Losi Super Baja Rey 2.0 1:6 4WD RTR King

Kód: 4-LOS05021T2
Neohodnoceno
Značka: Losi
27 990 Kč 23 132 Kč bez DPH
Skladem e-shop
Můžeme doručit do:
17.7.2024
Možnosti doručení

RC model auta Losi Super Baja Rey 2.0 4WD RTR, pro rychlou, adrenalinovou jízdu v nejtěžším terénu. Měřítko 1:6. Nejmodernější elektronika Spektrum Smart. Regulátor Firma 8S LiPo 160A. Střídavý motor. Elektronická stabilizace. Robustní a velmi odolné šasi. LED osvětlení. Rychlost přes 80 km/h.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Balní obsahuje sestavený RC model auta Losi Super Baja Rey 2.0 RTR, v měřítku 1:6 s pohonem 4x4 s nainstalovanými komponenty: střídavý motor Spektrum™ Firma™ 5678 750Kv, regulátor Spektrum™ Firma™ 160A Smart, servo řízení Spektrum™ S905 38kg.cm@6V, přijímač SRS6100AT AVC®. Vysílač DX3™ 2,4GHz, přijímač Spektrum SR315 DSMR Sport, 4x AA baterie do vysílače. Návod v češtině, manuál EN, DE, FR, IT.

Charakteristika

Nový Losi® Super Baja Rey 2.0 se Spektrum ™ Smart posouvá hranice RC modelů, svým výkonem, odolností a v neposlední řadě chytrými funkcemi dostupnými s nejmodernější elektronikou Spektrum Smart. Model je maketově zpracován v měřítku 1:6 a má všechny detaily jako skutečné vozy na legendárních závodech v poušti Baja. Autenticky zpracovaný je rovněž podvozek s nezávislým předním zavěšením a vlečnou zadní nápravou. Pohon 4x4 pro maximální průchodnost terénem.

Pro nezapomenutelnou jízdu i po západu slunce, je model vybaven účinným předním i zadním LED osvětlením. Celkový vzhled dotváří licencovaná kola Method Racing Beadlock Wheels s pneumatikami BFGoodrich Mud-Terrain T/A KM3.

Tento model na dálkové ovládání je vybaven masivním pohonem, se kterým dosáhnete rychlosti přes 80 km/h! Bleskovou akceleraci zajistí střídavý motor Spektrum Firma 750kv, který je řízen špičkovým regulátorem Spektrum Firma Smart 160A 8S LiPo. Regulátor, přijímač Spektrum 6100AT AVC® a vysílač DX3, zajistí nejen přesné a spolehlivé ovládání, ale díky technologii Smart, je provoz modelu jednoduchý, bezpečný a k dispozici máte nejmodernější funkce včetně elektronické stabilizace AVC a telemetrie.

Hliníkové šasi

Základ Super Baja Rey 2.0 tvoří šasi z 4 mm eloxovaného hliníku. Profilovaný tvar podvozku zajišťuje ještě vyšší odolnost proti ohýbání a kroucení, i při nejtvrdších dopadech.

Rámová klec

Stejně jako skutečné pouštní závoďáky, i model Super Baja Rey 2.0 je vybaven mimořádně tuhou ochranou klecí z kompozitního materiálu. Klec pro provázána s hliníkový podvozkem a spolu tvoří odolnou kostru modelu.

Snadná výměna baterie

Inovativní systém přihrádky baterie ze spodní strany, umožňuje rychlou a snadnou výměnu baterie, bez nutnosti demontáže karoserie. V podvozku modelu stačí otevřít přihrádku, vložit baterii, připojit konektor a můžete vyrazit.

Nezávislé přední zavěšení

Nezávislé přední zavěšení tvoří robustní ramena s ocelovými spojovačkami. Pro maximální úroveň detailů, jsou na těhlicích maketové brzdové kotouče s červenými třmeny.

4-bodové zadní zavěšení

Zadní náprava s 4-bodovým zadním zavěšením a pevnou vlečnou nápravou, bezpečně pohltí nerovnosti i ve vysoké rychlosti. Díky stejnému provedení jako u skutečných vozů, má model výborné jízdní vlastnosti.

Pohon 4WD

Výborné jízdní vlastnosti model zajišťuje náhon 4x4, který je tvoří důmyslný systém předního, zadního a mezi nápravového diferenciálu. Diferenciály jsou naplněny viskózním olejem, čímž je zajištěna míra svornosti.

Olejové tlumiče

O účinné a hladké tlumení se starají masivní olejové tlumiče. Odolné hliníkové tělo zaručí přesných chod i v extrémních podmínkách. Předpětí pružin pohodlně nastavíte pomocí matice. Jedinečný vzhled dotvářejí hliníkové víčka s logem King.

Licencovaná kola a pneumatiky

Nová licencovaná kola Method Racing využívají systém Beadlock pro snadnou výměnu pneumatik a pěnových vložek bez lepení. Unašeč kol 17 mm. Pneumatiky BFGoodRich jsou synonymem pro off-radové závody a u toho modelu s pneumatikami BFGoodrich Mud-Terrain T/A KM3 tomu nebude jinak.

Systém Bead Lock: Kolo tvoří disk na který se nasadí pneumatiky s lemem. Pneumatiky se bezpečně zafixují bez lepení, pomocí kroužků zajištěných šrouby.

Maketové doplňky

Model je po vzoru předlohy vybaven maketami chladících ventilátorů, hasičskými přístroji, heverem a dvěma náhradními koly.

Přední a zadní LED osvětlení

Zábava nikdy nekončí! RC model je vybaven hned třemi světelnými LED lištami. Přední světelná lišta v nárazníku, spolu se střešní lištou, poskytují mohutný proud světla, který nasvítí cestu daleko před vámi. Se třetí, zadní světelnou lištu, model nejen skvěle vypadá, ale červené diody umožní lepší přehled o pozici modelu i na větší vzdálenost.

Střídavý motor SPEKTRUM™ FIRMA™ 5687 750Kv

Střídavý motor Spektrum Firma 5687 750kv, s vnitřním rotorem a 4-pólovou konstrukcí pro vysoký výkon a vynikající účinnost. Hřídel 5mm je uložena v kuličkových ložiscích, 6,5 mm konektory se zlacenými kontakty pro spolehlivé a efektivní připojení.

Střídavý regulátor SPEKTRUM™ FIRMA™ 160A SMART

Řízení modelu zajišťuje moderní regulátor SPEKTRUM™ FIRMA™ 160A SMART s 32-bitovým mikrokontrolérem ARM Cortex M4, který je schopen snímat kompletní telemetrii a přenášet ji do přijímače pomocí integrovaného vodiče v novém konektoru IC5. Data jsou přenášena přes protokol SRXL2. Informace o typu, teplotě a napětí článků baterie regulátor načítá přímo ze Smart baterie. Nemusíte se tak bát o správné nastavení typu baterie a její možné podvybití.

Elektronika je kompletně zalita ve speciální zalévací hmotně, která brání vstupu vlhkosti* či nečistot do elektroniky. Regulátor se zapíná a nastavuje tlačítky, které jsou pod pryžovým krytem.

 • Regulátor obsahuje rychlý a výkonný 32bitový procesor ARM M4
 • Regulátor je voděodolný*
 • Nadproudová ochrana, tepelná ochrana, failsafe
 • Automatické odpojení LiPol při nízkém napětí
 • Robustní plastové pouzdro, hliníkový chladič s ventilátorem pro vysokou účinnost
 • Výkonný BEC
 • Vysoce odolné konektory IC™, kompatibilní s konektory EC™
Servo řízení Spektrum 38kg-cm @6V

Řízení zajišťuje servo S905 s obří silou (moment: 38 kg.cm při napětí 6V, rychlost: 0,2s/60° při 6V), je voděodolné* a prachotěsné. Odolné kovové převody poskytují dlouho výdrž a mechanickou odolnost. Rozměry serva jsou 60 x 55 x 29 mm.

Přijímač SR6100AT

6-kanálový RC přijímač Spektrum SR6100AT s modulací DSM2/DSMR. Má vynikající dosah a odezvu, zejména v místech, kde je více systémů pracujících v pásmu 2,4 GHz. Přijímač je vybaven patentovaným systémem Spektrum AVC (Active Vehicle Control) a plným dosahem telemetrie. Přijímač podporuje technologii Spektrum Smart. Elektronika přijímače je chráněna speciálním lakem, který zamezuje přístupu vlhkosti či nečistot.

RC vysílač Spektrum DX3 2.4GHz DSMR

Nový RC vysílač Spektrum DX3 má 3 kanály a je kompatibilní se stabilizačním systémem Spektrum AVC a telemetrií Spektrum Smart. Vynikající dosah, super rychlá odezva a vysoká odolnost proti rušení díky exkluzivní technologii Spektrum DSMR. Rychlé nastavení potřebných parametrů.

 • LED indikace stavu nabití pohonných Smart akumulátorů v modelu
 • Podpora stabilizačního systému Spektrum AVC
 • Možnost nastavení reverzu, velikosti výchylek a funkce 3. kanálu
 • Trim kanálu plynu a řízení
 • Díky omezovači plynu můžete dětem omezit maximální rychlost modelu
 • Ergonomický, lehký
 • Volant s pěnovou obručí pro pohodlné držení
Technologie Spektrum SMART

Model je vybaven komponenty s technologií Spektrum Smart, která nabízí více informací o modelu, jednodušší obsluhu a péči o akumulátory. Všechny komponenty SMART, včetně baterií, jsou schopné spolu komunikovat a přenášet telemetrii.

Obsažený vysílač DX3 zobrazuje stav nabití Smart akumulátoru v modelu.

Jako tuning můžete zobrazit kompletní telemetrii (otáčky, rychlost, teplota a další):

 • Doplněním BT modulu do setového vysílače DX3, který umožní spojení modelu s přehlednou grafickou aplikací Spektrum Dashboard v telefonu, či tabletu.
 • Použitím univerzálního vysílače Spektrum s displejem, např DX5C.

Více informací o technologie Smart naleznete v našem blogu.

Technologie AVC (Active Vehicle Control)

Technologie AVC je pokročilou technologií Spektrum od Horizon Hobby, pro RC modely aut. Tento stabilizační systém přináší zcela nový způsob řízení RC aut. AVC technologie využívá senzory pro korekce řízení a současně plynu. Díky vhodným zásahům do řízení a výkonu motoru je výsledkem plynulejší jízda, stabilní chování na rovině i v zatáčkách a bezpečnější držení stopy. Samozřejmostí je měnitelná citlivost řízení včetně možnosti jejího vypnutí a nechat tak vše v rukou jezdce.

Vlastnosti
 • Robustní a odolný model v měřítku 1:6
 • 4mm hliníkové šasi
 • Maketová rámová klec
 • Náhon 4x4, přední, zadní a mezinápravový diferenciál
 • Přední nezávislé zavěšení, zadní vlečná náprava
 • Delší zadní vlečné rameno, delší rozvor
 • Hliníkové, olejové tlumiče King Coil-Over s nastavitelnými pružinami
 • Nový přední nárazník s realistickým spodním víkem a logem Brenthel
 • Karoserie s detailním zpracováním
 • Licencovaná kola Racing Beadlock a pneumatiky BFGoodrich Mud-Terrain T / A KM3
 • Maketové zpracování s doplňky: hever, hasící přístroje, 2x rezerva, figurky v kokpitu
 • LED osvětlení
 • Střídavý motor Firma 750kv
 • Smart regulátor Spektrum Firma 160A
 • Elektronická stabilizace řízení AVC
 • Vysílač DX3 s indikací stavu pohonné baterie v modelu
 • Servo řízení s kovovými převody a momentem 38 kg

* Informace o specifikaci voděodolnosti naleznete v návodu k použití. Tipy a triky na provoz v mokrém prostředí naleznete v blogu.

Doporučujeme koupit

Pro zprovoznění modelu je potřeba pohonný akumulátor a adekvátní nabíječ na pohonný akumulátor.

Doporučené akumulátory

Model provozujte na dva identické akumulátory 3S LiPo (11.1 V), nebo 4S LiPo (14.8V).

 • Pro běžné ježdění LiPo akumulátory Spektrum 11.1 V 5000 mAh s technologií Smart, nebo Spektrum G2 11.1 V 5000 mAh s technologií Smart G2.
 • Pro maximální rychlost LiPo akumulátory Spektrum 14.8 V 5000 mAh s technologií Smart, nebo Spektrum G2 14.8 V 5000 mAh s technologií Smart G2.
 • Pro maximální výkon a rychlost LiPo akumulátory Spektrum 14.8 V 5000 mAh s technologií Smart, nebo Spektrum G2 14.8 V 5000 mAh s technologií Smart G2.

Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů. Výhody technologie Spektrum Smart naleznete zde.

Baterie Smart G2 jsou ještě jednoduší a bezpečnější, díky absenci balančního konektoru. Baterie G2 mají navíc až 3x rychlejší automatické vybíjení do storage režimu. Baterie Smart G2 lze nabít pouze na nabíječích Spektrum Smart a Smart G2.

Doporučené nabíječe pro konvenční i Smart akumulátory

Nabíječi Spektrum Smart lze nabíjet jak akumulátory Smart a Smart G2, tak konvenční akumulátory. Dříve prodané nabíječe Smart, po provedení aktualizace, rovněž podporují Smart G2.

 • Síťový nabíječ Spektrum S1100 G2 s jedním výstupem 1x 100W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S1200 G2 s jedním výstupem 1x 200W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S2100 G2 se dvěma výstupy 2x 100 W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S1400 G2 se jedním výstupem 1x 400 W.
Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC aut Losi potřebujete lepidlo na šrouby, kvalitní lepidlo na pneumatiky, silikonový olej do tlumičů a sadu šroubováků. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro auta nebo kvalitní Sadu imbus šroubováků 1.5/2.0/2.5/3.0mm. Doporučujeme prohlédnout si Sady nářadí

Lepidlem na šrouby se zakápne závit nebo hlavička šroubu, čímž dojde k jeho fixaci a vibrace způsobené jízdou nedovolí povolení šroubového spoje. Lepidlo na šrouby má speciální složení, které umožňuje snadné povolení šroubového spoje přiměřeným momentem, aniž by došlo k poškození hlavy šroubu. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo, takto zalepený šroub by mohlo být nemožné vůbec povolit!

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo - to po zatvrdnutí není pružné a kolem ráfků by se postupně vytvářely praskliny v pneumatice!

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají tzv. opravné sady. V nabídce tuningových dílů se dodávají ke všem tlumičům pístnice s extrémně tvrdým povlakem TiN (nitrid titanu). Pístnice s povrchem TiN snadno poznáte podle zlato-zelené barvy.

Doplňkové parametry

Kategorie: RC auta 1:5 - 1:8
Typ: Truggy
Šasí: Hliník 4mm, 6061-T6
Měřítko: 1:6
Délka: 889 mm
Šířka: 396 mm
Výška: 305 mm
Rozvor: 513 mm
Světlá výška podvozku: 89 mm
Hmotnost: 9.8 kg
Náhon: 4WD
Motor: Střídavý 5687 750Kv
Přední kola: Method Racing, hex 17mm
Zadní kola: Method Racing
Rychlost: 80 km/h s 2x 4S LiPo 5000 mAh 100C
Olej tlumičů: 60 wt
Olej diferenciálů: 100k/500k/100k cst (P/S/Z)

Představení

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: