Traxxas Factory Five 35 Hot Rod Coupe 1:9 RTR modrý

Kód: 4-TRA93044-4-BLUE
Neohodnoceno
Značka: Traxxas
7 090 Kč 5 860 Kč bez DPH
Skladem e-shop
Můžeme doručit do:
30.5.2024
Možnosti doručení

Pravý americký Hot Rod! To je auto na dálkové Traxxas Factory Five 33 Hot Rod Coupe, s neuvěřitelně realisticky zpracovanou karoserií a instalovaným LED osvětlením. Nové, větší šasi 4-Tec 3.0 s autentickými koly. Rychlostí až 48 km/hod. Naskladnění očekáváme začátkem listopadu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Balení obsahuje kompletně sestavený RC model auta Traxxas Traxxas Factory Five 33 Hot Rod Coupe 1:9 RTR s nainstalovanými komponenty: stejnosměrný motor Titan 550 12T, stejnosměrný regulátor XL5 LVD, servo 2075 high-torque, 3-kanálový přijímač Traxxas TQ 2,4GHz. 2-kanálový vysílač Traxxas TQ 2,4GHz. Klíč imbus: 1.5 mm, 2.0 mm; křížový klíč, pastorek, náhradní sponky. Návod CZ a manuál EN, DE, FR, SP.

Charakteristika

Zažijte parádní jízdu s nadupaným Hot Rodem, díky tomuto modelu auta Traxxas Factory Five 1933 na dálkové ovládání. Traxxas ctí tradici těchto klasických amerických aut a i tento RC model překypuje chromovými prvky, zářivou karoserií a drsným vzhledem. Na modelu nechybí ani autentická kola s výrazným offsetem a chromovým lemem. Světla jsou již z výroby vybavena výkonným LED osvětlením, díky čemuž vypadá Factory Five 33 parádně ve dne i v noci.

Třetí generace on-road podvozku 4-Tec, na kterém je model postaven, přichází s delším rozvorem a širším rozchodem, pro lepší stabilitu a ovládání. Díky celkově větším proporcím a kolům, tak Traxxas Factory Five 33 projede snáze nerovnosti na tvrdých, rovných površích, kam je model určen. Pohon modelu 4WD zajišťuje výkonný stejnosměrný motor s regulátorem, díky čemuž dosáhnete rychlosti až 48 km/h.

Šasi 4-Tec 3.0

Podvozek Traxxas 4-Tec 3.0 je tvořen prostorovým kompozitním výliskem (nylon plněný skelnými vlákny), který je lehký a zároveň tuhý a pevný. Vše bylo podřízeno pro získání co nejnižší polohy těžiště. Nové šasi oproti předchozí verzi povyrostlo o 15%, větší délka i šířka modelu spolu s většími koly a náhonem 4x4, přispívá k perfektní ovladatelnosti.

Pro zjednodušení údržby je šasi modulární stavby. Snadno lze oddělit přední, centrální a zadní část modelu.

Náhon 4x4

Výborné jízdní vlastnosti modelu umožňuje pohon všech kol. Točivý moment je přenášen od motoru přes středovou hnací hřídel, diferenciály a poloosy až ke kolům. Všechny hřídel jsou uloženy v ložiscích pro maximální účinnost.

Olejové tlumiče

Podvozek 4-Tec 3.0 účinně překonává nerovnosti pomocí olejových tlumičů s exkluzivními X-kroužky, které skvěle těsní. Tlumiče jsou nastavitelné - předpětí pružin lze změnit pomocí podložek, tuhost můžete upravit změnou viskozity oleje v tlumiči.

Možnost zvětšení úhlu zatáčení předních kol, omezení vertikálního pohybu ramen

Traxxas pamatoval na ty, kteří rádi driftují. Pro driftování je důležité, aby byl rozsah zatáčení předních kol co možná největší. Proto je zavěšení předních kol podvozku 4-Tec 3.0 koncipováno tak, že jednoduchou úpravu můžete zvětšit úhel zatáčení.

Dále zavěšení obsahuje omezitelný vertikální pohyb ramen. Pomocí stavěcího šroubu M4 můžete omezit vertikální pohyb ramene. To vám umožní rychleji projíždět zatáčky a zlepšuje jízdní vlastnosti při driftování.

Nastavitelný servo-saver

Integrovaný servo-saver, nejen bezpečně ochrání servo před nárazy, ale také umožňuje jednoduché nastavení tuhosti maticí, podle vašich požadavků, či podmínek na trati

Přední a zadní diferenciál

Ideální distribuce výkonu je zajištěna pomocí předního a zadního diferenciálu. Svornost diferenciálu lze měnit výměnou oleje s jinou viskozitou (za hustší nebo řidší).

Pevná zubová vůle

Přesné nastavení mezizubové vůle je již hračka. Lože motoru obsahuje montážní otvory, které jsou přiřazeny pastorkům s konkrétním počtem zubů, čímž je dáno přesné nastavení mezizubové vůle.

Maketová kola s kotoučovými brzdami

Model je vybaven novými, většími koly, která jsou exkluzivně s chromovým kroužkem. Na maketových kolech s 12 mm unašečem, jsou obuty on-road vysoce přilnavé pneumatiky. Modelu na autentičnosti přidávají detailně zpracované brzdy, které obsahují imitaci kotoučů s třmeny.

Upínání karoserie

Pro snadnější přistup, je karoserie zajištěna sponkami jen v zadní části, v předu se karoserie jen nasune do držáku nad předními tlumiči.

Autenticky zpracovaná karoserie s LED osvětlením

Každý detail RC modelu auta Traxxas Factory Five 33, je přesně zachycen a zpracován k dokonalosti. Syrový agresivní vzhled karoserie, koresponduje s řadou čistých chromových prvků, jako je přední mřížka, zrcátka, či kola.

Zábava nekončí ani po západu slunce, díky novému výkonnému LED osvětlení, které dělá z Factory Five 33 opravdový skvost.

Servo řízení

Digitální Traxxas servo 2075 high-torque voděodolné se stejnosměrným motorem a nylonovými převody má moment 9.0 kg.cm a rychlost 0.17 s/60°@ 6.0 V. Pro odolnost vůči vodě* je krabička serva a výstupní tisícihran osazen těsněním. Dvě kuličkové ložiska poskytují velmi hladký chod.

Výkonný motor Titan 12T

Model auta je osazen modifikovaným stejnosměrným motorem Titan řady 550 12T. Motor má o 30% vyšší výkon než konvenční motory 540. Rotor v zadní části motoru obsahuje vrtulku, které vhání vzduch do motoru a účinně jej ochlazuje.

Elektronický regulátor Traxxas XL 5

Voděodolný* elektronický regulátor Traxxas XL-5 se třemi jízdními režimy, podporou moderních vysokokapacitních LiPo akumulátorů a snadným ovládáním tlačítkem EZ-Set™. Regulátor XL-5 je vybaven tréninkovým režimem, který omezuje plný plyn na úroveň 50%. Díky tomu se mohou začínající řidiči nebo děti postupně seznámit s vlastnostmi modelu a připravit se na plnou sílu auta. Tepelná ochrana, pozlacené konektory a neuvěřitelně malý vnitřní odpor jsou devizou tohoto regulátoru.

Režimy regulátoru XL 5
 • Sport: Výchozí režim, je možná jízda vpřed, brzdění a jízda vzad.
 • Race: Režim vhodný pro závodění. Je možná jízda vpřed a brzda; zpátečka není k dispozici.
 • Training: Režim vhodný pro děti nebo začínající jezdce. Je možná jízda vpřed s omezením výkonu na 50%, brzda a jízda vzad opět s omezením výkonu na 50%.
Přijímač TQ

Tří-kanálový přijímač Traxxas TQ 2.4 GHz, zajišťuje bezpečné řízení bez výpadků. Snadné spárování jedním tlačítkem. Indikace stavu pomocí LED diody.

RC souprava Traxxas TQ

Model je řízen dvoukanálovou proporcionální volantovou RC vysílačkou Traxxas TQ, pracující v pásmu 2.4 GHz - provoz bez rušení. Vysílač je napájen pouze 4 AA články.

Na vysílači je otočný knoflík, kterým se trimuje řízení (aby model jel rovně, pokud je volant ve středové pozici). Stav baterií ve vysílači je indikován LED diodou. Na vysílači lze nastavit reverz na kanálu plynu a řízení.

Vlastnosti RC modelu auta Traxxas Factory Five 33 Hot Rod 1:9 RTR
 • Detailně zpracovaná karoserie s LED osvětlením
 • Množství chromový detailů na karoserie
 • Nové zvětšené šasi nenáročné na údržbu, jednoduchá ale účelná konstrukce Traxxas
 • Voděodolná* elektronika modelu, přijímač je umístěn v utěsněné krabičce
 • Nastavitelné tlumiče, servo saver a rozchod kol
 • Speciální driftovací geometrie podvozku - stačí přešroubovat táhla řízení
 • Široké možnosti tuningu - v nabídce máme spousty hliníkových dílů
 • Model je připraven pro upgrade na střídavý pohon.

* Informace o specifikaci voděodolnosti naleznete v návodu k použití. Tipy a triky na provoz v mokrém prostředí naleznete v blogu.

Doporučujeme koupit

Pro zprovoznění modelu jsou potřeba 4x AA baterie do vysílače, pohonný akumulátor a nabíječ na pohonný akumulátor.

Doporučené akumulátory LiPo:

S moderními LiPo akumulátory bude mít model maximální akceleraci. Model lze provozovat na 2 článkový (7,4 V) LiPo akumulátor.

 • Pro vyšší výkon LiPo akumulátor Traxxas 7.4 V 5000 mAh
 • Pro vyšší výkon a dlouhý čas jízdy LiPo akumulátor Traxxas 7.4 V 7600 mAh
Doporučené akumulátory NiMH:

NiMH akumulátory nejsou náročné na přesné zacházení a jsou tudíž vhodné pokud RC model auta provozují děti (NiMH akumulátor se nezničí úplným vybitím). NiMH akumulátory však neposkytují takový výkon.

 • NiMH akumulátor Traxxas 8.4 V 3000 mAh (plochý)
 • Pro delší jízdní čas NiMH akumulátor Traxxas 8.4 V 5000 mAh (plochý)
Doporučené nabíječe Traxxas

Univerzálními nabíječi Traxxas lze nabíjet akumulátory Traxxas typu LiPo a NiMH. Nabíječe Traxxas představují jednoduchý a bezpečný způsob nabíjení akumulátorů. Společnost Traxxas využívá jedinečný systém iD, díky tomu máte vždy jistotu, že vše jednoduše a bezpečně zapojíte. V konektoru akumulátoru je integrovaný čip, který nabíječ Traxxas automaticky rozpozná a nastaví za Vás všechny parametry nabíjení akumulátoru. Více informací zde.

 • Síťový nabíječ Traxxas EZ-Peak 50W s jedním výstupem
 • Síťový nabíječ Traxxas EZ-Peak 2x50W se 2 výstupy
Další příslušenství
Přepravní taška a batoh

Přenášejte RC model pohodlně a bezpečně ve sportovní tašce, nebo batohu Traxxas. Kromě hlavní velké kapsy pro model jsou k dispozici speciálně navržené boční kapsy pro baterie, nabíječ, nářadí apod.

Stojánek

Hliníkový otočný stojánek bude dokonalým doplňkem vašeho servisního stolu, či výstavní poličky. Stojánek usnadňuje údržbu modelu a zároveň zabraňuje deformaci (proležení) pneumatik při dlouhodobém stání.

Pracovní podložka

Pracovní podložka 91x51cm, pro servis RC modelů a jinou modelářskou práci. Brání poškození pracovního stolu, odolná vůči chemikáliím. Praktické přihrádky pro organizaci dílů a nářadí.

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC auta Traxxas potřebujete lepidlo na šrouby, kvalitní lepidlo na pneumatiky, silikonový olej do tlumičů a sadu šroubováků. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro auta.

Lepidlem na šrouby se zakápne závit nebo hlavička šroubu, čímž dojde k jeho fixaci a vibrace způsobené jízdou nedovolí povolení šroubového spoje. Lepidlo na šrouby má speciální složení, které umožňuje snadné povolení šroubového spoje přiměřeným momentem, aniž by došlo k poškození hlavy šroubu. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo, takto zalepený šroub by mohlo být nemožné vůbec povolit!

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo - to po zatvrdnutí není pružné a kolem ráfků by se postupně vytvářely praskliny v pneumatice!

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají tzv. opravné sady. V nabídce tuningových dílů se dodávají ke všem tlumičům pístnice s extrémně tvrdým povlakem TiN (nitrid titanu). Pístnice s povrchem TiN snadno poznáte podle zlato-zelené barvy.

Doplňkové parametry

Kategorie: RC cestovní
Typ: On-road
Šasí: Plastové
Měřítko: 1:10
Délka: 423 mm
Šířka: 200 mm
Výška: 151 mm
Rozvor: 300 mm
Světlá výška podvozku: 9 mm
Prostor pro baterie: 158 x 46 x 23/26 mm
Hmotnost: 1.89 kg
Náhon: 4WD
Motor: Stejnosměrný Titan ® 12T 550
Doba jízdy: 25- 30 minut na LiPo akumulátor Traxxas 7,4 V 5000 mAh
Rychlost: Až 48 km/h (s volitelným pastorkem), tovární až 30 km/h

Představení

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: