ROMARIN Motorová jachta Najade kit

Kód: 4-KR-RO1160
Neohodnoceno
Značka: Romarin
6 090 Kč 5 033 Kč bez DPH
Skladem e-shop
Můžeme doručit do:
14.12.2023
Možnosti doručení

Stavebnice RC modelu lodi od firmy ROMARIN, motorová jachta Najade kit. Model je určen pro začínající lodní modeláře. Obsahuje plastové díly trupu, paluby a interiéru, dřevěné součásti konstrukce, průhledný díl kabiny, kovové součásti, montážní součásti a příslušenství, obrázkový a český návod.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Stavebnice modelu lodi ROMARIN, člun Najade, obsahuje plastové výlisky trupu, paluby a interiéru, dřevěné součásti, průhledný díl kabiny, díly stojánku, obtisky, montážní a maketové součásti, hřídel s trubkou a lodním šroubem, návod v češtině, vícejazyčný manuál v angličtině, němčině, francouzštině

Charakteristika

Stavebnice RC modelu lodi od firmy ROMARIN, motorová jachta Najade kit. Model je určen pro začínající i pokročilé lodní modeláře. Obsahuje plastové díly trupu, paluby a interiéru, dřevěné součásti konstrukce, průhledný díl kabiny, kovové součásti, lodní šroub s hřídelí, montážní součásti a příslušenství, návod. Bez motoru a elektroniky.

Jachta Najade kotví v mnoha přístavech středomořských přístavů. Model je prostorný, velký a skoro jeden metr dlouhý člun pro začínající i pokročilé lodní modeláře. Nabízí se jako stavebnice, kterou je nutno sestavit. Součástí není motor s elektronikou, zde je ponechán volný prostor pro kreativitu modeláře, zda chce mít model pro pohodovou jízdu nebo svižný rychlý člun. Součástí je i stojánek k modelu.

Konstrukce je jednoduchá, pro dokončení je potřeba mít lepidlo na ABS (DM-AD45, DM-AD23 apod.), modelářský nůž, barvy na lexan (HSPS006) a potřebné nářadí. K dokončení je potřeba doplnit motor, regulátor, baterii, nabíječ, 2 kanálovou RC soupravu se servem, lepidla, barvy a potřebné nářadí.

Obal s fotografií hotového modelu

Stylová krabice s fotografií hotového modelu je pečlivě, vkusně a kvalitně graficky vyvedena a obsahuje název, technické údaje a měřítko modelu.

Co naleznete v balení

Po otevření víka krabice naleznete sadu výlisků, drobné součásti uzavřené v sáčcích a manuál.

Sada výkresů

Set obsahuje manuál s montáží modelu s obrázky jednotlivých kroků, nakresleny jsou montážní sestavy, jejich kompletace a to včetně pohonné jednotky. Vícejazyčný postup stavby rámcově upravuje logické sestavení jednotlivých komponentů.

Stavební obtížnost

Stavebnice pro mírně pokročilé jsou vhodné pro stavitele, kteří již postavili jednodušší model pro začátečníky a mají základní modelářské zkušenosti. Modely této obtížnosti jsou propracovanější, obsahují již více detailů a stavba je časově náročnější.

Doporučujeme koupit

Doporučujeme doplnit motor, regulátor, baterii, nabíječ, 2+ kanálovou RC soupravu, lepidla, barvy a potřebné nářadí. K pohonu modelu lze zvolit jak stejnosměrný motor (viz Doporučené příslušenství a Elektropohon), tak střídavý dle vlastního výběru.

Pro stavbu doporučujeme koupit nářadí, lepidlo a barvy.

Modelářské nářadí a podložka

Ke stavbě modelů lodí je nutné vhodné nářadí. Doporučujeme výbornou sadu Modelcraft nářadí pro lodní modeláře (sada 12ks), nebo Modelcraft nářadí pro modeláře (sada 18ks). Dále doporučujeme koupi nylonových svorek a nepostradatelné modelářské špendlíky. Pro úpravu, přesné řezaní, lepení dílů a také jako ochranu stolu doporučujeme modelářskou podložku.

Lepidlo a barvy

Při stavbě modelů lodí se můžeme setkat s lepením různých materiálů, jako dřevo, plasty, kov, folie, laminát apod. Každý materiál se lepí specifickými lepidly. Dřevo lze lepit disperzními lepidly Speedbond PVA, které by se ale nemělo použít do míst s trvalejším působením vody. Pro ten případ se používají epoxidové lepidla: Speed Epoxy II 4 min. Pro menší menší plochy lze použít vteřinové lepidlo. Plasty se k sobě lepí buď vteřinovými lepidly a to v případě, že se jedná o drobnější díly Roket Max vteřinové lepidlo husté. Když se jedná o velké díly, jako rozměrnou palubu do trupu, lze doporučit Roket UV lepidlo 20g. Kov a laminát lze lepit Epoxidovými lepidly.

K barvení doporučujeme akrylové emailové barvy. Barvy nanášejte kvalitními štětci (ploché štětce na povrchy, kulaté štětce pro detaily).

Příslušenství pro běžný provoz lodí

Pro běžný provoz funkčního RC modelu lodi potřebujete speciální mazací tuk pro mazání lodních hřídelí. Speciální složení zajistí hladký chod hřídele v teflonové trubičce se zachováním maximální životnost komponent. Doporučeny jsou tuky DYNE4200, DYNE4201

Při dokončovacích pracech či běžné údržbě přijde vhod speciální nářadí a nástroje od firmy Shesto, jako např. kleště, pinzety, pilníky, šroubováky a mnoho dalších, které naleznete na stránkách www.astramodel.cz/cz/katalog/naradi-c189.html

Doplňkové parametry

Kategorie: Stavebnice lodí
Měřítko: 1:15
Druh stavebnice: Kit
Typ: Maketa lodi
Délka: 960 mm
Hmotnost: 3600 g
Šířka: 300 mm
Trup: Deep-V
Druh pohonu: Elektro
Konstrukce: Plast
Stavební obtížnost: Začátečník

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: