Krick Classic Jet sportovní člun kit

Kód: 4-KR-26321
Neohodnoceno
5 490 Kč 4 537 Kč bez DPH
Skladem e-shop
Můžeme doručit do:
29.7.2024
Možnosti doručení

Stavebnice rychlého model retro člunu Krick Classic Jet Kit. Model je třeba sestavit, obsahuje laminátový trup se základním nátěrem a výřezy pro Jet trysku. Stavebnice je určena pro zkušenější modeláře, protože kromě sestavení je potřeba model nabarvit a vybavit pohonem a RC soupravou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Stavebnice modelu lodi ROMARIN, člun Classic Jet, obsahuje plastové laminátový trup, palubu s převěným obložením a díly kokpitu, montážní součásti, pokyny k provozu a německý manuál.

Charakteristika

Stavebnice rychlého model retro člunu Krick Classic Jet Kit. Model je třeba sestavit, obsahuje laminátový trup se základním nátěrem a výřezy pro Jet trysku. Stavebnice je určena pro zkušenější modeláře, protože kromě sestavení je potřeba model nabarvit a vybavit pohonem a RC soupravou.

K pohonu lodi výrobce doporučuje motor Krick AX Marine S282 3500ot/V, který je určen pro pohon tryskového čerpadla Krick Pohon Mini-Jet 20 s reversem. Motor s oběžným pláštěm má rozměry 28x30mm, průměr hřídele 3,17mm, rozsah napětí: 6-11,1V, konektory zlacené, doporučen lodní regulátor 60A s chlazením.

K pohonu lodi výrobce doporučuje i Krick Pohon Mini-Jet 20 s reversem. U tryskového pohonu je voda nasávána přes otvory v lodním trupu, a opět vypouštěna při vysokém tlaku přes trysku na zádi. Zvláštností je vysoká manévrovatelnost, pro obrácení vodní paprsku je použit speciální obraceč tahu, který se sklopí za tryskou. Mini-Jet 20 je vhodný pro malé a střední modely lodí. Integrovaná vrtule 19 mm. Pro ovládání trysky jsou doporučeny 2 ks mini serva.

Doporučujeme koupit

Je potřeba doplnit motor, regulátor, trysku Krick Pohon Mini-Jet 20 s reversem, serva, baterii, nabíječ, min. 2 kanálovou RC soupravu, lepidla, barvy a potřebné nářadí.

Pro stavbu doporučujeme koupit nářadí, lepidlo a barvy.

Modelářské nářadí a podložka

Ke stavbě modelů lodí je nutné vhodné nářadí. Doporučujeme výbornou sadu Modelcraft nářadí pro lodní modeláře (sada 12ks), nebo Modelcraft nářadí pro modeláře (sada 18ks). Dále doporučujeme koupi nylonových svorek a nepostradatelné modelářské špendlíky. Pro úpravu, přesné řezaní, lepení dílů a také jako ochranu stolu doporučujeme modelářskou podložku.

Lepidlo a barvy

Při stavbě modelů lodí se můžeme setkat s lepením různých materiálů, jako dřevo, plasty, kov, folie, laminát apod. Každý materiál se lepí specifickými lepidly. Dřevo lze lepit disperzními lepidly Speedbond PVA, které by se ale nemělo použít do míst s trvalejším působením vody. Pro ten případ se používají epoxidové lepidla: Speed Epoxy II 4 min. Pro menší menší plochy lze použít vteřinové lepidlo. Plasty se k sobě lepí buď vteřinovými lepidly a to v případě, že se jedná o drobnější díly Roket Max vteřinové lepidlo husté. Když se jedná o velké díly, jako rozměrnou palubu do trupu, lze doporučit Roket UV lepidlo 20g. Kov a laminát lze lepit Epoxidovými lepidly.

K barvení doporučujeme akrylové emailové barvy. Barvy nanášejte kvalitními štětci (ploché štětce na povrchy, kulaté štětce pro detaily).

Příslušenství pro běžný provoz lodí

Pro běžný provoz funkčního RC modelu lodi potřebujete speciální mazací tuk pro mazání lodních hřídelí. Speciální složení zajistí hladký chod hřídele v teflonové trubičce se zachováním maximální životnost komponent. Doporučeny jsou tuky Maznička s lodním mazacím tukem Marine 140ml nebo Lodní mazací tuk Marine 140ml

Při dokončovacích pracech či běžné údržbě přijde vhod speciální nářadí a nástroje od firmy Shesto, jako např. kleště, pinzety, pilníky, šroubováky a mnoho dalších, které naleznete na stránkách www.astramodel.cz/cz/katalog/naradi-c189.html

Doplňkové parametry

Kategorie: RC motorové lodě
Druh stavebnice: Kit
Typ: Rychlostní člun
Délka: 495 mm
Šířka: 190 mm
Trup: OFS
Druh pohonu: Elektro
Konstrukce: Laminát, dřevo.
Stavební obtížnost: Pokročilý

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: