TLR 22X-4 Elite 1:10 4WD Race Buggy Kit

Kód: 4-TLR03026
Novinka
Neohodnoceno
15 799 Kč 15 009 Kč 12 404 Kč bez DPH
Skladem e-shop
Můžeme doručit do:
7.2.2023
Možnosti doručení

Závodní model nové generace s řadou vylepšení - TLR 22X-4 Elite. Lehká Buggy s vynikajícími jízdními vlastnostmi, podstatně vyšší odolností a snazší údržbou. 22X-4 Race Kit je špičkový nástroj pro maximální výkony s novými díly z hliníku, karbonu a titanu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Obsahem balení je stavebnice závodního auta Team Losi Racing TLR 22X-4 Elite 1:10 4WD Race Buggy. Balení obsahuje všechny díly šasi, nenabarvenou karoserii. Elektronika, motor, ani kola s pneumatikami, nejsou obsahem balení. Obrázkový návod ke stavbě EN, DE, FR, IT.

Charakteristika

RC model auta Team Losi Racing ® 22X-4 Elite Race Kit vychází z předchozí verze, který vyhrál šampionát ROAR Nationals. Přes vynikající kvality předchozí verze, je tento nový model Elite ještě lepší a daleko odolnější. Díky tisícům hodin závodů a tréninků, mohli konstruktéři spolu se závodníky TLR navrhnout ještě lepší model, který přináší řadu novinek a ověřených tuningových dílů, které jsou již v setu obsaženy.

Stavebnice modelu 22X-4 Elite obsahuje špičkové díly, jako je: tuningový středový diferenciál, montážní deska elektroniky z uhlíkových vláken, karbonová podložka křídla, hliníkové pojistné matice a titanové napínáky pro odlehčení a celkovou optimalizaci 22X-4 pro maximalizaci výkonu. Stavebnice 22X-4 ELITE Race Kit je navržena tak, aby model byl schopen vyhrávat závody, bez nutnosti instalace dalších tuningových součástí!

Hliníkový CNC 2.5 mm podvozek 7075-T6

Tuhé hliníkové eloxované 2.5mm 7075-T6 šasi je účelně odlehčeno a je připraveno k montáži všech součástí auta.

Centrální diferenciál

Jedním z nejoblíbenějších upgradů modelu 22X-4, byl středový diferenciál, který je zejména vhodný na hliněné tratě. Proto verze Elite má již v sobě tento díl naistalován.

Profesionální model

Všechny důležité tuningové díly, které tovární jezdci TLR používali při závodech jsou již obsaženy v tomto modelu. Jedná se o díly z prvotřídních materiálů jak je hliník, uhlíkové vlákna a titan.

Hliníkové díly

Model obsahuje lože motoru, spojky náprav, hlavy tlumičů a matice, vyrobené hliníku, díky čemuž je model odolný a velmi lehký pro perfektní jízdní vlastnosti.

Vylepšená geometrie

Po důkladném testování byla na model přidána další možnost uložení tlumičů, vylepšeno bylo umístění vnitřního odklonu, plynulejší a odolnější je chod systém řízení ackerman.

Nový držák baterie

Pro pevnou fixaci a zároveň snadnou výměnu akumulátoru jsou po stranách lože umístěny dva uhlíkové držáky. Držák lze nastavit pro baterie standardní nebo tenké.

Držák ventilátoru motoru

Čím dál vyšší převaha závodů s vyššími nároky na motor vedla k instalaci držáku ventilátoru, který je nově upevněn od středového diferenciálu.

Titanové spojovačky

Titanové spojovačky byly vždy prémiovým vylepšením závodních vozidel a bez nich by 22X-4 ELITE nemohl být. Součástí dodávky jsou titanové spojovačky pro úsporu hmotnosti a zvýšení výkonu.

Hliníkové tlumiče G3 V2

Tlumiče G3 byly kompletně upraveny a vylepšeny pro konzistentní výkon a variabilnější použití. Písty jsou nově zajištěny šrouby, nové tělo a hlava tlumičů zvyšují délku o 3 mm. Přepracované misky tlumičů bezpečně drží pružiny a poskytují offset - 3, 0 a +4 mm.

Diferenciály

Tradiční zubový diferenciál je odolnější a lehčí s lisovanými kompozitními ozubenými koly a křížovými kolíky, je ideální pro závody. Rovněž drží více maziva, má větší styčnou plochu ozubení, proto rozdíl poznáte již po několika jízdách.

Hliníkové držáky čepů poloos

Nápravy odolají i největším rázům, a to díky hliníkovým CNC obráběným držákům čepů poloos s tlumícími pryžovými vložkami. Tuhé, pevné a zároveň lehké uspořádání zajistí bezpečné uložení náprav i při náročných podmínkách závodů.

Plovoucí držák serva V2

Aby nedošlo k ovlivnění pružnosti podvozku, je servo namontováno na držáku nad podvozkem. Držák z uhlíkové desky 2,5mm se připevňuje k desce podvozku poblíž středové osy podvozku. Eliminují se tím chyby při průhybu podvozku. Verze dva pojme různé offsety serv.

Optimalizované kompozitní součásti

Konstrukce buggy 22X-4 je vyladěna díky kompozitním materiálům klíčových částí auta. Set obsahuje díly, které TLR preferuje a tím jsou standardní přední a zadní ramena a boční kryty podvozku.

Nastavitelný motor a baterie

Při montáži motoru můžete zvolit polohu motoru na hliníkovém podvozku v rozmezí 7 mm, baterii je možné pro lepší dovážení nainstalovat v rozmezí 9 mm.

Lehká karosérie 22X-4

Elegantní a stylový design karoserie 22X-4 se dokonale hodí k podvozku. Vypadá elegantně a zároveň zajišťuje vynikající rovnováhu a stabilitu při jízdě.

Vyztuženo uhlíkovými vlákny

Karbonové vlákno je extrémně lehké a velmi tuhé, což mu dává skvělý poměr pevnosti a hmotnosti. Je optimální pro mnoho částí modelu a proto jsou díly z toho materiálu na klíčových místech: přední / zadní tlumič, středový držák diferenciálu, přední / zadní držák zavěšení, lože řízení a lože elektroniky .

Přítlačné křídlo TLR 6,5"

Zadní přítlačné křídlo TLR 6,5" je vyroben z ultra odolného 1,2 mm polykarbonátu. Toto křídlo není pro buggy 22X-4 novinkou, jde o léty osvědčený díl, který je prověřen léty praxe.

Rychle přístupné diferenciály

Při servisu soutěžních speciálů je kladen důraz na rychlý servis náhradních dílů během závodů. Pouhé 4 šrouby drží horní víko diferenciálu, proto budete mít rychle hotovo a dost času na přípravu.

Vlastnosti
 • Eloxovaný CNC obráběný 2.5 mm podvozek z hliníku 7075-T6
 • Připraveno pro profesionální použití
 • Lehké hliníkové díly
 • Obsaženy prémiové díly
 • Vylepšená geometrie
 • Nové lože akumulátoru s uhlíkovými držáky
 • Držák ventilátoru
 • Velké hliníkové tlumiče G3 V2
 • Titanové spojovačky
 • Plovoucí držák V2 pro různá serva
 • Nastavitelné vnitřní otočné čepy
 • Všechny součásti v metrické soustavě
 • Kompaktní, jednodílné extra přítlačné lexanové křídlo 6,5"
 • Snadný přístup k diferenciálům
 • Spojovací materiál v metrické soustavě
 • Nový design karosérie 22X-4

Doporučujeme koupit

Pro sestavení a zprovoznění modelu je nutné dokoupit:

 • Vysílač a přijímač
 • Servo řízení
 • 2S LiPo Short akumulátor
 • Kompatibilní nabíječ pro LiPo akumulátor
 • Pastorek 48P
 • Motor
 • Regulátor
 • Lepidlo na pneumatiky
 • Pneumatiky
 • Kola
 • Barvu na karoserie
 • Nářadí

Doporučené komponenty z naší nabídky:

 • Vysílač Spektrum DX5 Pro 2021 DSMR, přijímač SR2100
 • Spektrum servo S6245 Car High Speed High Torque, s držákem serva 6245
 • Akumulátor Spektrum Smart LiHV 7.6V 4000mAh 100C Short HC
 • Spektrum Smart G2 nabíječ S1200 1x200W AC
 • TLR pastorek 19T 48DP 3.17mm hliník
 • Pro-Line kolo 2.2", pneu Electron MC 4WD Buggy přední, disk Velocity H12 žlutý (2)
 • Pro-Line kolo 2.2", pneu Positron MC Buggy zadní, disk Velocity H12 žlutý (2)
 • Barvy na karoserie
Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC auta potřebujete lepidlo na pneumatiky, lepidlo na šrouby, sadu nářadí a silikonový olej do tlumičů. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro RC auta.

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Z naší nabídky doporučujeme lepidlo Robitronic Tire Glue - viz doporučené příslušenství.

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu a měnit olej v diferenciálech. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají opravné sady či jednotlivé díly. Z naší nabídky silikonových olejů doporučujeme silikonové oleje TLR (Team Losi Racing), viz doporučené příslušenství.

Pro běžnou údržbu je potřeba lepidlo na šrouby. Šrouby zašroubované v kovovém materiálu (např. šrouby v motoru, stavěcí šroub v pastorku) musí být proti povolení tímto lepidlem zajištěny.

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnou vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou pro dlouhý jízdní čas. Naopak LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození.

Doplňkové parametry

Kategorie: RC Buggy
Typ: Buggy
Šasí: Hliníkové 2,5 mm 7075-T6
Měřítko: 1:10
Délka: 356 mm
Šířka: 249 mm
Výška: 147 mm
Rozvor: 284 mm
Náhon: 4WD
Tlumiče: Olejové 12 mm Big Bore
Unašeče kol: Šestihran 12 mm
Hlavní ozubené kolo: 78T, 81T
Přibližný čas sestavení: 3-5 hodin

Představení TLR 22X-4

TLR 22X-4 Elite

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: