Krick Antares plachetnice kit

Kód: 4-KR-20370
Neohodnoceno
11 490 Kč 9 496 Kč bez DPH
Skladem e-shop
Můžeme doručit do:
24.7.2024
Možnosti doručení

Stavebnice makety klasické závodní plachetnice pro náročné modeláře Krick Antares. Cílem bylo vytvořit do detailu zpracovanou maketu. V sadě stavebnice je laminátový trup, laserem vyrobené dřevěné díly, kovové doplňky. Doporučeny jsou volitelné maketové doplňky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Balení obsahuje laminátový trup, sadu překližkových dílů, sadu dřevěných lišt o různém průřezu, blistr s drobnými díly z mosazi a kovu, sadu výkresů, vícejazyčný manuál a obecný návod k provozu modelu.

Charakteristika

Stavebnice makety klasické závodní plachetnice pro náročné modeláře Krick Antares. Cílem bylo vytvořit do detailu zpracovanou maketu, která bude mít všechno jako skutečná loď. V sadě stavebnice je laminátový trup, laserem vyrobené dřevěné díly, kovové doplňky. Doporučeny jsou volitelné maketové doplňky.

Model je určen pro mírně zkušenější modeláře, kteří si dokáží poradit se stavbou. Přestože je ve stavebnici hotový laminátový trup, je potřeba zhotovit řadu dílů nástavby a provést instalaci zařízení RC soupravy, protože vaše loď se může stát i plovoucí maketou. Jako doporučené volitelné příslušenství se dodává sada kovových mosazných a nerezových součástí, jako jsou napínáky, lana apod. Lze doplnit i pomocný pohon s elektromotorem Krick Antares - pohonná jednotka.

Pokud se rozhodnete zhotovit model jako funkční a provozovat jej jako plachetnici, musíte do kýlu dát balastní zátěž! Doporučena je Kovová zátěž (1kg) (4 balení).

Obal s fotografií hotového modelu

Stylová krabice s fotografií hotového modelu je pečlivě, vkusně a kvalitně graficky vyvedena a obsahuje název, technické údaje a měřítko modelu.

Co naleznete v balení

Po otevření víka krabice naleznete dřevěné díly modelu z překližky, sadu lišt, drobné součásti uzavřené v plastovém průhledném blistru, sadu výkresů, vícejazyčný manuál a obecný návod pro provoz modelu.

Sada výkresů

Set obsahuje kompletní sadu výkresové dokumentace modelu v měřítku 1:1 s postupem stavby, na výkrese jsou pečlivě označeny díly a je zde i seznam jednotlivých součástí modelu.

Stavební obtížnost 2

Stavebnice pro mírně pokročilé jsou vhodné pro stavitele, kteří již postavili jednodušší model pro začátečníky a mají již základní modelářské zkušenosti. Modely této obtížnosti jsou propracovanější, obsahují již více detailů a stavba je časově náročnější.

Doporučujeme koupit

Pro sestavení je doporučena řada volitelných setů, viz Doporučené příslušenství.

Pro stavbu doporučujeme koupit nářadí, lepidlo a barvy.

Modelářské nářadí a podložka

Ke stavbě modelů lodí je nutné vhodné nářadí. Doporučujeme výbornou sadu Modelcraft nářadí pro lodní modeláře (sada 12ks), nebo Modelcraft nářadí pro modeláře (sada 18ks). Dále doporučujeme koupi nylonových svorek a nepostradatelné modelářské špendlíky. Pro úpravu, přesné řezaní, lepení dílů a také jako ochranu stolu doporučujeme modelářskou podložku.

Lepidlo a barvy

Při stavbě modelů lodí se můžeme setkat s lepením různých materiálů, jako dřevo, plasty, kov, folie, laminát apod. Každý materiál se lepí specifickými lepidly. Dřevo lze lepit disperzními lepidly Speedbond PVA, které by se ale nemělo použít do míst s trvalejším působením vody. Pro ten případ se používají epoxidové lepidla: Speed Epoxy II 4 min. Pro menší menší plochy lze použít vteřinové lepidlo. Plasty se k sobě lepí buď vteřinovými lepidly a to v případě, že se jedná o drobnější díly Roket Max vteřinové lepidlo husté. Když se jedná o velké díly, jako rozměrnou palubu do trupu, lze doporučit Roket UV lepidlo 20g. Kov a laminát lze lepit Epoxidovými lepidly.

K barvení doporučujeme akrylové emailové barvy. Barvy nanášejte kvalitními štětci (ploché štětce na povrchy, kulaté štětce pro detaily).

Příslušenství pro běžný provoz lodí

Pro běžný provoz funkčního RC modelu lodi potřebujete speciální mazací tuk pro mazání lodních hřídelí. Speciální složení zajistí hladký chod hřídele v teflonové trubičce se zachováním maximální životnost komponent. Doporučeny jsou tuky Maznička s lodním mazacím tukem Marine 140ml nebo Lodní mazací tuk Marine 140ml

Při dokončovacích pracech či běžné údržbě přijde vhod speciální nářadí a nástroje od firmy Shesto, jako např. kleště, pinzety, pilníky, šroubováky a mnoho dalších, které naleznete na stránkách www.astramodel.cz/cz/katalog/naradi-c189.html

Doplňkové parametry

Kategorie: Stavebnice lodí
Druh stavebnice: Kit
Výška stožáru: 1240 mm
Typ: Maketa
Délka: 1260 mm
Hmotnost: 6500 g
Plocha plachet: 0,6 m
Šířka: 220 mm
Výška: 1530 mm
Druh pohonu: Ne
Konstrukce: Laminát, dřevo
Měřítko: 1:20
Stavební obtížnost: Mírně pokročilý

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: