím ústrojím, které vydrží extrémní nárazy, s celokovovými diferenciály a koly převodovky a odolnými ocelovými hnacími hřídelemi. Jeho mimořádně silné náboje kol podporují kola s nízkým profilem na vyšší úrovni. Nastavitelné zadní křídlo Race Spec pomáhá udržovat pneumatiky a buggy na zemi, což přispívá k sebevědomé a citlivé ovladatelnosti při vysokých rychlostech.

Díky efektivní konstrukci jsou práce údržby omezeny na minimum. Například hliníkový posuvný držák vám poskytuje rychlý a bezproblémový přístup k vašemu motoru. Buggy Roller Buggy Roller TYPHON™ 4WD Race v měřítku 1:8 je výjimečný výrobek ARRMA®. Pro středně pokročilé, kteří se zajímají o závodění, nabízí špičkovou odolnost a možnosti ladění, které vám poskytnou úspěšný start na závodní dráze.

Vlastnosti modelu ARRMA® TLR® Tuned TYPHON™ 1:8 Race Buggy 4WD Roller
 • Připraven k montáži vašeho pohonu a elektroniky s baterií
 • Pevná konstrukce podvozku
 • Velký box pro voděodolný* přijímač
 • Eloxovaný hliníkový 7075-T6 podvozek
 • Silné boční lemy podvozku z kompozitu
 • Účinné křídlo Race Spec s nízkým profilem a silnými vysokými úchyty
 • Nastavitelné EXB Extreme Bash hliníkové tlumiče naplněné olejem
 • Obráběné kuželové tlumiče pístů
 • Přední a zadní věže tlumičů z eloxovaného TLR® Tuned 7075-T6 hliníku
 • Odolné ocelové hnací hřídele
 • Hnací ústrojí pro vysoké zatížení
 • Celokovové diferenciály a ozubená kola převodovky
 • Účinný servo saver z černě eloxovaného hliníku
 • Pružina servomotoru X-Hard
 • Černý hliníkový servo držák
 • Demontáž centrálního diferenciálu po odstranění pouhých 4 šroubů
 • Snadno přístupný držák motoru pro rychlé vyjmutí motoru
 • Odolné hliníkové náboje kol 17mm pro zvýšení pevnosti
Obsažené díly TLR® Tuned:
 • TLR® Tuned 7075-T6 laserem leptaná hliníková podvozková deska
 • TLR® Tuned 7075-T6 laserem leptané hliníkové přední a zadní věž tlumičů
 • TLR® Tuned 7075-T6 laserem leptaný hliníkový sloupek řízení
 • TLR® Tuned laserem leptané spodní nastavitelné závěsy
 • TLR® Tuned laserem leptané horní nastavitelné závěsy
 • TLR® Tuned laserem leptané hliníkové těla tlumičů
Součásti TLR® TUNED

TLR® Tuned TYPHON™ 4WD Race Buggy Roller byl vylepšen o špičkové hliníkové díly, které zvyšují odolnost a zlepšují ovladatelnost. Pro středně pokročilé hráče je to ideální platforma pro závodění a získání zkušeností s tuningem - Designed Fast a Designed Tough!

Olejové tlumiče

Tlumiče jsou namontovány na hliníkové věže tlumičů TLR® Tuned 7075-T6 a jsou vybaveny hliníkovými těly TLR® Tuned Aluminium Shock, strojně zúženými písty tlumičů a tlumiči EXB Extreme Bash. Snadno absorbují běžný terén jako hlínu, asfalt a trávu a vytvářejí super hladké tlumení.

Vysoká trakce s pneumatikami dBoots® EXABYTE

Pneumatiky dBoots® Exabyte jsou vyrobeny z vysoce kvalitní závodní gumy pro dlouhou trvanlivost a mají vícevrstvý dezén pro vynikající trakci za všech podmínek. Obsahují pěnové vložky a jsou nalepeny na nylonová kola 1:8 buggy. 17mm šestihranné unášeče poskytují pevnost během extrémních akcí a umožňují snadnou údržbu.

Závodní hotová karosérie

RC model auta TLR® Tuned TYPHON™ 4WD Race Buggy Roller má skvěle padnoucí kabát ve formě barevné karosérie s exkluzivními barvami a obtisky Race Spec. Výrazné barvy umožňují velmi dobrou viditelnost na závodní dráze.

TLR® Tuned 7075-T6 šasí

Vysokou odolnost v nelítostném prostředí závodní dráhy zajistí hliníkové šasí z pevnostního hliníku 7075-T6. Odolnost vůči povětrnostním vlivům a poškození pomáhá zajišťovat povrchová úprava eloxováním.

TLR® Tuned 7075-T6 věže tlumičů

Věže tlumičů jsou vyrobeny z pevnostního hliníku 7075-T6, které vydrží vysoké namáhání při jízdě. Odolnost vůči povětrnostním vlivům zajistí povrchová úprava eloxováním.

TLR® Tuned motorové lože

Černě eloxovaný, hliníkový držák motoru lze díky přesné výrobě jednoduše nastavit a pevně zafixovat. Posuvný držák tak umožňuje nastavení polohy a motoru uvolněním dvou šroubků, které jsou snadno přístupné shora. Toto řešení značně zjednodušuje nastavení mezi zubové vůle a změny pastorku.

TLR® Tuned kovové součásti náprav

Závodní stroj musí mít zajištěnou maximální pevnost klíčových součástí, mezi něž patří i držáky broušených ocelových čepů ramen náprav.

TLR® Tuned pozinkované ocelové součásti

Napínáky a hřídele kol jsou pozinkovány a mají vysokou odolnost proti korozi.

TLR® Tuned součásti tlumičů

Nastavitelné tlumiče naplněné olejem jsou vybaveny hliníkovými těly TLR® Tuned Aluminium Shock, mají opracované kuželové písty a distanční sloupky Extreme Bash (EXB).

* Informace o specifikaci voděodolnosti naleznete v návodu k použití. Tipy a triky na provoz v mokrém prostředí naleznete v blogu.

Doporučujeme koupit

Pro zprovoznění modelu je nutné doplnit: motor, regulátor, servo řízení, RC soupravu, pohonný akumulátor, vhodný nabíječ a 4x AA baterie do vysílače.

Doporučené komponenty

Motor:

 • Arrma motor střídavý BLX4074 4P 2050KV
 • Spektrum motor střídavý Firma 4274 1900ot/V

Pastorek na motor:
Motor je nutné osadit pastorkem s modulem ozubení M1, s 11 až 24 zuby. Průměr pro hřídel dle motoru (5 mm).

 • Robitronic pastorek 12T 1M 5mm
 • Robitronic pastorek 16T 1M 5mm
 • Robitronic pastorek 20T 1M 5mm

Regulátor:
Lože pro regulátor má montážní otvory s roztečí 46 mm nebo 52 mm.

 • Arrma regulátor BLX185 BLX4074 6S 150A IC5
 • Spektrum regulátor Firma 130A BL 2S-4S IC5 Smart

Servo řízení:
Servo standardní velikosti s kovovými převody a minimální momentem 15 kg.cm (ideálně 20kg.cm a více dle způsobu použití), tisícihran na servu 23T.

 • Spektrum servo S652 18kg MG
 • Spektrum servo S6250 Car High Torque

Akumulátory 4S LiPo:
Model doporučujeme napájet jedním 4S LiPo akumulátorem.

 • 1x 4S LiPo Spektrum Smart LiPo 14.8V 5000mAh 50C HC IC5

Nabíječ:

 • Síťový nabíječ Spektrum S1100 G2 s jedním výstupem 1x 100W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S1200 G2 s jedním výstupem 1x 200W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S2100 G2 se dvěma výstupy 2x 100 W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S1400 G2 se jedním výstupem 1x 400 W.

RC souprava:

 • Spektrum DX3 DSMR, SR315
 • RC souprava Spektrum Smart s podporou telemetrie - vysílač Spektrum DX5C DSMR + přijímač SR6110AT
Technologie Spektrum Smart

Technologie Spektrum Smart v současné době představuje nejpokročilejší a nejjednodušší systém pro provoz modelů a nabíjení/péči o akumulátory. Pro využíti všech výhod a funkcí je nutné mít všechny komponenty (regulátor, akumulátor, RC soupravu) Smart. Více informací o technologie Spektrum Smart naleznete zde.

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC modelů potřebujete lepidlo na pneumatiky, lepidlo na šrouby, sadu nářadí a silikonový olej do tlumičů. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro RC auta.

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Z naší nabídky doporučujeme lepidlo Robitronic Tire Glue - viz doporučené příslušenství.

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu a měnit olej v diferenciálech. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají opravné sady či jednotlivé díly. Z naší nabídky silikonových olejů doporučujeme silikonové oleje TLR (Team Losi Racing), viz doporučené příslušenství.

Pro běžnou údržbu je potřeba lepidlo na šrouby. Šrouby zašroubované v kovovém materiálu (např. šrouby v motoru, stavěcí šroub v pastorku) musí být proti povolení tímto lepidlem zajištěny.

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnou vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou pro dlouhý jízdní čas. Naopak LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození.

Doplňkové parametry

Kategorie: RC auta 1:5 - 1:8
Typ: Buggy
Šasí: Hliníkové 3mm 7075-T6
Měřítko: 1:8
Délka: 515 mm
Šířka: 312 mm
Výška: 189 mm
Rozvor: 328 mm
Světlá výška podvozku: 27 mm
Prostor pro baterie: 158 x 48 x 70mm
Hmotnost: 2860 g bez vybavení
Náhon: 4WD
Přední kola: dBoots® Exabyte
Zadní kola: dBoots® Exabyte
Tuhost pružin (přední): 0.80 N/mm
Tuhost pružin (zadní): 0.56 N/mm
Viskozita oleje tlmičů: P:550 Z:550cSt
Viskozita oleje diferenciálů: P:7k, S:10k, Z:7kcSt

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: