Traxxas E-Revo 1:16 VXL RTR modrá

Kód: 4-TRA71076-8-BLUEX
Neohodnoceno
Značka: Traxxas
8 390 Kč 6 934 Kč bez DPH
Skladem e-shop
Můžeme doručit do:
17.7.2024
Možnosti doručení

Výkonný RC model auta E-Revo VXL 4WD 1:16 se střídavým motorem jede rychlostí až 80 km/h. Elektronická stabilizace jízdy TSM. RC soupravou Traxxas TQi 2.4 GHz. Odolné šasi, olejové tlumiče, kovové převody diferenciálu. NiMH baterie a USB-C nabíječ.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Balení obsahuje kompletně sestavený model RC auta Traxxas E-Revo VXL 1:16 s nainstalovanými komponenty: Traxxas střídavý motor Velineon 380, střídavý regulátor Velineon VXL-3m, servo 2080 voděodolné, 5-kanálový přijímač Traxxas TQi TSM. 2-kanálový vysílač Traxxas TQi BlueTooth Ready. Traxxas NiMH baterie 7.4V 1200mAh iD, USB-C nabíječ. Příslušenství: imbus klíče (1.5, 2, 2.5 mm), křížový klíč na kola, volitelný pastorek, sponky karoserie. Návod CZ, manuál EN, DE, FR, SP.

Charakteristika

Výkonný RC model E-Revo VXL 4WD v měřítku 1:16 se střídavým motorem velikosti 380, RC soupravou Traxxas TQi 2.4 GHz a stabilizačním systémem jízdy Traxxas TSM. Šasi obsahuje speciální systém odpružení s vahadly, samozřejmostí je plná výbava kuličkovými ložisky, velké 12 mm šestihrany nábojů kol, olejové stavitelné tlumiče a uzavřené silikonem naplněné diferenciály s kovovými převody.

Model vás svým výkonem prostě ohromí. S přiloženým NiMH akumulátorem jezdí E-Revo rychlostí 45 km/hod, s použitím tříčlánkového LiPol akumulátoru a volitelného pastorku dosahuje rychlost až 80 km/hod!

Podvozek

Osvědčená konstrukce šasi je lehká a zároveň pevná. Pneumatiky jsou na discích nalepeny, kvalitní pryžová směs pneumatik zajišťuje skvělou přilnavost na všech površích. Stavitelná třecí spojka Torque Control™ zajišťuje plynulý přenos výkonu a klidných chod při vysokých rychlostech, navíc snižuje namáhání celé pohonné soustavy. Olejové tlumiče GTR mají exkluzivní X-kroužek pro snížení tření s vynikající odolností proti úniku oleje.

Tlumiče v šasi modelu

Model využívá jedinečný systém odpružení, kdy jsou tlumiče bezpečně uložené v šasi modelu. Výkyv ramene je na tlumič přenášen pomocí táhla a vahadla.

Olejové tlumiče

Tento malý RC model si poradí i s členitým terénem, díky olejovým tlumičům GTR. Tlumiče obsahují těsnící kroužky, které minimalizují prostup oleje kolem pístnice. Tlumiče jsou plně nastavitelné, předpětí pružin lze pohodlně změnit maticí na tlumiči, tuhost lze měnit změnou viskozity v oleje.

Převodovka s třecí spojkou

Jedno-rychlostní převodovka na modelu slouží ke zvýšení točivého momentu přenášeného na kola. Součástí převodovky je třecí spojka, která umožní hbitou akceleraci, ale zároveň pohltí ráz motoru, čímž chrání celé pohonné ústrojí modelu.

Náhon 4WD přes diferenciály

Model je vybaven předním a zadním diferenciálem. To zajišťuje distribuci výkonu mezi jednotlivá kola jako u skutečného auta. Svornost diferenciálu je daná viskozitou oleje v diferenciálu. Svornost lze tedy měnit, pokud v diferenciálu vyměníte olej za hustší nebo za řidší.

Servo řízení

Digitální mini servo Traxxas servo 2080A voděodolné se stejnosměrným motorem a nylonovými převody má moment 3 kg.cm a rychlost 0.11 s/60°@ 6.0 V. Pro odolnost vůči vodě* je krabička serva osazena těsněním.

Výkonný střídavý motor

Střídavý motor Velineon 380 poskytuje dokonalou rovnováhu mezi výkonem a optimální účinností. Vysoká kvalita je dána použitím vysoce jakostních ložisek a neodymovým slinovaným rotorem. Rotor je dokonale vyvážen pomocí kapek epoxidové pryskyřice po bocích rotoru.

Vlastnosti motoru

 • Kvalitní ložiska pro dlouhodobou životnost
 • Bezsenzorové provedení, 4000 ot/min/V
 • Kovové tělo pro odvod tepla (lze dokoupit chladič pro odvod tepla)
 • Zlacené konektory 3,5 mm
 • K dispozici opravná sada pro výměnu ložisek
Regulátor VXL-3m

Střídavý regulátor Velineon VXL-3m s jednoduchým nastavením pomocí jednoho tlačítka EZ-Set a třemi jízdními režimy. Regulátor může být napájen akumulátory typu NiMH nebo LiPo. V případě akumulátoru LiPo elektronika obsahuje ochranu LVD, které chrání proti podvybití akumulátoru. Elektronika je uložena ve voděodolné* schránce. Pro účinný přenos proudu jsou konektory pozlaceny.

Jízdní režimy

 • Sport mode: plný výkon vpřed i vzad, brzda
 • Race mode: plný výkon vpřed a brzda, zpátečka není dostupná pro splnění pravidel některých závodů.
 • Training mode: 50% výkon regulátoru vpřed, 50% výkon vzad, 100% brzda. Tento mód je vhodný pro první seznámení s jízdními vlastnostmi modelu nebo pro děti.
Přijímač Traxxas TQi

RC přijímač Traxxas TQi 5 kan. TSM s telemetrií pro vysílače Traxxas TQi. Jednoduchá obsluha, párování pomocí tlačítka. Indikace stavu LED diodou. V přijímači jsou integrovány 3-osé MEMS senzory pro učení polohy přijímače.

5-ti kanálový přijímač je také vybaven dvěma konektory pro zapojení telemetrických čidel RPM (otáčky) a V/T (napětí / teplota).

Dále lze k 4-pinovém konektoru připojit rozšiřující modul telemetrie, do kterého můžete zapojit až další 6 čidel, včetně velmi přesného GPS senzoru rychlosti.

RC souprava Traxxas TQi s Bluetooth ready

Traxxas pro Vás připravil zcela novou řadu dvoukanálových RC souprav s Bluetooth konektivitou. Bluetooth modul (prodává se samostatně), umožní spojit RC model s přehlednou grafickou aplikací Traxxas Link, kterou si bezplatně naistalujete do Smartphonu.

Aplikace Traxxas Link pro zařízení od Apple je k dispozici zdarma na AppStore, aplikace pro zařízení Google Android je zdarma na stránkách GooglePlay.

Traxxas Link App je výkonná aplikace, která Vám dává naprostou kontrolu nad provozem a laděním RC modelu Traxxas s ohromující vizualizací a absolutní přesností nastavení. Traxxas Link umí zobrazit telemetrická data, která poskytuje model v reálném čase, například rychlost, otáčky, teplotu, napětí baterie a náklon modelu. (Poskytovaná telemetrie se liší dle konkrétního typu modelu). Nastavení RC modelů můžete sdílet, můžete si vytvořit libovolný počet profilů pro konkrétní trať nebo uživatele, např. děti. Vše v aplikaci s brilantní grafikou, která je samozřejmostí od Traxxasu.

Možnosti telemetrie se liší dle jednotlivých modelů. Pro získání telemetrických dat může být nutné instalovat telemetrická čidla. Kompatibilní díly telemetrie s tímto modelem naleznete v sekci "Příslušenství - Telemetrie". Více informací o instalaci telemetrie zde.

Traxxas Stability Management

Stabilizační systém Traxxas Stability Management (TSM) umožňuje zažít nejen výkon, rychlost, zrychlení a projíždění zatáček extrémní rychlostí, ale zaručuje mnohem jednodušší řízení a kontrolu na kluzkých površích jako je prach, hladký beton nebo dokonce led a sníh.

V přijímači je MEMS 3-osé gyro a akcelerometr, který řádově 100x za vteřinu vyhodnocuje pohyb modelu a vhodnými zásahy do řízení předních kol korigují směr jízdy modelu. Traxxas TSM neomezuje výkonu motoru - nad výkonem motoru máte 100% kontrolu. Algoritmy jsou vyladěny pro každý model zvlášť. Míra asistence se nastavuje pomocí multifunkčního ovladače na vysílači či případně v aplikaci Traxxas Link.

Nabíječ USB-C

Součástí balení je NiMH akumulátor a moderní plně automatický USB-C nabíječ 20W. Nabíječ umožňuje nabíjet 5 až 7 článkové NiMH akumulátory nabíjecím proudem až 2 A.

USB-C nabíječ je možné napájet libovolným USB adaptérem a propojit USB-C kabelem. Pro plný nabíjecí výkon je však nutné zvolit vhodné komponenty viz. doporučené příslušenství.

Vlastnosti
 • RC auto Traxxas E-Revo 1:16 je kompletně sestaveno a připraven k jízdě
 • Náhon na všechna kola 4WD
 • Výkonný střídavý motor Velineon 380
 • Voděodolný* regulátor VXL-3m s tréninkovým módem, podpora LiPol akumulátoru
 • RC souprava Traxxas TQi 2.4 GHz s možností instalace Bluetooth modulu
 • Přijímač Traxxas TQi se stabilizací TSM
 • Voděodolné* digitální mikro servo řízení, možnost instalace sekundárního serva
 • Komplet kuličková ložiska
 • Diferenciály naplněny silikonovým olejem
 • Nastavitelná třecí spojka Torque-Control™
 • Olejové stavitelné tlumiče GTR, lepené pneumatiky
 • Silové zlacené konektory Traxxas
 • Balení obsahuje 6 článkovou baterii Traxxas NiMH a 2 A USB-C nabíječ
 • K dispozici jsou i tuningové díly, jako např. centrální diferenciál, hliníkové spojovačky, CV poloosy i efektní LED osvětlení

* Informace o specifikaci voděodolnosti naleznete v návodu k použití. Tipy a triky na provoz v mokrém prostředí naleznete v blogu.

Doporučujeme koupit

Pro provoz modelu je nutné doplnit 4x AA baterie pro vysílač. USB-C nabíječ doporučujeme napájet výkonným USB adaptérem.

Doporučené napájení pro USB-C nabíječ

Napájení USB-C nabíječe ze sítě vyžaduje USB adaptér a USB-C kabel pro propojení (adaptér ani kabel nejsou obsahem balení). Pro využití maximálního nabíjecího výkonu je nutné zvolit dostatečně dimenzované komponenty. Doporučujeme:

 • Traxxas síťový adaptér USB-C 45W
 • Traxxas kabel USB-C 100W (1.5m)
Doporučené náhradní akumulátory

Pro prodloužení doby jízdy doporučujeme pořízení dalšího akumulátoru. Pro běžné ježdění a pro děti doporučujeme dokoupit ještě jeden totožný NiMH akumulátor, který je součástí balení. Pro maximální dobu jízdy a vyšší výkon můžete použít moderní LiPo akumulátory. Pokud budete používat různé typy akumulátorů, je vždy nutné na regulátoru nastavit typ připojeného akumulátoru!

 • Náhradní akumulátor NiMH akumulátor Traxxas 7.4 V 1200 mAh.
 • Pro maximální dobu jízdy LiPo akumulátor Traxxas 7.4 V 2200 mAh. (LiPo akumulátor vyžaduje univerzální nabíječ Traxxas.)
 • Pro vysoký výkon LiPo akumulátor Traxxas 11.1 V 1400 mAh. (LiPo akumulátor vyžaduje univerzální nabíječ Traxxas.)
Doporučené nabíječe Traxxas

Univerzálními nabíječi Traxxas lze nabíjet akumulátory Traxxas typu LiPo a NiMH. (Nabíječ obsažený v balení je určen jen pro akumulátor typu NiMH, který je součástí balení.) Nabíječe Traxxas představují jednoduchý a bezpečný způsob nabíjení akumulátorů. Společnost Traxxas využívá jedinečný systém iD, díky tomu máte vždy jistotu, že vše jednoduše a bezpečně zapojíte. V konektoru akumulátoru je integrovaný čip, který nabíječ Traxxas automaticky rozpozná a nastaví za Vás všechny parametry nabíjení akumulátoru. Více informací zde.

Univerzální nabíječe pro akumulátory až 3S LiPo a NiMH

 • Síťový nabíječ Traxxas EZ-Peak 50W s jedním výstupem
 • Síťový nabíječ Traxxas EZ-Peak 2x50W se 2 výstupy
Bezdrátové spojení s telefonem

Doplněním Bluetooth modulu do vysílače, získáte funkci bezdrátového spojení RC modelu s aplikací Traxxas Link, kterou si bezplatně naistalujete do telefonu. Pro upevnění telefonu na vysílač doporučujeme držák telefonu.

Přehledná grafická aplikace umožňuje jednoduché nastavení modelu. V aplikace lze rovněž zobrazit telemetrii, kterou model poskytuje. Možnosti telemetrie pro konkrétní modely jsou uvedeny v našem blogu Telemetrie do RC modelů Traxxas.

Kompletní LED osvětlení

Rozjasněte noc a zažijte nová dobrodružství s RC modelem auta Revo. Vybavte model kompletním osvětlením (4x bílá LED + 4x červená LED, napájecí zdroj). Originální osvětlení Traxxas zaručuje snadnou montáž a perfektní výsledek.

Stojánek

Hliníkový otočný stojánek s podložkou pro modely 1:16 - 1:18 bude dokonalým doplňkem vašeho servisního stolu, či výstavní poličky. Stojánek usnadňuje údržbu modelu a zároveň zabraňuje deformaci (proležení) pneumatik při dlouhodobém stání.

Pracovní podložka

Pracovní podložka 91x51cm, pro servis RC modelů a jinou modelářskou práci. Brání poškození pracovního stolu, odolná vůči chemikáliím. Praktické přihrádky pro organizaci dílů a nářadí.

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC auta Traxxas potřebujete lepidlo na šrouby, kvalitní lepidlo na pneumatiky, silikonový olej do tlumičů a sadu šroubováků. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro auta.

Lepidlem na šrouby se zakápne závit nebo hlavička šroubu, čímž dojde k jeho fixaci a vibrace způsobené jízdou nedovolí povolení šroubového spoje. Lepidlo na šrouby má speciální složení, které umožňuje snadné povolení šroubového spoje přiměřeným momentem, aniž by došlo k poškození hlavy šroubu. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo, takto zalepený šroub by mohlo být nemožné vůbec povolit!

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo - to po zatvrdnutí není pružné a kolem ráfků by se postupně vytvářely praskliny v pneumatice!

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají tzv. opravné sady. V nabídce tuningových dílů se dodávají ke všem tlumičům pístnice s extrémně tvrdým povlakem TiN (nitrid titanu). Pístnice s povrchem TiN snadno poznáte podle zlato-zelené barvy.

Doplňkové parametry

Kategorie: RC auta 1:14 - 1:18
Typ: 4WD Truggy
Měřítko: 1:16
Délka: 328 mm
Šířka: 239 mm
Rozvor: 202 mm
Světlá výška podvozku: 30 mm
Hmotnost: 1.09 kg
Prostor pro baterie: 94 x 34 x 22 mm
Náhon: 4WD
Motor: Střídavý Velineon 380
Doba jízdy: 15 - 20 minut na NiMH akumulátor Traxxas 7,2 1200 mAh
Rychlost: Až 80 km/h (s volitelným pastorkem)
Šasí: Kompozitový nylonový
Výška: 117 mm
Přední kola: 2.0″ Gemini, pneu Talon
Zadní kola: 2.0″ Gemini, pneu Talon
Olej tlumičů: 500 cSt
Olej diferenciálů: 30000 cSt

Traxxas Stability Management

Ukázka jízdy

Video se skoky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: