Traxxas Nitro T-Maxx Classic 1:8 RTR modrý

Kód: 4-TRA49104-1-BLU
Neohodnoceno
Značka: Traxxas
13 190 Kč 10 901 Kč bez DPH
Skladem e-shop
Můžeme doručit do:
24.7.2024
Možnosti doručení

RC model auta Traxxas Nitro T-Maxx Classic v měřítku 1:8 s 3-kanálovým vysílačem TQ. Závodní nitor motor TRX 2.5 s laděným výfukem, tuhý podvozek ze 3.2 mm 6061-T6 modře eloxovaného hliníku. Elektrický startér. 2-stupňová převodovka se zpátečkou. Rychlost až 64 km/h.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Obsahem balení je kompletně sestavený model RC auta Traxxas Nitro T-Maxx 1:8 s nainstalovanými díly: Traxxas motor TRX 2.5R IPS, 3-kanálový přijímač Traxxas TQ 2,4GHz, 3x servo 2055 6,2kg.cm. 3-kanálový vysílač Traxxas TQ 2,4GHz. Traxxas kompletní startér EZ-Start 2 s nabíječem do autozásuvky, NiMH akumulátor 7.2V 1800mAh pro startér. Sada imbus klíčů, klíče, křížový klíč, klíč na žhavicí svíčku, náhradní svíčka, distanční podložky pro nastavení tlumičů, palivová nádobka, olej do vzduchového filtru. Sada samolepek, návod v češtině, manuál EN

Charakteristika

Monster Truck Traxxas T-Maxx 2.5 Nitro 4WD je špičkový nástroj k vítězství. Vyniká výkonným závodním motorem TRX 2.5 s laděným výfukem, tuhý podvozek je ze 3.2 mm silného 6061-T6 modře eloxovaného hliníku. Obří pneumatiky o průměru 160 mm poskytují maximální přilnavost v terénu, auto má velkou světlo výšku, která mu nebrání projíždět i ty největší nerovnosti. Nový T-Maxx má neuvěřitelné zrychlení a skvělé vedení na trati i díky náhonu 4WD a velkému rozvoru. Model dosahuje rychlosti až 64 km/hod!

Díky použití elektrického startovacího systému je obsluha velmi jednoduchá. Převodovka je dálkově ovládaná a obsahuje dva automatické stupně dopředu pro širokou škálu rychlostí a zpátečku. Užijte si ryzí jízdu se spalovacím motorem s tímto odolným model, který si poradí s každým terénem.

Hliníkové šasi

Šasi je vyrobeno z odolného hliníku 6061-T6 3,2 mm a poté eloxováno v modré barvě. Kromě toho, že hliník tvoří pevnou kostru pro zbytek modelu, funguje jako chladič, který odvádí teplo z motoru. Všechny systémy a komponenty jsou úhledně uspořádány na podvozku pro snadné čištění a servis. RC auto má velkou světlo výšku, přes 10 cm, která mu umožní spolu s náhonem 4WD projíždět i tím nejextrémnějším terénem.

Závodní motor TRX 2.5

RC model auta Traxxas Nitro je poháněn spalovacím motorem TRX 2.5R. Motor je snadno laditelný dvoujehlovým karburátorem, skvěle běžící a spolehlivý. Konstrukce motoru je klasická ABC - hliníkový píst v tvrdě chromované mosazné vložce. Motor je z výroby seřízen pro záběhovou proceduru.

Elektrický startér RC aut Traxxas EZ Start

Revoluční startér spalovacích motorů Traxxas EZ-Start znamená konec pracného tahání za startovací šnůru, nabíjení žhavení, a pod. Startér EZ-Start sestává z elektromotoru, který přes převodovku a jednocestné ložisko roztočí klikovou hřídel spalovacího motoru. Vývody z motoru a žhavicí svíčky jsou vyvedeny do konektoru, do kterého se připojuje externí jednotka Traxxas EZ-Start. Externí jednotka EZ-Start sestává z NiMH akumulátoru a stabilizovaného zdroje pro napájení žhavicí svíčky. Startování je jednoduché a skvěle funkční - pomocí jednoho tlačítka. Samozřejmostí je ochrana proti přetížení motoru a indikace vadné žhavicí svíčky.

Výfukový systém

Dvoukomorový laděný výfuk Resonator Maxx zvyšuje maximální otáčky o více než 10%.

Systém řízení Bellcrank

RC model auta Traxxas T-Maxx je vybaven novým systémem řízení Bellcrank s integrovaným servo-saverem.

Zavěšení

Jedním z charakteristických znaků T-Maxx je jeho neuvěřitelné WideMaxx nezávislé odpružení 4 kol. Osm tlumičů plněných olejem (dva na každém kole) poskytuje hladké odpružení. Zavěšení je plně laditelné pro různé tratě s až 10 polohami pro montáž tlumičů, nastavitelným úhlem předního kola, přední a zadní sbíhavostí a úhly odklonu vpředu a vzadu.

Olejové tlumiče Ultra Shocks

Olejové tlumiče využívají technologii O-kroužků pro utěsnění. Jsou plně nastavitelné se širokou škálou olejů, pružin a pístů. Předpětí pružin lze nastavit pomocí podložek.

Diferenciály

Revo® Spec uzavřené diferenciály jsou používány pro masivní nárůst točivého momentu a dlouhodobý výkon. Převody jsou kovové a bezpečně rozdělují výkon mezi jednotlivá kola.

Dvoustupňová převodovka se zpátečkou

T-Maxx 2.5 Nitro má nainstalovanou dvoustupňovou automatickou převodovku se zpátečkou, která je řízena samostatným servem. Převodovka má na ozubeném kole náhonu výstupního hřídele nainstalovanou odstředivou spojku, která zabírá pouze při zvýšení otáčk motoru, proto při volnoběhu model nejede dopředu.

Třecí spojka

Třecí spojka pohlcuje ráz motoru při akceleraci, čímž je chráněna celá pohonná soustava a prodlužuje se její životnost. Intenzitu prokluzu spojky lze snadno nastavit.

Kotoučová brzda

T-Maxx využívá kotoučovou brzdu namontovanou před převodovkou, která zajišťuje výkonné brzdění všech čtyř kol a jistou brzdnou sílu. Pro dlouhou životnost a spolehlivost se používá kotouč ze sklolaminátu a podložky z nerezové oceli.

Digitalní serva

Model je osazen celkem třemi digitálními servy. Jedno servo 2055 pro plyn/ brzdu a druhé servo pro řízení. Třetí servo ovládá řazení rychlostí a zpátečku

Přijímač TQ

Tří-kanálový přijímač Traxxas TQ 2.4 GHz, zajišťuje bezpečné řízení bez výpadků. Snadné spárování jedním tlačítkem. Indikace stavu pomocí LED diody.

RC souprava Traxxas TQ

Model je řízen tříkanálovou proporcionální volantovou RC vysílačkou Traxxas TQ, pracující v pásmu 2.4 GHz - provoz bez rušení. Vysílač je napájen pouze 4 AA články.

Na vysílači je otočný knoflík, kterým se trimuje řízení kol (aby model je rovně, pokud je volant ve středové pozici). Indikace stavu baterií ve vysílači je indikována LED diodou. Na vysílači lze nastavit reverz na kanálu plynu a řízení (pokud byste chtěli vysílač použít pro řízení jiných modelů).

Vlastnosti
 • Velký dvouvrstvý vzduchový filtr
 • Obsahuje RC soupravu Traxxas™ TQ 2,4GHz, baterie pro EZ-Start s nabíječem
 • Závodní motor TRX 2.5 s elektrickým startovacím systémem
 • Velké 160 mm terénní pneumatiky na discích 96mm Hurricane™
 • Laděný výfuk Maxx® Resonator™ DYNO
 • Stavitelné uzavřené přední a zadní diferenciály Revo-Spec
 • Digitální High Torque servo řízení
 • Servo saver a Bellcrank řídící systém
 • Revo® Spec dvourychlostní převodovka
 • Výkonné kotoučové brzdy
 • Model je vybaven zpátečkou

* Informace o specifikaci voděodolnosti naleznete v návodu k použití. Tipy a triky na provoz v mokrém prostředí naleznete v blogu.

Doporučujeme koupit

Pro zprovoznění modelu jsou potřeba 4x AA baterie do vysílače, 4x AA baterie pro napájení přijímače, olej do vzduchového filtru, olej pro konzervaci motoru, palivo.

Balení obsahuje NiMH akumulátor a nabíječ pro elektrický startér. Tento nabíječ je na stejnosměrné napětí 12V s auto-zástrčkou. Pro napájení nabíječe ze sítě 230V je nutné dokoupit - Traxxas síťový zdroj.

Vhledem k rychlejšímu vybíjení tužkových baterií v modelu, doporučujeme přijímač napájet akumulátorem Traxxas NiMH RX 1200mAh 6.0V kostka. Pro použití akumulátoru je nutné vyjmout bateriovou kartuš a vyměnit vypínač za 3034, který má vhodný konektor. Tento NiMH akumulátor můžete nabíjet přiloženým nabíječem, potřebujete pouze dokoupit redukční kabel Tamiya samice - RX samice.

Doporučené palivo

Spalovací motor Nitor Traxxas lze po záběhu provozovat na palivo s obsahem nitromethanu od 10% do 33%. Pro běžné ježdění doporučujeme palivo s obsahem 15% nitromethanu, které znamená snadnější seřízení motoru a menší opotřebení motoru. Vždy je však nezbytné po skončení denního ježdění aplikovat do motoru olej pro konzervaci motoru (tzv. after run olej), který ochrání kovové části motoru od koroze způsobené zbytky nitromethanu a pravidelně aplikovat olej do vzduchového filtru.

Další příslušenství
Stojánek

Hliníkový otočný stojánek bude dokonalým doplňkem vašeho servisního stolu, či výstavní poličky. Stojánek usnadňuje údržbu modelu a zároveň zabraňuje deformaci (proležení) pneumatik při dlouhodobém stání.

Pracovní podložka

Pracovní podložka 91x51cm, pro servis RC modelů a jinou modelářskou práci. Brání poškození pracovního stolu, odolná vůči chemikáliím. Praktické přihrádky pro organizaci dílů a nářadí.

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC auta Traxxas potřebujete lepidlo na šrouby, kvalitní lepidlo na pneumatiky, silikonový olej do tlumičů a sadu šroubováků. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro auta.

Lepidlem na šrouby se zakápne závit nebo hlavička šroubu, čímž dojde k jeho fixaci a vibrace způsobené jízdou nedovolí povolení šroubového spoje. Lepidlo na šrouby má speciální složení, které umožňuje snadné povolení šroubového spoje přiměřeným momentem, aniž by došlo k poškození hlavy šroubu. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo, takto zalepený šroub by mohlo být nemožné vůbec povolit!

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo - to po zatvrdnutí není pružné a kolem ráfků by se postupně vytvářely praskliny v pneumatice!

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají tzv. opravné sady. V nabídce tuningových dílů se dodávají ke všem tlumičům pístnice s extrémně tvrdým povlakem TiN (nitrid titanu). Pístnice s povrchem TiN snadno poznáte podle zlato-zelené barvy.

Doplňkové parametry

Kategorie: RC spalovací auta
Typ: Nitro Monster Truck 4WD
Měřítko: 1:8
Délka: 486 mm
Šířka: 417 mm
Výška: 264 mm
Rozvor: 305 mm
Světlá výška podvozku: 106 mm
Hmotnost: 4070 g
Prostor pro baterie: NE
Náhon: 4WD
RC souprava: Traxxas TQ 2.4 GHz
Motor: 2.5 TRX závodní s elektrickým startérem EZ-Start
Rychlost: Až 64 km/h
Doba jízdy: 15 min
Šasí: Hliníkové 3,2 mm 6061-T6
Přední kola: ø160 mm Hurrricane
Zadní kola: ø160 mm Hurrricane
Kapacita nádrže: 125 cm³

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: