ROMARIN Dolly kit

Kód: 4-KR-RO1005
Neohodnoceno
Značka: Romarin
1 990 Kč 1 645 Kč bez DPH
Skladem 2-3 dny
Můžeme doručit do:
24.7.2024
Možnosti doručení

Stavebnice RC modelu lodi od firmy ROMARIN, člun Dolly kit je určena pro lodní modeláře, kteří si chtějí postavit vlastní loď. Obsahuje plastové díly trupu, paluby a interiéru, součásti konstrukce, průhledný díl kabiny, drobné montážní součásti a příslušenství, návod. Bez pohonu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Stavebnice modelu lodi ROMARIN, člun Dolly, obsahuje plastové výlisky trupu, paluby a interiéru, dřevěnou palubu, průhledný díl kabiny, dřevěné díly stojánku, montážní součásti, manuál EN.

Charakteristika

Tento typ lodě se využívá v mnoha přístavech po celém světě pro dopravu osob nebo materiálu, ale může být také vybaven speciálním vybavením pro vlečení plavidel nebo pro hašení. Model může být také upraven pro speciální funkce a to jako požární člun s vodním dělem (KR-ro1562). Další možností je zabudovat vlečné zařízení pro použití jako malého přístavního tahače lodí.

Stavebnice RC modelu lodi od firmy ROMARIN, člun Dolly kit je určena pro lodní modeláře, kteří si chtějí postavit vlastní loď. Obsahuje plastové díly trupu, paluby a interiéru, součásti konstrukce, průhledný díl kabiny, kormidlo s příslušenstvím, drobné montážní součásti a příslušenství, návod. Bez motoru.

Stavebnice obsahuje výlisky trupu, paluby, kabina z čirého materiálu, a další drobné maketové součásti. Kompletní kormidlo, trubka hřídele, hřídel, lodní šroub a spojky. Samolepící obtisky, stavební návod a plán.

Obal s fotografií hotového modelu

Stylová krabice s fotografií hotového modelu je pečlivě, vkusně a kvalitně graficky vyvedena a obsahuje název, technické údaje a měřítko modelu.

Co naleznete v balení

Po otevření víka krabice naleznete výlisky trupu, paluby a kabiny, drobné maketové součásti, kompletní kormidlo, trubku hřídele, hřídel, lodní šroub a spojky. Samolepící obtisky, stavební návod a plán.

Sada výkresů

Set obsahuje kompletní sadu výkresové dokumentace modelu a postup kompletace. Vícejazyčný postup stavby rámcově upravuje logické sestavení jednotlivých komponentů.

Konstrukce je jednoduchá, pro dokončení je potřeba mít lepidlo na ABS (DM-AD45, DM-AD23 apod.), modelářský nůž, barvy na lexan (HSPS006) a potřebné nářadí. K dokončení je potřeba doplnit motor, regulátor, baterii, nabíječ, 2 kanálovou RC soupravu, lepidla, barvy a potřebné nářadí.

Stavební obtížnost 2

Stavebnice pro mírně pokročilé jsou vhodné pro stavitele, kteří již postavili jednodušší model pro začátečníky a mají již základní modelářské zkušenosti. Modely této obtížnosti jsou propracovanější, obsahují již více detailů a stavba je časově náročnější.

Doporučujeme koupit

Pokud chcete loď sestavit jako plovoucí RC model, je nutné již během stavby přizpůsobit interiér lodi a zvolit rozmístění jednotlivých součástí elektroniky a pohonu. Doplnit je třeba motor, regulátor, servo, RC soupravu, akumulátor, nabíječ a další příslušenství.

Pro stavbu doporučujeme koupit nářadí, lepidlo a barvy.

Modelářské nářadí a podložka

Ke stavbě modelů lodí je nutné vhodné nářadí. Doporučujeme výbornou sadu Modelcraft nářadí pro lodní modeláře (sada 12ks), nebo Modelcraft nářadí pro modeláře (sada 18ks). Dále doporučujeme koupi nylonových svorek a nepostradatelné modelářské špendlíky. Pro úpravu, přesné řezaní, lepení dílů a také jako ochranu stolu doporučujeme modelářskou podložku.

Lepidlo a barvy

Při stavbě modelů lodí se můžeme setkat s lepením různých materiálů, jako dřevo, plasty, kov, folie, laminát apod. Každý materiál se lepí specifickými lepidly. Dřevo lze lepit disperzními lepidly Speedbond PVA, které by se ale nemělo použít do míst s trvalejším působením vody. Pro ten případ se používají epoxidové lepidla: Speed Epoxy II 4 min. Pro menší menší plochy lze použít vteřinové lepidlo. Plasty se k sobě lepí buď vteřinovými lepidly a to v případě, že se jedná o drobnější díly Roket Max vteřinové lepidlo husté. Když se jedná o velké díly, jako rozměrnou palubu do trupu, lze doporučit Roket UV lepidlo 20g. Kov a laminát lze lepit Epoxidovými lepidly.

K barvení doporučujeme akrylové emailové barvy. Barvy nanášejte kvalitními štětci (ploché štětce na povrchy, kulaté štětce pro detaily).

Příslušenství pro běžný provoz lodí

Pro běžný provoz funkčního RC modelu lodi potřebujete speciální mazací tuk pro mazání lodních hřídelí. Speciální složení zajistí hladký chod hřídele v teflonové trubičce se zachováním maximální životnost komponent. Doporučeny jsou tuky Maznička s lodním mazacím tukem Marine 140ml nebo Lodní mazací tuk Marine 140ml

Při dokončovacích pracech či běžné údržbě přijde vhod speciální nářadí a nástroje od firmy Shesto, jako např. kleště, pinzety, pilníky, šroubováky a mnoho dalších, které naleznete na stránkách www.astramodel.cz/cz/katalog/naradi-c189.html

Doplňkové parametry

Kategorie: Stavebnice lodí
Měřítko: 1:20
Druh stavebnice: Kit
Typ: Maketa
Délka: 550 mm
Hmotnost: cca 1200 g
Šířka: 165 mm
Trup: Ostatní
Druh pohonu: Elektro dop. 400
Stavební obtížnost: Začátečník

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: