Krick Vaurien plachetnice 1:10 kit

Kód: 4-KR-21203
Neohodnoceno
2 590 Kč 2 140 Kč bez DPH
Skladem 2-3 dny
Můžeme doručit do:
24.6.2024
Možnosti doručení

Maketa plachetniceVaurien v měřítku 1:10 je přesnou statickou replikou a vychází z originální výkresové dokumentace. Dřevěné součásti jsou přesně vyrobeny na CNC laseru. Dřevěné díly je doporučeno obarvit na požadovaný odstín dřeva před montáží. Kovové díly jsou leptané z mosazi.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Balení obsahuje hotový polotovar trupu, překližkové díly, dřevěné lišty, blistr s drobnými díly, sadu výkresů a návod.

Charakteristika

Maketa plachetniceVaurien v měřítku 1:10 je přesnou replikou a vychází z originální výkresové dokumentace. Dřevěné součásti jsou přesně vyrobeny na CNC laseru. Dřevěné díly je doporučeno obarvit na požadovaný odstín dřeva před montáží. Kovové díly jsou leptané z mosazi. Stožár a výložník jsou složeny z několika laserových částí a pak přebroušeny. Plán a stavební manuál s detailními obrázky jsou obsaženy.

Obal s fotografií hotového modelu

Stylová krabice s fotografií hotového modelu je pečlivě a vkusně a kvalitně graficky vyvedena a obsahuje název, technické údaje a měřítko modelu.

Co naleznete v balení

Po otevření víka krabice naleznete dřevěné díly modelu, drobné součásti uzavřené v plastovém průhledném blistru a sadu výkresů.

Sada výkresů

Set obsahuje kompletní sadu výkresové dokumentace s postupem stavby, na výkrese jsou pečlivě označeny díly a je zde i seznam jednotlivých součástí.

Plachetnice Vaurien je rozšířený člun mezinárodní regaty. Jean Jacques Herbulot navrhl lehký a nenákladný člun v roce 1951 z překližky pro plachtění školy Les Glénans. Mezinárodní jachtařská federace (ISAF) uznala v roce 1961 Vaurient jako jednu mezinárodní konstrukci.Bylo postaveno více než 36.000 lodí. Vaurien je stabilní a snadno ji zvládnou začátečníci. Vaurien se dobře hodí pro trénink v plachtění - plavit se mu optimální rychlostí vyžaduje zručnost za kormidlem a dobrou týmovou práci.

Stavební obtížnost 2

Stavebnice pro mírně pokročilé jsou vhodné pro stavitele, kteří již postavili jednodušší model pro začátečníky a mají již základní modelářské zkušenosti. Modely této obtížnosti jsou propracovanější, obsahují již více detailů a stavba je časově náročnější.

Doporučujeme koupit

Pro stavbu doporučujeme koupit nářadí, lepidlo a barvy.

Modelářské nářadí a podložka

Ke stavbě modelů lodí je nutné vhodné nářadí. Doporučujeme výbornou sadu Modelcraft nářadí pro lodní modeláře (sada 12ks), nebo Modelcraft nářadí pro modeláře (sada 18ks). Dále doporučujeme koupi nylonových svorek a nepostradatelné modelářské špendlíky. Pro úpravu, přesné řezaní, lepení dílů a také jako ochranu stolu doporučujeme modelářskou podložku.

Lepidlo a barvy

Pro lepení doporučujeme univerzální disperzní lepidlo a Robitronic vteřinové lepidlo střední 20ml. K barvení doporučujeme akrylové emailové barvy. Barvy nanášejte kvalitními štětci (ploché štětce na povrchy, kulaté štětce pro detaily).

Doporučená minimální výbava lodního modeláře:
 • Modelářský nůž nebo skalpel
 • Mini vrtačka
 • Vrtáky o průměrech 0,5 až 3mm
 • Brusné papíry o různé zrnitosti
 • Nůžky
 • Pinzeta
 • Kolíčky na prádlo
 • Tužka
 • Pravítko
 • Sada jehlových pilníků
 • Šicí stroj na šití plachty

Doplňkové parametry

Kategorie: Stavebnice lodí
Druh stavebnice: Kit
Typ: Maketa
Délka: 450 mm
Šířka: 150 mm
Výška: 705 mm
Druh pohonu: Ne
Konstrukce: Dřevěná
Měřítko: 1:10
Stavební obtížnost: Mírně pokročilý

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: