Traxxas XRT 8S Ultimate 1:6 4WD RTR modrý

Kód: 4-TRA78097-4-BLUE
Neohodnoceno
Značka: Traxxas
40 090 Kč 33 132 Kč bez DPH
Skladem e-shop
Můžeme doručit do:
17.7.2024
Možnosti doručení

Extrémně výkonný RC model auta Traxxas XRT ve vrcholné verzi Ultimate - vybaven hliníkovými díly, Bluetooth modulem (vč. telemetrie), odolnějším servem řízení a vylepšenými pneumatikami. Celokovová hnací soustava, bez-sponková karoserie, regulátor VXL-8S. Rychlost až 96 km/h.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Balení obsahuje kompletně sestavený RC model auta Traxxas XRT Ultimate 1:6 s nainstalovanými komponenty: střídavý motor Velineon 1200XL, střídavý regulátor VXL-8S, servo řízení 2085X, RC přijímač Traxxas TQi TSM. Dvoukanálový RC vysílač Traxxas TQi s Bluetooth modulem. Příslušenství: klíč na kola, klíče imbus (2.5 T, 2.5 L, 2 L). Návod CZ a manuál EN, DE, FR, SP.

Charakteristika

RC model auta Traxxas XRT 8S v měřítku 1:6 v sobě spojuje výborný design a konstrukci inspirovanou závody, s výkonem a silou legendárního modelu X-Maxx. Výsledkem je zcela nová platforma Off-Road auta s ostrým řízením a vysokou stabilitou, která je s novým super výkonným pohonem VXL-8S ještě rychlejší a standardně dosáhne rychlost až 96 km/h!

Model v této limitované vrcholné verzi Ultimate je továrně vybaven množstvím tuningových dílů v hodnotě více něž 25 000 Kč. Nenechte si ujít jedinečný nadupaný RC model, který oproti standardní verzi obsahuje navíc - hliníkové vysoce pevnostní eloxované díly šasi, pístnice tlumičů s povlakem TiN (nitrid titanu), odolnější servo řízení, vylepšené pneumatiky a vysílač TQi s již instalovaným Bluetooth modulem, který umožňuje zobrazení telemetrie na vašem telefonu.

Traxxas XRT je navržený pro maximální zážitek z jízdy. Má nízké těžiště, široký rozchod kol a špičkové komponenty pro extrémní výkony. Šasi je nylonové s modulární konstrukcí a integrovanými držáky tlumičů. Konstrukce vychází z modelu X-Maxx a je vysoce odolná při nárazech. Celokovové hnací ústrojí tvoří absorpční člen "Cush Drive", přední, centrální a zadní diferenciály, hliníková středová hřídel, ocelové poloosy a náboje kol se dvěma ložisky.

Pohon modelu zajišťuje speciálně upravený nový regulátor VXL-8S s ostřejší charakteristikou a výkonný střídavý motor Velineon 1200XL. Programovatelný vysílač Traxxas TQi je továrně vybaven Bluetooth modulem pro spojení modelu s mobilním telefonem a zobrazení telemetrických údajů, jako např. rychlost jízdy nebo otáčky motoru.

Pro pohodlnou přípravu modelu je karoserie bez-sponková, se snadnou montáží a demontáží. Baterie jsou zajištěny v přihrádkách pomocí přepážky se západkou. Jedná se o pohotový, rychlý a pohodlný systém výměny baterií.

Přehled novinek
Maximální odolnost

XRT Ultimate přichází plně nabitý hliníkovými díly pro maximální pevnost a odolnost, které jsou navíc barevně sladěny. Jasně eloxované komponenty vypadají stejně dobře jako fungují a dodávají vysokou pevnost pro extrémní jízdu.

Obsažený Bluetooth modul

Bezdrátový modul Traxxas Link je standardní součástí XRT Ultimate. K dispozici tak máte rychlost, otáčky, teplotu motoru a napětí baterie, to vše přes Bluetooth v telefonu s bezplatnou aplikací Traxxas Link.

Vylepšené pneumatiky

Pneumatiky XRT Ultimate Gravix ™ jsou vybaveny lehkým pásem v kostře, který zabraňuje vyboulení při vysokých rychlostech pro skálopevnou jistotu. Směrový dezén poskytuje vynikající trakci a je tišší než typické terénní pneumatiky.

Modulární konstrukce

Modulární konstrukce umožňuje demontáž kompletní přední či zadní části. Za pár minut tak máte úplný přístup ke snadnému servisu a nastavení modelu. Modularita šasi auta výrazně zjednodušuje údržbu, díky ní je mnohem snadnější se dostat k diferenciálům apod.

Nylonové šasi

Šasi modelu je tvořeno kompozitním výliskem, který je díky své prostorové koncepci velmi tuhý a současně lehký. Tato konstrukce umožňuje pohlcování tvrdých nárazů bez trvalého poškození. Ze spodní strany je podvozek chráněn třemi kluznými deskami, které lze snadno v případě poškození vyměnit.

Integrované věže tlumičů

Model využívá osvědčenou technologii, která integruje věž tlumičů přímo do šasi, což zajišťuji výjimečnou pevnost a odolnost. Při nárazu je navíc energie rozložena do konstrukce podvozku a utlumena.

Odolné komponenty

Ramena zavěšení jsou vyrobena z nejodolnějšího kompozitního materiálu, který Traxxas používá. Přední nárazník a držák zadního křídla mají důmyslnou konstrukci s absorpční zónou pro případ nárazu.

Tlumiče GTX

Masivní tlumiče GTX jsou přesně navrženy a naladěny pro tento velký model. Tvoří je hliníkové, barevně eloxované tělo s hliníkovými hlavami a maticí, pevné ocelové pístnice povlakované nitridem titanu, masivní pružiny a přesné těsnící X-kroužky. Pro správnou funkci jsou tlumiče naplněny olejem s optimální viskozitou.

Ostré řízení

Systém řízení Dual-Bellcrank zajišťuje rychlou a přesnou odezvu řízení. Vačkový servosaver je umístěn v horní části sloupku a chrání řízení před nárazy.

Držák motoru a chladič

Čtyři šrouby s aretačním čepem pevně drží motor na místě a vymezují přesnou mezizubovou vůli při daném převodovém poměru. Motor je osazen chladičem se dvěma ventilátory pro udržení správné provozní teploty i při plném zatížení.

Přihrádky pro baterie

Model auta na dálkové ovládání Traxxas XRT 8S obsahuje dvě přihrádky po stranách podvozku, pro umístění dvou baterií LiPol 4S. Poloha na dně přihrádek udržuje nízké těžiště.

Pohonná soustava

RC model auta XRT používá celokovovou hnací soustavu, převzatou a tvrdě prověřenou, z modelu X-Maxx. Stejné jsou také krabičky diferenciálů pro bezchybnou podporu ložisek.

Absorpční systém Cush drive

Inovativní systém Cush drive využívá k pohlcení rázu motoru speciální díl, vybavený elastomerovými silentbloky. Systém nahrazuje třecí spojku a umožňuje efektivnější a spolehlivější pohon bez složitého nastavování.

Diferenciály

Pro distribuci výkonu pohonu 4x4 je model vybaven předním, centrálním a zadním diferenciálem. Centrální diferenciál využívá velmi hustý olej 20M cSt, aby byl využit plný výkon bez prokluzu při bleskové akceleraci. Nápravové diferenciály jsou osazeny čtyřmi kovovými ozubenými koly pro odolnost a vysokou životnost.

Středová hnací hřídel

Přenos výkonu mezi nápravami realizuje hliníková středová hnací hřídel s drážkováním. Inovativní těsnění udržuje prach a nečistoty mimo středový tunel.

Ocelové poloosy

Robustní ocelové hnací hřídele s drážkovaným výstupem z diferenciálu bezpečně přenesou plný výkon motoru ke kolům. Díky stejnoběžné konstrukci kloubů (CV), mají hřídele hladký chod v každé poloze zavěšení.

Náboje s ložisky

Nové vysoko-pevnostní hliníkové těhlice jsou barevně eloxované a obsahují velká zapouzdřená kuličková ložiska. To zajišťuje extrémně hladký chod a neuvěřitelnou odolnost.

Kola XRT

Velké závodní disky mají matný černý povrch, velký 24mm unášeč (šestihran drážkovaný) a 17mm hliníkovou pojistnou matici pro bezpečné zajištění na hřídeli těhlice. Pneumatiky Gravix jsou navrženy pro výborný výkon jak na trati, tak v terénu. Silná středová kostra a vyztužení pásem minimalizují vyboulení při vysoké rychlosti.

Přehled instalovaných hliníkových dílů
Karoserie
Bez-sponková karoserie

Patentované bez-sponkové upínaní karoserie je snadné, rychlé a sponky neruší čistý vzhled modelu.

Ochranný rám

Karoserie je z vnitřní strany vyztužená rámem pro odolnost.

Střešní lyžiny

Střešní lyžiny chrání karoserii proti poškrábání při převrácení modelu.

Vzduchové otvory

Vzduchové tunely v karoserii zajišťují chlazení komponentů.

Přítlačné křídlo

Zadní křídlo s vysokým přítlakem zajišťuje stabilitu při vysokých rychlostech.

Kolečka Wheelie

Model má brutální výkon, proto je vybaven zadními opěrnými kolečky, které zabrání převrácení auta při rychlém přidání plynu.

XRT vs. X-Maxx
Servo řízení

Řízení je realizováno pomocí robustního, digitálního serva Traxxas - TRA2085X. Servo velikosti maxi má moment 26 kg.cm, rychlost 0.16 s/60°. Kovové převody. Dvakrát kuličkové ložisko na hřídeli tisícihranu, pro precizní chod. Voděodolná* konstrukce. Účinné chlazení serva zajišťuje středový chladič.

Výkonný střídavý motor Velineon 1200XL

Výkonný, střídavý bez-senzorový motor Velineon 1200XL poskytuje, díky 4-pólovému provedení, velmi hladký chod. Výborný odvod tepla zajišťuje kovové tělo motoru. Zlacené konektory 6,5 mm, 1275 kV a výstupní hřídel 5 mm.

Regulátor VXL-8S

RC model auta je vybaven speciálně naladěným elektronickým střídavým regulátorem VXL-8S. Vstupním napětí 4, 6 nebo 8 čl. LiPo (max. 33.6 V). Jednoduché nastavení jedním tlačítkem. Indikace stavu LED diodami. Odvod tepla pomocí masivního chladiče a ventilátoru. Vodě-odolná* konstrukce. Zlacené konektory 6.5mm. 2-stupňová detekce nízkého napětí LiPol akumulátorů, tepelná ochrana a přepěťová ochrana.

3 jízdní režimy:
 • Sportovní režim - Vpřed / Brzda / Zpátečka
 • Závodní režim - Vpřed / Brzda
 • Režim tréninku - 50% Vpřed / Brzda / 50% Zpátečka

Regulátor je vybaven portem pro zapojení originálního příslušenství, například LED osvětlení.

Přijímač Traxxas TQi

RC přijímač Traxxas TQi 5 kan. TSM s telemetrií pro vysílače Traxxas TQi. Jednoduchá obsluha, párování pomocí tlačítka. Indikace stavu LED diodou. V přijímači jsou integrovány 3-osé MEMS senzory pro učení polohy přijímače.

5-ti kanálový přijímač je také vybaven dvěma konektory pro zapojení telemetrických čidel RPM (otáčky) a V/T (napětí / teplota).

Dále lze k 4-pinovém konektoru připojit rozšiřující modul telemetrie, do kterého můžete zapojit až další 6 čidel, včetně velmi přesného GPS senzoru rychlosti.

RC souprava Traxxas TQi s Bluetooth ready

Traxxas pro Vás připravil zcela novou řadu dvoukanálových RC souprav s Bluetooth konektivitou. Bluetooth modul (je součástí balení), umožní spojit RC model s přehlednou grafickou aplikací Traxxas Link, kterou si bezplatně naistalujete do Smartphonu.

Aplikace Traxxas Link pro zařízení od Apple je k dispozici zdarma na AppStore, aplikace pro zařízení Google Android je zdarma na stránkách GooglePlay.

BT modul a telemetrie

Model je již v základu vybaven Bluetooth modulem a regulátorem s telemetrií. Veškeré nastavení modelu, lze provádět v aplikaci Traxxas Link, kde si můžete rovněž přehledně graficky zobrazit telemetrii v reálném čase (rychlost, otáčky motoru, teplotu motoru a celkové napětí akumulátorů).

Traxxas Stability Management

Stabilizační systém Traxxas Stability Management (TSM) umožňuje zažít nejen výkon, rychlost, zrychlení a projíždění zatáček extrémní rychlostí, ale zaručuje mnohem jednodušší řízení a kontrolu na kluzkých površích jako je prach, hladký beton nebo dokonce led a sníh.

V přijímači je MEMS 3-osé gyro a akcelerometr, který řádově 100x za vteřinu vyhodnocuje pohyb modelu a vhodnými zásahy do řízení předních kol korigují směr jízdy modelu. Traxxas TSM neomezuje výkonu motoru - nad výkonem motoru máte 100% kontrolu. Algoritmy jsou vyladěny pro každý model zvlášť. Míra asistence se nastavuje pomocí multifunkčního ovladače na vysílači či případně v aplikaci Traxxas Link.

Vlastnosti
 • Velký a výkonný Monster Truck v měřítku 1:6
 • XRT dosahuje rychlost až 96 km/hod
 • Stabilní model s přesným ovládáním
 • Bez-sponkové upevnění karosérie auta, revoluční upevnění motoru, celokovové pohonné ústrojí
 • Lehké ale současně pevné prostorové kompozitní šasi
 • Výkonný pohonný systém auta sestává z motoru Velineon 1200XL a regulátoru VXL-8S
 • Velké kola 3.8"a pneumatiky Gravix s pásem pro vysokou rychlost, unašeč 24 mm
 • Ocelové CV poloosy náhonu kol modelu
 • Masivní stavitelné olejové tlumiče Traxxas GTX
 • RC souprava Traxxas TQi s instalovaným Bluetooth modulem
 • Telemetrie přes aplikaci Traxxas Link
 • RC přijímač se stabilizací Traxxas TSM
 • Voděodolné* servo řízení s kovovými převody má moment 26 kg/cm, rychlost 0.16 s/60° a je opatřeno chladičem
 • Instalované hliníkové upgrady:
  • Přední těhlice a zadní závěsy
  • Spojovačky řízení
  • Páka řízení a komponenty Dual Bellcrank
  • Kryt převodovky a diferenciálů
  • Kolečka Wheelie
  • Lože motoru
  • Hlavy tlumičů

* Informace o specifikaci voděodolnosti naleznete v návodu k použití. Tipy a triky na provoz v mokrém prostředí naleznete v blogu.

Doporučujeme koupit

Pro zprovoznění modelu jsou potřeba 4x AA baterie do vysílače, 2x pohonný akumulátor a nabíječ na pohonné akumulátory.

Doporučené akumulátory LiPo

Model lze provozovat na dvojici 4 článkových LiPo akumulátorů.

 • Pro vyšší výkon a delší jízdní čas dvojice 4S LiPo akumulátorů Traxxas 14.8V 6700mAh 25C iD
 • Pro vyšší výkon dvojice 4S LiPo akumulátorů Traxxas 14.8V 5000mAh 25C iD
Doporučené nabíječe Traxxas

Univerzálními nabíječi Traxxas lze nabíjet akumulátory Traxxas typu LiPo a NiMH. Nabíječe Traxxas představují jednoduchý a bezpečný způsob nabíjení akumulátorů. Společnost Traxxas využívá jedinečný systém iD, díky tomu máte vždy jistotu, že vše jednoduše a bezpečně zapojíte. V konektoru akumulátoru je integrovaný čip, který nabíječ Traxxas automaticky rozpozná a nastaví za Vás všechny parametry nabíjení akumulátoru. Více informací zde.

Univerzální nabíječe pro akumulátory až 4S LiPo

 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak Plus 4S 75W s jedním výstupem
 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak Live 100W s jedním výstupem a možností BlueTooth připojení k telefonu
 • Nabíječ Traxxas EZ-Peak Live 2x100W se 2 výstupy a možností BlueTooth připojení k telefonu
Držák telefonu

Držák pro chytré telefony lze snadno upevnit na vysílač Traxxas TQi. Do držáku lze upevnit telefon max. šířky 90 mm.

LED osvětlení

Kompletní sada LED osvětlení udělá z Vašeho modelu opravdový skvost. Osvětlení obsahuje přední LED lištu do nárazníku, zadní multifunkční brzdovou lištu, napájecí modul a montážní příslušenství.

LED osvětlení můžete zapínat/vypínat a konfigurovat pomocí mobilní aplikace Traxxas Link. Více informací naleznete zde.

Další příslušenství
Servo 2085R

Pro maximální odolnost a výkon při extrémních jízdách můžete instalovat tuningové servo s vysokým točivým a kovovými převody TRA2085R.

Stojánek

Hliníkový otočný stojánek bude dokonalým doplňkem vašeho servisního stolu, či výstavní poličky. Stojánek usnadňuje údržbu modelu a zároveň zabraňuje deformaci (proležení) pneumatik při dlouhodobém stání.

Pracovní podložka

Pracovní podložka 91x51cm, pro servis RC modelů a jinou modelářskou práci. Brání poškození pracovního stolu, odolná vůči chemikáliím. Praktické přihrádky pro organizaci dílů a nářadí.

Sady šroubů a ložisek

K modelu jsou dostupné exkluzivní kompletní sady šroubů a ložisek. Sady využijete při servisu modelu a jako tuning pro jízdu v mokrý podmínkách doporučujeme instalaci sady nerez. Kompletní přehled sad k modelům Traxxas naleznete v blogu.

 • Sada šroubů (černěné)
 • Sada šroubů (nerez)
 • Sada ložisek (standard)
Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC auta Traxxas potřebujete lepidlo na šrouby, kvalitní lepidlo na pneumatiky, silikonový olej do tlumičů a sadu šroubováků. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro auta.

Lepidlem na šrouby se zakápne závit nebo hlavička šroubu, čímž dojde k jeho fixaci a vibrace způsobené jízdou nedovolí povolení šroubového spoje. Lepidlo na šrouby má speciální složení, které umožňuje snadné povolení šroubového spoje přiměřeným momentem, aniž by došlo k poškození hlavy šroubu. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo, takto zalepený šroub by mohlo být nemožné vůbec povolit!

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo - to po zatvrdnutí není pružné a kolem ráfků by se postupně vytvářely praskliny v pneumatice!

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají tzv. opravné sady. V nabídce tuningových dílů se dodávají ke všem tlumičům pístnice s extrémně tvrdým povlakem TiN (nitrid titanu). Pístnice s povrchem TiN snadno poznáte podle zlato-zelené barvy.

Doplňkové parametry

Kategorie: RC auta 1:5 - 1:8
Typ: Truggy
Šasí: Plastové
Měřítko: 1:6
Délka: 798 mm
Šířka: 595 mm
Výška: 258 mm
Rozvor: 480 mm
Světlá výška podvozku: 49 mm
Prostor pro baterie: 186 mm x 51 mm x 44 mm
Hmotnost: 9,79 kg
Náhon: 4WD
Motor: Velineon 1200XL
Přední kola: 4.3" x 5.7" (110 x 147 mm), pneu 7.4" x 4.0" (188 x 102 mm)
Zadní kola: 4.3" x 5.7" (110 x 147 mm), pneu 7.4" x 4.0" (188 x 102 mm)
Doba jízdy: 30 až 35 minut na 2x LiPo akumulátor Traxxas 14,8 V 6750 mAh
Rychlost: Až 96 km/h (s volitelným pastorkem), tovární až 80 km/h
Olej tlumičů: 350 / 500 cSt
Olej diferenciálů: 20M cSt středový

Představení modelu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: