Hobbyzone Sport Cub 2 0.6m SAFE BNF Basic

Kód: 4-HBZ44500
Neohodnoceno
Značka: Hobbyzone
3 490 Kč 2 884 Kč bez DPH
Skladem e-shop
Můžeme doručit do:
30.5.2024
Možnosti doručení

Chcete si vyzkoušet řízení RC modelu a nechcete příliš investovat? Mikro model letadla Sport Cub o rozpětí křídla 0.6m je výbornou volbou, protože má integrovanou elektronickou ochranu letových poloh SAFE. Elektronika zabrání většímu náklonu modelu a pádu. Telemetrie napětí ve vysílači. Verze BNF bez vysílače.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Obsahem balení je sestavený model mini Super Cub S s elektronikou SAFE™, nainstalované díly: Hobbyzone stejnosměrný motor, Spektrum řídicí jednotka V2, Spektrum servo lineární 2.3g s dlouhým chodem a ofsetem. Návod v češtině, manuál EN, DE, FR, IT.

Pro uvedení do provozu budete potřebovat doplnit si k setu ještě vysílač Spektrum, náhradní LiPol akumulátor 1S 150mAh a vhodný nabíječ - viz Doporučené příslušenství.

Charakteristika

Chcete si vyzkoušet řízení RC modelu? Nechcete příliš investovat? Mikro model letadla Sport Cub S o rozpětí křídla 0.6m je výbornou volbou, protože má integrovanou elektronickou ochranu letových poloh SAFE® (Sensor Assisted Flight Envelope). Nedojde ke krizovým situacím, protože elektronika zabrání většímu náklonu modelu a když pustíte páky řízení ovladače, tak se model sám srovná do vodorovného letu. Navíc pokud budete létat jako pokročilí už bez bezpečnostní ochrany SAFE a dostanete se do situace kdy ztratíte kontrolu nad řízení, stačí rychle zmáčknout tlačítko záchrany Panika a model se ihned srovná do vodorovného letu.

Nauč se létat sám! Hotový a sestavený nabarvený model je připraven k letu, stačí jej spárovat s vaším vysílačem. Stabilní model s příjemnými letovými vlastnostmi je ideální pro začátečníky. Optimální velikost modelu dovolí létat i v mírném větru, model je nezáludný a přívětivý k chybám pilota. Podvozek umožní vzlétnout z hladkého povrchu a případně i pojíždět po zemi.

Vlastnosti Sport Cub S SAFE
 • Telemetrický přenos stavu pohonné baterie do vysílače
 • Technologie SAFE™ s vysokou mírou bezpečnosti létání
 • Ideální volba pro začátečníky
 • Intuitivní technologie SAFE™ nabízí tři režimy letu: Začátečník, Pokročilý a Zkušený
 • Při ztrátě kontroly se tlačítkem "Panika" se model ihned uvede do vodorovného letu
 • Režimy Začátečník a Pokročilý s omezením náklonu modelu
 • V režimu Zkušený má pilot volnost v řízení
 • Aktivní elektronická 3-osá stabilizace AS3X
 • Řiditelné ostruhové kolo pro snadné pojíždění na zemi
 • Atraktivní replika letadla Cub Crafters Sport Cub
 • Design Mike McConville
 • Proporcionální řízení plynu, směrovky, výškovky a křidélek
OCHRANA LETOVÉ OBÁLKY SAFE
Mód Začátečník

Mód Začátečník má elektronikou omezen náklon v zatáčce a rovněž úhel stoupání a klesání, přižemž při puštění pák do neutrálu se model ustálí ve vodorovné poloze, otáčky motoru jsou regulovány podle stoupání nebo klesání a je možné využít i elektronické asistence při startu a přistání.

Mód Pokročilý

Mód Pokročilý má povolen větší náklon modelu ale nedojde k převrácení na záda ani k pádu. Letové polohy mají omezeno klonění a klopení cca na 60°. Je zde již větší volnost řízení a jsou prováděny minimální korekce letu.

Mód Zkušený

V letovém módu Zkušený, je řízení zcela volné bez omezení letových poloh. Můžete libovolné provádět akrobatické obraty, stabilizace SAFE je vypnuta.

Panic Recovery - Obnovení letu tlačítkem Panika

Pokud se stane, že ztratíte nad modelem letadla kontrolu v pokročilejších letových režimech, jednoduše přepněte do režimu pro začátečník a uvolněte ovládací páky. Technologie SAFE® Plus automaticky vrátí letoun do vodorovného letu.

BNF - připraven ke spárování

Set Bind-N-Fly (RTF) stačí spárovat s vaším leteckým vysílačem Spektrum, doplnit si pohonnou LiPol baterii a můžete starovat. Pro aktivaci telemetrie - sledování napětí v modelu zadejte v menu Telemetrie volbu Autoconfig. Dosah telemetrie je cca 120m.

Hotový model

Model letadla Sport Cub S je replikou skutečného velkého stroje Cub Crafters Sport Cub a je kompletně smontován, nabarven a vybaven elektronikou a pohonem. Má i funkční podvozek s řiditelným ostruhovým kolečkem a proto můžete popojíždět po zemi a startovat a přistávat na podvozek.

Lehká konstrukce

Letové vlastnosti jsou přímo závislé od hmotnosti modelu letadla, proto byl použitý materiál EPS, který je velmi lehký a přiměřeně odolný. Díky tomu má model nízké plošné zatížení a proto i skvěle létá.

Volitelné plováky

Máte k dispozici poblíž vodní plochu a jste fanoušek hydroplánů? Vybavte si model Super Cub S volitelnými plováky! S plovákovou sadou EFLUA1190 budete s montáží hotovi za několik minut a pak můžete ihned začít létat nad vodní hladinou.

Doporučujeme koupit

K uvedení do provozu potřebujete vysílač Spektrum DSM2/DSMX, pohonnou LiPol baterii 1S 150mAh, a nabíječ LiPol. Lze doporučit LiPol baterii EFLB1501S45 nebo EFLB1501S25.

Pro napájení USB nabíječe doporučujeme použít výkonný Síťový univerzální USB adaptér (zdroj) (30W)

Doporučené vysílače Spektrum

Pro spárování modelu verze BNF doporučujeme moderní programovatelné vysílače SPEKTRUM:

 • 6-kanálový vysílač řady DX Spektrum DX6e DSMX s telemetrií, 250 modelů v paměti.
 • 6-kanálový vysílač řady NX Spektrum NX6 DSMX s nejnovějšími trendy, kompatibilitou Smart Technologie, portem USB a možností připojení WiFi .
 • 8-kanálový vysílač řady NX Spektrum NX8 DSMX s nejnovějšími trendy, kompatibilitou Smart Technologie, portem USB a možností připojení WiFi .
Pro více zábavy doporučujeme koupit náhradní pohonný LiPol akumulátor 3.7V 150mAh:
Doporučené akumulátory
 • Nejlehčí LiPo akumulátor E-flite LiPo 3.7V 70mAh 15C.
 • LiPo akumulátor pro delší dobu letu E-flite LiPo 3.7V 150mAh 45C.
Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPol akumulátory dokáží při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytovat vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou pro dlouhý čas provozu. Rizikem při používání LiPol akumulátorů je to, že jsou náchylné především na mechanická poškození.

Vlastnosti
 • Skladný a lehký obal je H-Speed ochranný obal na baterie 185x75x6mm
 • nebo Bezpečnostní kufr na LiPo akumulátory

Doplňkové parametry

Kategorie: RC letadla pro začátečníky
Druh stavebnice: BNF
Konstrukce: EPS
Rozpětí: 616 mm
Délka: 415 mm
Letová hmotnost: 57 g
Elektro pohon: Stejnosměrný s převodovkou
Baterie: Doporučena LiPol 3,7V 1S 150mAh 25C
Vrtule: 130 x 70mm

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: