Traxxas Nitro Slash 1:10 RTR Mark Jenkins

Kód: 4-TRA44056-3-MAR
Neohodnoceno
Značka: Traxxas
9 990 Kč 8 256 Kč bez DPH
Skladem e-shop
Můžeme doručit do:
30.5.2024
Možnosti doručení

S RC autem Traxxas Nitro Slash hravě dosáhnete rychlosti až 80 km/hod. Auto je vybaveno výkonným spalovacím nitro motorem TRX 3.3, nejnovější RC soupravou TQi 2.4 GHz a TSM přijímačem se stabilizací.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Balení obsahuje kompletně sestavený RC model auta Traxxas Nitro Slash 1:10 s nainstalovanými komponenty: Traxxas motor TRX 3.3 IPS, Traxxas startér EZ-Start 2, 2x servo 2055 voděodolné, 5-kanálový přijímač Traxxas TQi TSM, telemetrie. 2-kanálový vysílač Traxxas TQi BlueTooth Ready. Pro startér: Traxxas NiMH baterie 7.4V 1800mAh Tamiya a Traxxas nabíječ DC-Peak 2A Tamiya s autozástrčkou. Palivová nádobka, náhradní svíčka, podložky pod pružiny tlumičů, olej do vzduchového filtru, sada nářadí, arch samolepek, návod v češtině, manuál EN.

Charakteristika

RC auto TRAXXAS Nitro Slash s výkonným spalovacím motorem TRX 3.3 dokáže hravě modelu udělit rychlost až 80 km/hod. Užijte si ryzí jízdu se spalovacím Nitro motorem! Odolný a osvědčený podvozek modelu Slash je zárukou výborných jízdních vlastností. Dokonalé ovládání i ve vyšších rychlostech zajistí dvoukanálová RC souprava v pásmu 2.4 GHz s elektronickou stabilizací jízdy TSM.

Šasi

RC Nitro Slash je postaven na osvědčeném prostorovém šasi. Spodní část šasi je tvořena 2.5 mm silným modře eloxovaným duralovým plechem. Motor je přišroubován na stavitelné CNC hliníkovém loži, které umožňuje jeho podélný i příčný posuv. Hliníkové šasi rovněž účinně odvádí teplo přes hliníkové lože ze spalovacího motoru. V případě použití jiného převodového poměru jednoduše motor na stavitelném loži posunete. Motor je opatřen odstředivou bubínkovou spojkou s pastorkem. Horní díl šasi je tvořen prostorovým nylonovým výliskem, který je pro větší tuhost a houževnatost plněn uhlíkovými vlákny. Na nylonovém výlisku jsou umístěny krabičky pro elektroniku, lože serv a palivové nádrže. Účelné používání kovových dílů zaručuje lehkou a pevnou konstrukci šasi.

Olejové tlumiče Ultra Shocks

Olejové tlumiče využívají technologii X-kroužků pro dokonalé utěsnění a super hladký chod. Jsou plně nastavitelné se širokou škálou olejů, pružin a pístů. Předpětí pružin lze nastavit pomocí podložek.

Dvoustupňový vzduchový filtr

Vysoce výkonný motor TRX 3.3 Nitro Slash nasává vzduch přes velký vzduchový filtr. Dvoustupňová konstrukce zachycuje velké částice ve vnější části a díky jemné vnitřní části, proudí do motoru vzduch bez nečistot. Větší průměr pěnových prvků umožňuje volnější proudění vzduchu a větší výkon motoru.

Palivová nádrž

Nádrž má objem 150 ccm. Tažná rukojeť usnadňuje otevření nádrže pro rychlé naplnění. Nádrž je speciálně navržena tak, aby udržovala konzistentní průtok paliva bez ohledu na to, jak náročné jsou jízdní podmínky. Snížená jímka nádrže udržuje sběrač paliva ponořený a přepážky zabraňují vystřikování paliva.

Box pro baterie a přijímač

Kompaktní bateriový box obsahuje kartuš pro 4 AA tužkové baterie, které napájí přijímač a serva. Na boxu je umístěn vypínač pro pohodlné zapínání. Přijímač je umístěn v uzavřené krabici, aby byl chráněn před nečistotami.

Volitelně lze místo tužkových baterií použít nabíjecí NiMH akumulátor.

Převodovka Magnum 281™

Převodovka Magnum 281™ je jedno-rychlostní, s kovovým horním převodem, vloženým převodem a přesnými kuličkovými ložisky s hladkým chodem a dlouhou životností. Součástí převodovky je nastavitelná třecí spojka, která chrání pohonné ústrojí před poškozením.

Diferenciál

Diferenciál s planetovou převodovkou Traxxas má nylonové pouzdro pro dlouhou životnost. Používá vnitřní ozubená kola z tvrzené oceli pro maximální pevnost při náročných terénních jízdách. Tento typ diferenciálu nevyžaduje prakticky žádnou údržbu a jeho efektivní konstrukce klade na kola maximální točivý.

Poloosy

Teleskopické hnací hřídele s U-kloubem Traxxas umožňují maximální pohyb odpružení. Pevný materiál a konstrukční řešení přispívají k vysoké odolnosti hřídelí.

Výfuk

Délka a tvar potrubí výfuku jsou pro motor speciálně dynamicky vyladěny tak, aby měl motor maximální výkon v nejširším rozsahu otáček. To znamená, že můžete při jakékoli rychlosti tvrdě sešlápnout plyn a získat pořádnou dávku akcelerace.

Ocelové spojovačky

Robustní ocelové spojovačky umožňují individuální nastavení nápravy. Robustní kulové čepy s ojničkami poskytují bezkonkurenční odolnost a pevně drží na místě.

Závodní motor TRX 3.3

Auto je vybaveno spalovacím motorem TRX 3.3 o objemu 3.3 cm³. Motor je pro snadné seřízení vybaven dvoujehlovým karburátorem a dvojitým vzduchovým filtrem. Modře eloxovaná chladicí hlava PowerTune™ účinně chladí motor. Pro přenos síly byla použita osvědčená kliková hřídel IPS.

Doporučený obsah nitromethanu v palivu je od 10 do 35%. Pro běžný provoz je doporučeno palivo se 16% nitromethanu, které zajišťuje snadné seřízení a dlouhou životnost motoru.

Elektrický startér RC aut Traxxas EZ Start

Revoluční startér spalovacích motorů Traxxas EZ-Start znamená konec pracného tahání za startovací šnůru, nabíjení žhavení, a pod. Startér EZ-Start sestává z elektromotoru, který přes převodovku a jednocestné ložisko roztočí klikovou hřídel spalovacího motoru. Vývody z motoru a žhavicí svíčky jsou vyvedeny do konektoru, do kterého se připojuje externí jednotka Traxxas EZ-Start. Externí jednotka EZ-Start sestává z NiMH akumulátoru a stabilizovaného zdroje pro napájení žhavicí svíčky. Startování je jednoduché a skvěle funkční - pomocí jednoho tlačítka. Samozřejmostí je ochrana proti přetížení motoru a indikace vadné žhavicí svíčky.

Servo plynu a servo řízení

Model je osazen dvěma digitálními servy. Jedno pro plyn/ brzdu a druhé pro řízení. Serva 2055 mají plastové převody, moment 6.2 kg.cm a rychlost 0.20 s/60° při 6.0 V.

Přijímač Traxxas TQi

RC přijímač Traxxas TQi 5 kan. TSM s telemetrií pro vysílače Traxxas TQi. Jednoduchá obsluha, párování pomocí tlačítka. Indikace stavu LED diodou. V přijímači jsou integrovány 3-osé MEMS senzory pro učení polohy přijímače.

5-ti kanálový přijímač je také vybaven dvěma konektory pro zapojení telemetrických čidel RPM (otáčky) a V/T (napětí / teplota).

Dále lze k 4-pinovém konektoru připojit rozšiřující modul telemetrie, do kterého můžete zapojit až další 6 čidel, včetně velmi přesného GPS senzoru rychlosti.

RC souprava Traxxas TQi s Bluetooth ready

Traxxas pro Vás připravil zcela novou řadu dvoukanálových RC souprav s Bluetooth konektivitou. Bluetooth modul (prodává se samostatně), umožní spojit RC model s přehlednou grafickou aplikací Traxxas Link, kterou si bezplatně naistalujete do Smartphonu.

Aplikace Traxxas Link pro zařízení od Apple je k dispozici zdarma na AppStore, aplikace pro zařízení Google Android je zdarma na stránkách GooglePlay.

Traxxas Link App je výkonná aplikace, která Vám dává naprostou kontrolu nad provozem a laděním RC modelu Traxxas s ohromující vizualizací a absolutní přesností nastavení. Traxxas Link umí zobrazit telemetrická data, která poskytuje model v reálném čase, například rychlost, otáčky, teplotu, napětí baterie a náklon modelu. (Poskytovaná telemetrie se liší dle konkrétního typu modelu). Nastavení RC modelů můžete sdílet, můžete si vytvořit libovolný počet profilů pro konkrétní trať nebo uživatele, např. děti. Vše v aplikaci s brilantní grafikou, která je samozřejmostí od Traxxasu.

Možnosti telemetrie se liší dle jednotlivých modelů. Pro získání telemetrických dat může být nutné instalovat telemetrická čidla. Kompatibilní díly telemetrie s tímto modelem naleznete v sekci "Příslušenství - Telemetrie". Více informací o instalaci telemetrie zde.

Traxxas Stability Management

Stabilizační systém Traxxas Stability Management (TSM) umožňuje zažít nejen výkon, rychlost, zrychlení a projíždění zatáček extrémní rychlostí, ale zaručuje mnohem jednodušší řízení a kontrolu na kluzkých površích jako je prach, hladký beton nebo dokonce led a sníh.

V přijímači je MEMS 3-osé gyro a akcelerometr, který řádově 100x za vteřinu vyhodnocuje pohyb modelu a vhodnými zásahy do řízení předních kol korigují směr jízdy modelu. Traxxas TSM neomezuje výkonu motoru - nad výkonem motoru máte 100% kontrolu. Algoritmy jsou vyladěny pro každý model zvlášť. Míra asistence se nastavuje pomocí multifunkčního ovladače na vysílači či případně v aplikaci Traxxas Link.

Vlastnosti
 • Nově RC souprava Traxxas TQi
 • Nově stabilizace Traxxas TSM
 • Kompletně sestavený model RC nitro auta Nitro Slash
 • Nitro Slash hravě dosáhne rychlosti přes 80 km/hod
 • Světlá výška umožňuje jízdu i v těžkých terénech
 • Dvojité pevnostní duralové šasi 6061-T6 o tloušťce 2.5 mm kombinované s nylonovým výliskem plněným uhlíkovými vlákny pro maximální tuhost a houževnatost
 • Nainstalovaný výkonný spalovací motor TRX 3.3 střední třídy
 • Palivová nádrž o objemu 150 cm³ umožňuje cca 15 minut jízdy
 • Stavitelná třecí spojka a planetový diferenciál
 • Licencované maketové kapotáže podle skutečných Short Course Trucků
 • Licencované disky kol SCT s pneumatikami BFGoodrich do každého terénu
 • Olejové stavitelné tlumiče Ultra Shocks
 • Přijímač s akumulátorem jsou uzavřené v samostatných krabičkách
 • Pro pohodlný servis jsou použity metrické imbusové šrouby
 • Plná dostupnost náhradních a tuningových dílů samozřejmostí
 • Model nemá zpátečku

* Informace o specifikaci voděodolnosti naleznete v návodu k použití. Tipy a triky na provoz v mokrém prostředí naleznete v blogu.

Doporučujeme koupit

Pro zprovoznění modelu jsou potřeba 4x AA baterie do vysílače, 4x AA baterie pro napájení přijímače, olej do vzduchového filtru, olej pro konzervaci motoru, palivo.

Balení obsahuje NiMH akumulátor a nabíječ pro elektrický startér. Tento nabíječ je na stejnosměrné napětí 12V s auto-zástrčkou. Pro napájení nabíječe ze sítě 230V je nutné dokoupit - Traxxas síťový zdroj.

Vhledem k rychlejšímu vybíjení tužkových baterií v modelu, doporučujeme přijímač napájet akumulátorem Traxxas NiMH RX 1200mAh 6.0V kostka. Pro použití akumulátoru je nutné vyjmout bateriovou kartuš a na kabely naletovat servo konektor pro zapojení akumulátoru. Tento NiMH akumulátor můžete nabíjet přiloženým nabíječem, potřebujete pouze dokoupit redukční kabel Tamiya samice - RX samice.

Doporučené palivo

Spalovací motor Nitor Traxxas lze po záběhu provozovat na palivo s obsahem nitromethanu od 10% do 33%. Pro běžné ježdění doporučujeme palivo s obsahem 15% nitromethanu, které znamená snadnější seřízení motoru a menší opotřebení motoru. Vždy je však nezbytné po skončení denního ježdění aplikovat do motoru olej pro konzervaci motoru (tzv. after run olej), který ochrání kovové části motoru od koroze způsobené zbytky nitromethanu a pravidelně aplikovat olej do vzduchového filtru.

Bezdrátové spojení s telefonem

Doplněním Bluetooth modulu do vysílače, získáte funkci bezdrátového spojení RC modelu s aplikací Traxxas Link, kterou si bezplatně naistalujete do telefonu. Pro upevnění telefonu na vysílač doporučujeme držák telefonu.

Přehledná grafická aplikace umožňuje jednoduché nastavení modelu. V aplikace lze rovněž zobrazit telemetrii, kterou model poskytuje. Možnosti telemetrie pro konkrétní modely jsou uvedeny v našem blogu Telemetrie do RC modelů Traxxas.

Další příslušenství
Přepravní taška a batoh

Přenášejte RC model pohodlně a bezpečně ve sportovní tašce, nebo batohu Traxxas. Kromě hlavní velké kapsy pro model jsou k dispozici speciálně navržené boční kapsy pro baterie, nabíječ, nářadí apod.

Stojánek

Hliníkový otočný stojánek bude dokonalým doplňkem vašeho servisního stolu, či výstavní poličky. Stojánek usnadňuje údržbu modelu a zároveň zabraňuje deformaci (proležení) pneumatik při dlouhodobém stání.

Pracovní podložka

Pracovní podložka 91x51cm, pro servis RC modelů a jinou modelářskou práci. Brání poškození pracovního stolu, odolná vůči chemikáliím. Praktické přihrádky pro organizaci dílů a nářadí.

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC auta Traxxas potřebujete lepidlo na šrouby, kvalitní lepidlo na pneumatiky, silikonový olej do tlumičů a sadu šroubováků. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro auta.

Lepidlem na šrouby se zakápne závit nebo hlavička šroubu, čímž dojde k jeho fixaci a vibrace způsobené jízdou nedovolí povolení šroubového spoje. Lepidlo na šrouby má speciální složení, které umožňuje snadné povolení šroubového spoje přiměřeným momentem, aniž by došlo k poškození hlavy šroubu. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo, takto zalepený šroub by mohlo být nemožné vůbec povolit!

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo - to po zatvrdnutí není pružné a kolem ráfků by se postupně vytvářely praskliny v pneumatice!

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají tzv. opravné sady. V nabídce tuningových dílů se dodávají ke všem tlumičům pístnice s extrémně tvrdým povlakem TiN (nitrid titanu). Pístnice s povrchem TiN snadno poznáte podle zlato-zelené barvy.

Doplňkové parametry

Kategorie: RC spalovací auta
Typ: Short Course Truck
Měřítko: 1:10
Délka: 565 mm
Šířka: 296 mm
Tlumiče: Ultra-Shocks
Rozvor: 332 mm
Hmotnost: 3530 g
Disky: Licencované SCT
RC přijímač: TQi se stabilizací TSM
Náhon: 2WD
Objem nádrže: 150 cm³
Pneumatiky: Licencované BFGoodrich
RC souprava: Dvoukanálová TRAXXAS TQi 2.4 GHz
Motor: TRAXXAS TRX 3.3
Doba jízdy: 15 min
Rychlost: Až 80 km/h
Šasí: Kovové
Výška: 188 mm

Ukázka jízdy 1

Ukázka jízdy 2

Ukázka jízdy 3

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: