ROMARIN Düsseldorf kit

Kód: 4-KR-RO1100
Neohodnoceno
Značka: Romarin
6 790 Kč 5 612 Kč bez DPH
Vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Maketa hasičského člunu Düsseldorf v měřítku 1:25 od firmy ROMARIN pro začínající i pokročilé lodní modeláře. Trup a paluba jsou ABS, CNC obráběné dřevěné a ABS díly pro pohon a instalaci RC. Kompletní kormidlo, 2x trubka náhonu a hřídele, lodní šrouby a spojky. Podrobný stavební návod v češtině, plány.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Stavebnice modelu lodi ROMARIN, člun Düsseldorf, obsahuje plastové výlisky trupu, paluby a interiéru, dřevěné součásti, průhledný díl kabiny, hřídele s lodními šrouby, maketové součásti, montážní součásti, plány, český návod a manuál DE a EN.

Charakteristika

Maketa hasičského člunu Düsseldorf v měřítku 1:25 od firmy ROMARIN pro začínající i pokročilé lodní modeláře. Trup a paluba jsou z teplem tvářeného plastu ABS, CNC obráběné dřevěné a ABS díly pro pohon a instalaci RC. Kompletní kormidlo, 2x trubka náhonu a hřídele, lodní šrouby a spojky. Podrobný stavební návod v češtině, plány.

Požární člun Dusseldorf byl vyroben pro plavbu na povodí řeky Rýn, továrnou Rheinwerft GmbH & Co., Mainz-Mombach pro zásah v případě jakéhokoli požáru nebo řešení ekologických havárií jako například při rozlití hořlavin na vodě. K tomu účel ubyl patřičně vybaven hasícími děly a potřebnou technikou. Loď poháněly dva 12-válcové V-motory s celkovým výkonem 930 kW (1260 k), které lodi udělily maximální rychlost 37 km/h.

ROMARIN Düsseldorf kit má velký a prostorný trup ideální velikosti pro zástavbu doplňkových (nutno dokoupit) zařízení, jako požární děla, jeřáb, vrátek, radar, světla, blikající světla, houkačky a sirény a imitaci hluku dieselového motoru. Stěna trupu je dostatečně silná pro zástavbu těchto zařízení. Čtyři velké kormidla zajistí extrémní manévrovatelnost vpřed i vzad. S doporučeným elektrickým zubovým čerpadlem (KR-ro1562) lze střídat vodním dělem velmi daleko.

Obal s fotografií hotového modelu

Stylová krabice s fotografií hotového modelu je pečlivě, vkusně a kvalitně graficky vyvedena a obsahuje název, technické údaje a měřítko modelu.

Co naleznete v balení

V balení jsou všechny základní díly modelu, jako výlisky trupu, nástavby, zasklení, překližkové výseky s díly paluby a dřevěné konstrukce, součásti pohonu, řízení, detaily lodi a spousta drobného příslušenství.

Sada výkresů

Set obsahuje kompletní sadu výkresové dokumentace modelu v měřítku 1:1 s obrázky jednotlivých detailů. Na výkrese jsou v měřítku nakresleny montážní sestavy, jejich kompletace a to včetně stěžňů a ráhen a způsob vázání lanoví. Vícejazyčný postup stavby rámcově upravuje logické sestavení jednotlivých komponentů.

Pro dokončení je potřeba mít lepidlo na ABS (DM-AD45, DM-AD23 apod.), modelářský nůž, barvy na lexan (HSPS006) a potřebné nářadí. K dokončení je potřeba doplnit motor, regulátor, baterii, nabíječ, 2 kanálovou RC soupravu, lepidla, barvy a potřebné nářadí.

Vlastnosti
  • Hlubokotažené plastové díly
  • Laserem řezané plastové desky a drobné součástky
  • Laserem řezané překližkové části
  • 3ks maket požárních děl
  • Lodní jeřáb
  • 2 lodní šrouby s kormidly
  • Spojovací součásti potřebné k instalaci
  • Probarvené díly
  • Obtisky
  • Podrobný obrázkový návod a plány

Doporučujeme koupit

Pohon modelu

Pokud budete loď provozovat jako plovoucí model, je potřeba doplnit motor, regulátor, baterii, nabíječ, min. 2 kanálovou RC soupravu, lepidla, barvy a potřebné nářadí.

V případě, že budete chtít postavit loď včetně funkčních vodních děl, budete potřebovat sady KR-ro1103, KR-ro1562, KR-65150 (pro každé dělo sadu) a doplnit si standardní serva pro otáčení a náklon vodního děla. Aby vypadal model jako maketa, doplňte si sadu maketového kování KR-ro1101.

Pro stavbu doporučujeme koupit nářadí, lepidlo a barvy.

Modelářské nářadí a podložka

Ke stavbě modelů lodí je nutné vhodné nářadí. Doporučujeme výbornou sadu Modelcraft nářadí pro lodní modeláře (sada 12ks), nebo Modelcraft nářadí pro modeláře (sada 18ks). Dále doporučujeme koupi nylonových svorek a nepostradatelné modelářské špendlíky. Pro úpravu, přesné řezaní, lepení dílů a také jako ochranu stolu doporučujeme modelářskou podložku.

Lepidlo a barvy

Při stavbě modelů lodí se můžeme setkat s lepením různých materiálů, jako dřevo, plasty, kov, folie, laminát apod. Každý materiál se lepí specifickými lepidly. Dřevo lze lepit disperzními lepidly Speedbond PVA, které by se ale nemělo použít do míst s trvalejším působením vody. Pro ten případ se používají epoxidové lepidla: Speed Epoxy II 4 min. Pro menší menší plochy lze použít vteřinové lepidlo. Plasty se k sobě lepí buď vteřinovými lepidly a to v případě, že se jedná o drobnější díly Roket Max vteřinové lepidlo husté. Když se jedná o velké díly, jako rozměrnou palubu do trupu, lze doporučit Roket UV lepidlo 20g. Kov a laminát lze lepit Epoxidovými lepidly.

K barvení doporučujeme akrylové emailové barvy. Barvy nanášejte kvalitními štětci (ploché štětce na povrchy, kulaté štětce pro detaily).

Příslušenství pro běžný provoz lodí

Pro běžný provoz funkčního RC modelu lodi potřebujete speciální mazací tuk pro mazání lodních hřídelí. Speciální složení zajistí hladký chod hřídele v teflonové trubičce se zachováním maximální životnost komponent. Doporučeny jsou tuky Maznička s lodním mazacím tukem Marine 140ml nebo Lodní mazací tuk Marine 140ml

Při dokončovacích pracech či běžné údržbě přijde vhod speciální nářadí a nástroje od firmy Shesto, jako např. kleště, pinzety, pilníky, šroubováky a mnoho dalších, které naleznete na stránkách www.astramodel.cz/cz/katalog/naradi-c189.html

Doplňkové parametry

Kategorie: Stavebnice lodí
Druh stavebnice: Kit
Typ: Maketa lodi
Délka: 1160 mm
Hmotnost: cca 9 kg
Šířka: 250 mm
Výška: 500 mm
Druh pohonu: Elektro
Konstrukce: Plastové výlisky, dřevěné výseky, kovové doplňky
Stavební obtížnost: Pokročilý
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: