Traxxas Nitro T-Maxx 3.3 1:8 Bluetooth RTR červený

Kód: 4-TRA49077-3-RED
Neohodnoceno
Značka: Traxxas
13 990 Kč 11 562 Kč bez DPH
Skladem e-shop
Můžeme doručit do:
30.5.2024
Možnosti doručení

RC model auta Traxxas Nitro T-Maxx 3.3 4WD je výkonný monster truck se spalovacím závodním nitro motorem TRX 3.3 s laděným výfukem a automatickou dvoustupňovou převodovkou. RC souprava Traxxas TQi s Bluetooth modulem, telemetrií a stabilizací TSM. Rychlost až 72 km/h.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Obsahem balení je kompletně sestavený model RC auta Traxxas Nitro T-Maxx 1:8 s nainstalovanými díly: Traxxas motor TRX 3.3 IPS s telemetrickými senzory otáček motoru, teploty motoru a napětí, 5-kanálový přijímač Traxxas TQi TSM, servo řízení 2070 high-torque, servo plynu / brzdy 2055. 3-kanálový vysílač Traxxas TQi BlueTooth Ready s nainstalovaným Bluetooth modulem. Traxxas kompletní startér EZ-Start 2 s nabíječem do autozásuvky, NiMH akumulátor 7.2V 1800mAh pro startér. Náhradní žhavicí svíčka, palivová nádobka. Palivový filtr. Sada imbus klíčů, klíč na matice kol, klíč na žhavicí svíčku, distanční podložky pod pružiny tlumičů, arch samolepek. Návod v češtině, manuál EN.

Charakteristika

RC model auta Traxxas Nitro T-Maxx 3.3 4WD je výkonný monster truck se spalovacím nitro motorem, který je kompletně vybaven. Je osazen závodním motorem TRX 3.3 s laděným výfukem, automatickou dvoustupňovou převodovkou. Nově RC souprava Traxxas TQi s Bluettooth modulem a kompletní telemetrie v reálném čase ve vašem telefonu přes aplikaci Traxxas Link. Pro precizní řízení i ve vyšších rychlostech je model vybaven elektronickou stabilizací TSM. Užijte si ryzí jízdu se spalovacím motorem s tímto odolným model, který si poradí s každým terénem.

Podvozek

Vše je postaveno na robustním odlehčeném šasi ze 4 mm silného modře eloxovaného hliníku 6061-T6. RC auto má velkou světlo výšku, přes 10 cm, která mu umožní spolu s náhonem 4WD projíždět i tím nejextrémnějším terénem. Jednotlivé komponenty jsou na šasi rozmístěny tak, aby byla váha co nejlépe rozmístěna.

Závodní motor TRX 3.3

Auto je vybaveno spalovacím motorem TRX 3.3 o objemu 3.3 cm³. Motor je pro snadné seřízení vybaven dvoujehlovým karburátorem a dvojitým vzduchovým filtrem. Modře eloxovaná chladicí hlava PowerTune™ účinně chladí motor. Pro přenos síly byla použita osvědčená kliková hřídel IPS.

Doporučený obsah nitromethanu v palivu je od 10 do 35%. Pro běžný provoz je doporučeno palivo se 16% nitromethanu, které zajišťuje snadné seřízení a dlouhou životnost motoru.

Elektrický startér RC aut Traxxas EZ Start

Revoluční startér spalovacích motorů Traxxas EZ-Start znamená konec pracného tahání za startovací šnůru, nabíjení žhavení, a pod. Startér EZ-Start sestává z elektromotoru, který přes převodovku a jednocestné ložisko roztočí klikovou hřídel spalovacího motoru. Vývody z motoru a žhavicí svíčky jsou vyvedeny do konektoru, do kterého se připojuje externí jednotka Traxxas EZ-Start. Externí jednotka EZ-Start sestává z NiMH akumulátoru a stabilizovaného zdroje pro napájení žhavicí svíčky. Startování je jednoduché a skvěle funkční - pomocí jednoho tlačítka. Samozřejmostí je ochrana proti přetížení motoru a indikace vadné žhavicí svíčky.

Laděný výfuk

Precizně navržený dvoukomorový, hliníkový výfuk poskytuje zvýšení výkonu o 10% a model navíc získá parádní zvuk. Povrch výfuku je chromovaný s leštěným povrchem a na přední straně je laserem vygravírované logo Traxxas.

Dvoustupňový vzduchový filtr

Vysoce výkonný motor TRX 3.3 nasává vzduch přes velký vzduchový filtr. Dvoustupňová konstrukce zachycuje velké částice ve vnější části a díky jemné vnitřní části, proudí do motoru vzduch bez nečistot. Větší průměr pěnových prvků umožňuje volnější proudění vzduchu a větší výkon motoru.

Systém řízení Bellcrank

RC model auta Traxxas T-Maxx 3.3 je vybaven novým systémem řízení Bellcrank s integrovaným servo-saverem. Systém využívá kuličková ložiska, čímž je řízení hladké a jisté.

Diferenciály

Uzavřené diferenciály jsou používány pro masivní nárůst točivého momentu a dlouhodobý výkon. Diferenciál je utěsněn moderními X-kroužky, což zabraňuje pronikání nečistot dovnitř a naopak prosakování oleje směrem ven z diferenciálu.

Třecí spojka

Třecí spojka pohlcuje ráz motoru při akceleraci, čímž je chráněna celá pohonná soustava a prodlužuje se její životnost. Spojka využívá speciální polokovový třecí materiál a žebrované přítlačné desky z hliníkové slitiny, které odvádějí teplo a poskytují konzistentní kontrolu trakce. Intenzitu prokluzu spojky lze snadno nastavit.

Kotoučová brzda

Brzdění RC modelu je realizováno pomocí velké kotoučové brzdy, která přibrzdí všechna kola. Disk průměru 42 mm se otáčí mezi dvěma polokovovými brzdovými destičkami.

Zavěšení

Charakteristickým rysem modelu je nezávislé zavěšení kol pro výborné jízdní vlastnosti. Robustní hnací hřídele jsou opatřeny kardanovým kloubem. Proti nečistotám jsou kardany i čepy těhlic opatřeny pryžovou prachovkou. Zavěšení je nastavitelné, můžete měnit upevnění tlumičů, sbíhavost, odklon apod.

Olejové tlumiče Ultra Shocks

Olejové tlumiče využívají technologii O-kroužků pro utěsnění. Jsou plně nastavitelné se širokou škálou olejů, pružin a pístů. Předpětí pružin lze nastavit pomocí podložek. Model obsahuje celkem osm tlumičů (2 pro každé rameno).

Dvou-rychlostní převodovka

Model obsahuje dvou-rychlostní převodovku, která se automaticky přeřazuje. Tím je dosaženo vysoké rychlosti modelu, bez nutnosti manuálního řazení.

Předovka neobsahuje zpátečku, pro její instalaci je nutné dokoupit a naistalovat volitelnou sadu zpátečky.

Servo plynu a servo řízení

Model je osazen dvěma digitálními servy. Jedno servo 2055 pro plyn/ brzdu a druhé servo 2070 pro řízení.

RC souprava Traxxas TQi s Bluetooth ready

Traxxas pro Vás připravil zcela novou řadu tříkanálových RC souprav s Bluetooth konektivitou. Bluetooth modul (je obsahem balení), umožní spojit RC model s přehlednou grafickou aplikací Traxxas Link, kterou si bezplatně naistalujete do Smartphonu.

Aplikace Traxxas Link pro zařízení od Apple je k dispozici zdarma na AppStore, aplikace pro zařízení Google Android je zdarma na stránkách GooglePlay.

Traxxas Link App je výkonná aplikace, která Vám dává naprostou kontrolu nad provozem a laděním RC modelu Traxxas s ohromující vizualizací a absolutní přesností nastavení. Traxxas Link umí zobrazit telemetrická data, která poskytuje model v reálném čase, například rychlost, otáčky, teplotu, napětí baterie a náklon modelu. Nastavení RC modelů můžete sdílet, můžete si vytvořit libovolný počet profilů pro konkrétní trať nebo uživatele, např. děti. Vše v aplikaci s brilantní grafikou, která je samozřejmostí od Traxxasu.

Možnosti telemetrie se liší dle jednotlivých modelů. Pro získání telemetrických dat může být nutné instalovat telemetrická čidla. Kompatibilní díly telemetrie s tímto modelem naleznete v sekci "Příslušenství - Telemetrie". Více informací o instalaci telemetrie zde.

Model již obsahuje nainstalovaný senzor otáček a teploty / napětí. Již v základu tak model po připojení k aplikaci bude zobrazovat napětí akumulátoru, teplotu motoru, otáčky a rychlost modelu.

Přijímač Traxxas TQi

RC přijímač Traxxas TQi 5 kan. TSM s telemetrií pro vysílače Traxxas TQi. Jednoduchá obsluha, párování pomocí tlačítka. Indikace stavu LED diodou. V přijímači jsou integrovány 3-osé MEMS senzory pro učení polohy přijímače.

5-ti kanálový přijímač je také vybaven dvěma konektory pro zapojení telemetrických čidel RPM (otáčky) a V/T (napětí / teplota).

Dále lze k 4-pinovém konektoru připojit rozšiřující modul telemetrie, do kterého můžete zapojit až další 6 čidel, včetně velmi přesného GPS senzoru rychlosti.

Traxxas Stability Management

Stabilizační systém Traxxas Stability Management (TSM) umožňuje zažít nejen výkon, rychlost, zrychlení a projíždění zatáček extrémní rychlostí, ale zaručuje mnohem jednodušší řízení a kontrolu na kluzkých površích jako je prach, hladký beton nebo dokonce led a sníh.

V přijímači je MEMS 3-osé gyro a akcelerometr, který řádově 100x za vteřinu vyhodnocuje pohyb modelu a vhodnými zásahy do řízení předních kol korigují směr jízdy modelu. Traxxas TSM neomezuje výkonu motoru - nad výkonem motoru máte 100% kontrolu. Algoritmy jsou vyladěny pro každý model zvlášť. Míra asistence se nastavuje pomocí multifunkčního ovladače na vysílači či případně v aplikaci Traxxas Link.

Vlastnosti RC modelu auta Traxxas Nitro T-Maxx 3.3 TQi TSM
 • Nově RC přijímač Traxxas TQi s TSM stabilizací
 • Nově RC souprava Traxxas TQi s nainstalovaným Bluetooth modulem
 • Nově rychlo nabíječ s automatikou pro NiMH baterii do elektrického startéru EZ-Start
 • Závodní motor Traxxas TRX 3.3 s elektrickým startovacím systémem
 • Velký dvoustupňový vzduchový filtr motoru
 • Velké 160 mm terénní pneumatiky Maxx na discích 96 mm Hurricane™
 • Laděný dvoukomorový tlumič výfuku Traxxas Maxx® Resonator™
 • Výkonné digitální servo řízení, Bellcrank řídící systém
 • Dvourychlostní automatická převodovka, výkonné kotoučové brzdy
 • Široké možnosti tuningu: možnost instalace zpátečky, CV poloosy, hliníkové závěsy kol a těhlice, tlumiče Big Bore, ozubená kola převodovky s bližším převodem (vhodnější pro techničtější tratě, kde není maximální rychlost prioritou
 • Továrně instalovaná telemetrie
 • Model nemá zpátečku, lze ji volitelně instalovat s tuningovou sadou

* Informace o specifikaci voděodolnosti naleznete v návodu k použití. Tipy a triky na provoz v mokrém prostředí naleznete v blogu.

Doporučujeme koupit

Pro zprovoznění modelu jsou potřeba 4x AA baterie do vysílače, 4x AA baterie pro napájení přijímače, olej do vzduchového filtru, olej pro konzervaci motoru, palivo.

Balení obsahuje NiMH akumulátor a nabíječ pro elektrický startér. Tento nabíječ je na stejnosměrné napětí 12V s auto-zástrčkou. Pro napájení nabíječe ze sítě 230V je nutné dokoupit - Traxxas síťový zdroj.

Vhledem k rychlejšímu vybíjení tužkových baterií v modelu, doporučujeme přijímač napájet akumulátorem Traxxas NiMH RX 1200mAh 6.0V kostka. Pro použití akumulátoru je nutné vyjmout bateriovou kartuš a vyměnit vypínač za 3034, který má vhodný konektor. Tento NiMH akumulátor můžete nabíjet přiloženým nabíječem, potřebujete pouze dokoupit redukční kabel Tamiya samice - RX samice.

Doporučené palivo

Spalovací motor Nitor Traxxas lze po záběhu provozovat na palivo s obsahem nitromethanu od 10% do 33%. Pro běžné ježdění doporučujeme palivo s obsahem 15% nitromethanu, které znamená snadnější seřízení motoru a menší opotřebení motoru. Vždy je však nezbytné po skončení denního ježdění aplikovat do motoru olej pro konzervaci motoru (tzv. after run olej), který ochrání kovové části motoru od koroze způsobené zbytky nitromethanu a pravidelně aplikovat olej do vzduchového filtru.

Možnost instalace zpátečky

Traxxas Nitro T-Maxx je dodáván s 3-kanálovým TQi vysílačem. Třetí kanál se ovládá kolébkovým přepínačem a je primárně určen pro ovládání zpátečky. Traxxas pro Vás přichystal kompletní sadu (obj. č. TRA4995X), které obsahuje všechny potřebné díly pro zprovoznění zpátečky včetně serva. U sady je přeložen obrázkový návod, jak zpátečku nainstalovat.

Pokud byste se rozhodli nainstalovat kit zpátečky, pak je možné dále model dovybavit jednotkou Opti Drive. Jednotka Opti Drive zamezuje tomu, aby došlo při přeřazení zpátečky / jízda vpřed v okamžiku, kdy se model pohybuje. Zamezuje tak poškození převodovky či poloos.

Další příslušenství
Stojánek

Hliníkový otočný stojánek bude dokonalým doplňkem vašeho servisního stolu, či výstavní poličky. Stojánek usnadňuje údržbu modelu a zároveň zabraňuje deformaci (proležení) pneumatik při dlouhodobém stání.

Pracovní podložka

Pracovní podložka 91x51cm, pro servis RC modelů a jinou modelářskou práci. Brání poškození pracovního stolu, odolná vůči chemikáliím. Praktické přihrádky pro organizaci dílů a nářadí.

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC auta Traxxas potřebujete lepidlo na šrouby, kvalitní lepidlo na pneumatiky, silikonový olej do tlumičů a sadu šroubováků. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro auta.

Lepidlem na šrouby se zakápne závit nebo hlavička šroubu, čímž dojde k jeho fixaci a vibrace způsobené jízdou nedovolí povolení šroubového spoje. Lepidlo na šrouby má speciální složení, které umožňuje snadné povolení šroubového spoje přiměřeným momentem, aniž by došlo k poškození hlavy šroubu. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo, takto zalepený šroub by mohlo být nemožné vůbec povolit!

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo - to po zatvrdnutí není pružné a kolem ráfků by se postupně vytvářely praskliny v pneumatice!

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají tzv. opravné sady. V nabídce tuningových dílů se dodávají ke všem tlumičům pístnice s extrémně tvrdým povlakem TiN (nitrid titanu). Pístnice s povrchem TiN snadno poznáte podle zlato-zelené barvy.

Doplňkové parametry

Kategorie: RC spalovací auta
Typ: Monster Truck
Výška: 277 mm
Měřítko: 1:8
Délka: 539 mm
Šířka: 417 mm
Rozvor: 335 mm
Světlá výška podvozku: 106 mm
Šasí: 4 mm hliníkové 6061-T6
Hmotnost: 4530 g
Telemetrické senzory: Otáčky, napětí a teplota motoru
Náhon: 4WD
RC souprava: Traxxas TQi 2.4 GHz 3 kanály
Motor: Traxxas TRX 3.3
Rychlost: Až 72 km/h
Přední kola: ø160 mm Hurrricane
Zadní kola: ø160 mm Hurrricane
Doba jízdy: 15 min
Objem nádrže: 125 cm³

Video 1

Video 2

Video 3

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: