ROMARIN San Diego Mega jachta kit

Kód: 4-KR-RO1045
Neohodnoceno
Značka: Romarin
6 290 Kč 5 198 Kč bez DPH
Skladem e-shop
Můžeme doručit do:
17.4.2024
Možnosti doručení

Stavebnice RC modelu luxusní jachty San Diego v měřítku 1:25 od firmy ROMARIN. Model je 1,27 m dlouhý, vyniká realistickou plavbou. Obsahuje plastové díly trupu, paluby a interiéru, dřevěné součásti konstrukce, průhledný díl kabiny, kovové součásti, montážní součásti a příslušenství, návod.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Ve stavebnici RC modelu luxusní jachty San Diego v měřítku 1:25 jsou obsaženy trup a paluba z hluboce taženého z plastu, čiré výlisky, laserem řezané dřevěné díly pro palubu vnitřní vybavení a můstek, dřevěné lišty, 2x náhon s hřídelemi, spojkami, kardany, lodními šrouby a kormidly. Díly pro montáž RC soupravy, obtisky, návod ke stavbě, český návod.

Charakteristika

Stavebnice RC modelu luxusní jachty San Diego v měřítku 1:25 od firmy ROMARIN. Model je 1,27 m dlouhý, vyniká realistickou plavbou. Obsahuje plastové díly trupu, paluby a interiéru, dřevěné součásti konstrukce, průhledný díl kabiny, kovové součásti, montážní součásti a příslušenství, návod.

Jachta San Diego je typem luxusní jachty, které kotví v mnoha přístavech moří. Model má prostorný trup a dlouhý je téměř 1,3 m. Je určen je pro pokročilé lodní modeláře. Nabízí se jako stavebnice, kterou je nutné sestavit slepením dílů a vybavit RC soupravou a pohonem. Doporučeny jsou motory řady 700 až 800, modeláři je zde ponechán volný prostor pro kreativitu, zda chce mít model pro pohodovou plavbu nebo svižný rychlý člun s odpovídajícími výkonnými střídavými motory, regulátory a bateriemi.

Konstrukce je poměrně jednoduchá, pro dokončení je potřeba mít lepidlo na ABS (DM-AD45, DM-AD23 apod.), modelářský nůž, barvy na lexan a potřebné nářadí. K dokončení je potřeba doplnit dva motory, regulátor(y), baterii, nabíječ, 2 kanálovou RC soupravu, servo řízení, lepidla, barvy a potřebné nářadí.

Vlastnosti modelu San Diego
  • Není potřeba lakovat proti vodě díky konstrukci z plastu
  • Rychlá stavba
  • Elegantní atraktivní vzhled
  • Pohon na dva motory
  • Odnímací kryt paluby
  • Obsahuje náhony lodních hřídelí, spojky, kardany, lodní šrouby.
  • Obsahuje kormidla a montážní příslušenství
Kvalitní výlisky ABS

Základ konstrukce tvoří silnostěnné hluboko tažené plastové výlisky ABS, které mají hladký povrch a jsou velmi odolné proti poškození. Není třeba povrch tmelit, je hladký a po nastříkání lakem je zaručena kvalitní povrchová úprava. Díky tomu ušetříte spoustu času při dokončování modelu.

Podklady ke stavbě

V balení naleznete stavební výkres s vyznačením jednotlivých položek, které jsou uvedeny v návodu, obtisky, dále manuál německý a návod v češtině.

Dřevěné součásti

Pro realistické zhotovení paluby jsou ve stavebnici laserem vyřezané díl paluby, stojánek lodi, přepážky do trupu, lože motorů a pod.

Volitelný naviják kotvy

Mezi maketové volitelné detaily (není součástí stavebnice) patří kotevní naviják 1:25 s lodním zvonem (figurka není součástí balení) a sada maketového příslušenství.

Pohon modelu

Model lodi San Diego pohání volitelná dvojice motorů (stejnosměrné nebo střídavé), které jsou synchronizovány s kormidly a natáčí se jak kormidla, tak i hřídele s lodními šrouby. To přispívá k výborné ovladatelnosti lodi i při nízkých rychlostech.

Doporučujeme koupit

Pokud budete loď provozovat jako plovoucí model, je potřeba doplnit motory řady 800, regulátor, lodní šrouby, baterii, nabíječ, 2 kanálovou RC soupravu servo řízení, lepidla, barvy a potřebné nářadí a potřeby modeláře.

Pro stavbu doporučujeme koupit nářadí, lepidlo a barvy.

Modelářské nářadí a podložka

Ke stavbě modelů lodí je nutné vhodné nářadí. Doporučujeme výbornou sadu Modelcraft nářadí pro lodní modeláře (sada 12ks), nebo Modelcraft nářadí pro modeláře (sada 18ks). Dále doporučujeme koupi nylonových svorek a nepostradatelné modelářské špendlíky. Pro úpravu, přesné řezaní, lepení dílů a také jako ochranu stolu doporučujeme modelářskou podložku.

Lepidlo a barvy

Při stavbě modelů lodí se můžeme setkat s lepením různých materiálů, jako dřevo, plasty, kov, folie, laminát apod. Každý materiál se lepí specifickými lepidly. Dřevo lze lepit disperzními lepidly Speedbond PVA, které by se ale nemělo použít do míst s trvalejším působením vody. Pro ten případ se používají epoxidové lepidla: Speed Epoxy II 4 min. Pro menší menší plochy lze použít vteřinové lepidlo. Plasty se k sobě lepí buď vteřinovými lepidly a to v případě, že se jedná o drobnější díly Roket Max vteřinové lepidlo husté. Když se jedná o velké díly, jako rozměrnou palubu do trupu, lze doporučit Roket UV lepidlo 20g. Kov a laminát lze lepit Epoxidovými lepidly.

K barvení doporučujeme akrylové emailové barvy. Barvy nanášejte kvalitními štětci (ploché štětce na povrchy, kulaté štětce pro detaily).

Doporučené akumulátory

Pro napájení RC modelu doporučujeme pohonný LiPol akumulátor se 3 články (11.1V).

  • Pro ekonomický provoz LiPo akumulátor Spektrum Smart LiPo 11.1V 5000mAh 30C HC IC3 s konektorem IC3 a technologií Smart.
  • Pro dravější jízdu Spektrum Smart LiPo 11.1V 5000mAh 50C HC IC3 s konektorem IC3 a technologií Smart.

Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů. Výhody technologie Spektrum Smart naleznete zde.

Příslušenství pro běžný provoz lodí

Pro běžný provoz funkčního RC modelu lodi potřebujete speciální mazací tuk pro mazání lodních hřídelí. Speciální složení zajistí hladký chod hřídele v teflonové trubičce se zachováním maximální životnost komponent. Doporučeny jsou tuky Maznička s lodním mazacím tukem Marine 140ml nebo Lodní mazací tuk Marine 140ml

Při dokončovacích pracech či běžné údržbě přijde vhod speciální nářadí a nástroje od firmy Shesto, jako např. kleště, pinzety, pilníky, šroubováky a mnoho dalších, které naleznete na stránkách www.astramodel.cz/cz/katalog/naradi-c189.html

Doplňkové parametry

Kategorie: Stavebnice lodí
Konstrukce: Plast ABS, dřevo
Měřítko: 1:25
Druh stavebnice: Kit
Typ: Motorová jachta
Stavební obtížnost: Mírně pokročilí
Délka: 1270 mm
Šířka: 250 mm
Výška: 370 mm
Druh pohonu: 2x stejnosměrný řady 800
Hmotnost: cca 5000 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: