Proboat Přístavní remorkér Horizon 30" RTR

Kód: 4-PRB08036
Novinka
Neohodnoceno
Značka: Proboat
12 390 Kč 10 240 Kč bez DPH
Vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

RC model lodi přístavního remorkéru Proboat Horizon 30" RTR - zmenšená polomaketa s množstvím detailů. Lze využít jako vyprošťovací loď (odnímatelná ramena v balení). LED osvětlení stožáru, s pozičním osvětlením. Volitelně lze instalovat pumpu pro funkční vodní děla. Silný stejnosměrný pohon.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Obsahem balení je hotový, sestavený RC model lodi Proboat Přístavní remorkér Horizon 30" RTR, s nainstalovanými komponenty: stejnosměrný motor 700 s chladičem, 2v1, regulátor s přijímačem 40A, Proboat servo 5.3kg 4.8-6V voděodolné. Horizon vysílač Multi Model LT 2.4GHz, Proboat sada pro vyprošťování lodí: Tug 30, výstavní stojánek, návod CZ a manuál EN, DE, FR, IT.

Charakteristika

Proboat Horizon 30" je polomaketa přístavního remorkéru, která Vám umožní stát se kapitánem na své vlastní lodi. Tento krásný člun můžete nejen použít k projížďce po vodní hladině, ale také jako vyprošťovací lodičku pro rychlostní RC modely lodí, až do velikosti 48". Díky možnosti montáže odnímatelných ramen, můžete zatlačit model který vám uvízl na hladině, ke břehu. K tomu je přístavní remorkér vybaven silným stejnosměrným motorem řady 700 a 40A regulátorem s podporou napájení 3S LiPol. Pro spolehlivé ovládání je přibalen vysílač Horizon 2.4GHz.

Jednodílný trup je vyroben z odolného plastového ABS materiálu. Pro lepší orientaci je na bočních stranách trupu LED osvětlení, stejně jako na stěžni, pro úžasné večerní projížďky. Na modelu jsou dvě vodní děla, která můžete uvést do provozu pomocí volitelné vodní pumpy (prodává se samostatně). Díky obsaženému výstavnímu stojanu se bude loď vyjímat nejen na vodě, ale i na stole, či poličce.

Odolný trup

Vytvarovaný jednodílný trup poskytuje vysokou pevnost. Použitý lisovaný kompozitní materiál ABS je dokonce odolnější proti nárazu, než laminát.

Odnímatelná vyprošťovací ramena

Proměňte remorkér na funkční vyprošťovací loď pro znehybněné modely lodí. Volitelná ramena (obsažená v setu) lze snadno nainstalovat a lze s nimi tlačit lodě až do délky 48" (120 cm).

Detailní zpracování

RC model lodi Tug Boat je realisticky zpracován, těšit se můžete na nárazníkové pneumatiky, zadní palubu s navijákem a jeřábem, nebo schody na můstek se zábradlím.

Vodní děla

Remorkér obsahuje makety dvou vodních děl. Doplněním volitelné vodní pumpy, můžou být děla plně funkční a stříkat vodu. Vodní pumpa se zapojí a ovládá volným třetím kanálem pomocí vysílače.

Stejnosměrný motor 700

Pro pohon modelu, případně vyprošťování dalších lodí, byl použit velký stejnosměrný motor třídy 700, s vysokým točivým momentem. Pro účinný odvod tepla je motor doplněn pasivním chladičem.

Nainstalovaná zátěž

Nainstalovaná balastní zátěž v kýlu trupu umožňuje model ihned po vybalení umístit na vodu, a to bez nutnosti dovažování do kýlu, pro zajištění stability lodi.

Servo s vysokým točivým momentem

Dostatečnou sílu k manévrování a zatáčení při vyprošťování lodi, zajišťuje servo s vysokým točivým momentem. To ovládá otáčení prstence na lodním šroubu, který směruje proud tlačené vody do potřebného směru.

Vysílač 2,4 GHz

3-kanálový vysílač Horizon, pracující na frekvenci 2.4 GHz s modulací FHSS, zajišťuje bezpečné ovládání lodi bez rušení. Má indikaci napětí pomocí LED, reverz plynu a řízení, trimy kanálů a nastavení velikosti výchylek.

Výstavní stojánek

Robustní praktický dřevěný stojánek slouží k uložení po jízdě, vystavení lodi, nebo při provádění údržby.

LED osvětlení

Díky bočnímu osvětlení budete mít dokonalý přehled o poloze lodi, zatím co LED osvětlení stožáru dodává výjimečný vzhled a dobrou viditelnost na dálku.

Vlastnosti
 • Detailní zpracování
 • Odolný jednodílný trup z ABS
 • Odnímatelná vyprošťovací ramena
 • Vodní děla připravená pro montáž vodní pumpy (prodává se samostatně)
 • 2v1 přijímač s regulátorem 40A
 • Výkonné servo řízení
 • Spolehlivý vysílač 2,4 GHz
 • Nadrozměrný motor velikosti 700
 • LED osvětlení
 • V balení je praktický dřevěný stojánek
 • Předinstalovaný zátěž

Doporučujeme koupit

Pro uvedení do provozu je nutno doplnit pohonný akumulátor s konektorem EC3/IC3, nabíječ a 4x AA baterie do vysílače.

Doporučené akumulátory LiPol

Model lze provozovat na 3-článkový LiPol akumulátor.

 • LiPo akumulátor Spektrum LiPo 11.1 V 5000 mAh 50C s technologií Smart.
 • LiPo akumulátor Spektrum LiPo 11.1 V 5000 mAh 50C s technologií Smart G2.

Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů. Výhody technologie Spektrum Smart naleznete zde.

Doporučené nabíječe pro konvenční LiPol i Smart akumulátory

Pokud se rozhodnete v RC modelech používat moderní Smart LiPo akumulátory, nebo akumulátory jiných značek, pak doporučujeme tyto nabíječe:

 • Síťový nabíječ Spektrum S155 s jedním výstupem 1x 55W (vhodný jen pro Smart akumulátory).
 • Síťový nabíječ Spektrum S1100 s jedním výstupem 1x 100W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S2100 s jedním výstupem 2x 100W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S2200 se dvěma výstupy 2x 200W.
Příslušenství pro běžný provoz lodí

Pro běžný provoz funkčního RC modelu lodi potřebujete speciální mazací tuk pro mazání lodních hřídelí. Speciální složení zajistí hladký chod hřídele v teflonové trubičce se zachováním maximální životnost komponent. Doporučeny jsou tuky DYNE4200, DYNE4201

Při dokončovacích pracech či běžné údržbě přijde vhod speciální nářadí a nástroje od firmy Shesto, jako např. kleště, pinzety, pilníky, šroubováky a mnoho dalších, které naleznete na stránkách www.astramodel.cz/cz/katalog/naradi-c189.html

Doplňkové parametry

Kategorie: RC motorové lodě
Konstrukce: ABS
Měřítko: 1:25
Druh stavebnice: RTR
Typ: Motorová loď
Stavební obtížnost: Začátečník
Délka: 762 mm
Šířka: 266 mm
Šířka (beam): 222 mm
Druh pohonu: Stejnosměrný motor 700
Hmotnost: 4.5 kg
Lodní šroub: Tryska (Kort nozzle)
Položka byla vyprodána…

Představení

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: