Krick Karl und Marie kit

Kód: 4-KR-20200
Neohodnoceno
4 499 Kč 4 249 Kč 3 512 Kč bez DPH
Skladem 2-3 dny
Můžeme doručit do:
27.10.2021

Stavebnice historického modelu lodi pro zručné modeláře Karl und Marie v měřítku 1:40. Vzor je typický baltický škuner, který byl používán kolem přelomu minulého století k přepravě zboží podél pobřeží. Stavebnice obsahuje předpracované dřevěné díly, sadu kování a plán s návodem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika

Stavebnice historického modelu lodi pro zručné modeláře. Karl und Marie je typický baltický škuner, který byl v provozu kolem přelomu století. Tyto malé galény o délce 15 až 20 metrů byly používány především k přepravě zboží podél pobřeží. Typické nákladní lodě měly velký nákladový prostor a dobromyslné chování při plachtění.

Kit Karl und Marie byl vyvinut speciálně pro začátečníky, kteří se chtějí věnovat náročné stavbě historických modelů lodí. Přestože vzor nevypadá jako model pro začátečníky, lze jej při zachování postupu stavby sestavit a to díky podrobnému plánku pro montáž. Stavba je v některých ohledech poměrně náročná, ale modeláře pro kterého je stavba zábavou, model jistě uspokojí.

Rám, kýl a další součásti jsou řezány laserem. Stavebnice má díly výborné kvality a např. obšívku lze snadno ohýbat. Sada kování obsahuje mnoho hotových dílů. Plán, spolu s pokyny k stavbě je obzvláště bohatý na celkové pohledy, jednotlivé i perspektivní nákresy.

Doporučujeme koupit

Pro stavbu doporučujeme koupit nářadí, lepidlo a barvy.

Modelářské nářadí a podložka

Ke stavbě modelů lodí je nutné vhodné nářadí. Doporučujeme výbornou sadu Modelcraft nářadí pro lodní modeláře (sada 12ks), nebo Modelcraft nářadí pro modeláře (sada 18ks). Dále doporučujeme koupi nylonových svorek a nepostradatelné modelářské špendlíky. Pro úpravu, přesné řezaní, lepení dílů a také jako ochranu stolu doporučujeme modelářskou podložku.

Lepidlo a barvy

Pro lepení doporučujeme univerzální disperzní lepidlo a Robitronic vteřinové lepidlo střední 20ml. K barvení doporučujeme akrylové emailové barvy. Barvy nanášejte kvalitními štětci (ploché štětce na povrchy, kulaté štětce pro detaily).

Doplňkové parametry

Kategorie: Stavebnice lodí
Měřítko: 1:40
Druh stavebnice: Kit
Typ: Maketa
Délka: 797 mm
Šířka: 145 mm
Výška: 580 mm
Druh pohonu: Ne
Délka samotného trupu: 490 mm
Konstrukce: Dřevěná
Stavební obtížnost: Mírně pokročilí

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: