E-flite Viper 1.1m SAFE Select BNF Basic

Kód: 4-EFL077500
Novinka
Neohodnoceno
Značka: E-Flite
10 290 Kč 8 504 Kč bez DPH
Skladem e-shop
Můžeme doručit do:
30.5.2024
Možnosti doručení

RC model letadla na dmychadlo, Viper Jet EDF o rozpětí 1,1m má řadu vylešení a výkonnější pohon. Konstrukce EPO, elektrický zatahovací podvozek, hotové zbarvení. Funkce AS3X® a SAFE® Select. Kompletně vybavený model, je potřeba doplnit vysílač a baterii.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Hotové díly modelu Viper Jet EDF s nainstalovanými komponenty: E-flite dmychadlo 70mm, E-flite motor střídavý 3060-1900kV 4P, regulátor Avian 85A Smart Lite 3S-6S IC5, 7ks Spektrum servo SA335 9g MG, Spektrum servo A335R 9g revers MG, E-flite zatahovací podvozek elektro hlavní Viper, E-flite zatahovací podvozek elektro příďový, Spektrum přijímač AR631 6CH AS3X/SAFE, návod v češtině, manuál EN, DE, FR, IT.

Pro uvedení do provozu je potřeba si doplnit 6 kan / 8+ kanálový vysílač Spektrum DSMX®/DSM2®, pohonnou LiPol baterii 6S 22.2V 3200–4000mAh 30+C s konektorem EC5/IC5 a vhodný nabíječ.

Charakteristika

RC model letadla na dmychadlo, Viper Jet EDF o rozpětí 1,1m má řadu vylešení a výkonnější pohon. Konstrukce EPO, elektrický zatahovací podvozek, hotové zbarvení. Funkce AS3X® a SAFE® Select. Kompletně vybavený model, je potřeba doplnit vysílač a baterii.

Nová vylepšená verze obsahuje výkonnější motor Spektrum a regulátor 85A Avian Smart Lite pro vyšší rychlost a vertikální výkon, navíc poskytuje telemetrická data v reálném čase a reverzaci tahu prostřednictvím přijímače AR631, spolu s odpruženými nohami podvozku tlumícími nárazy a měkčími pneumatikami pro snadnější přistání! Viper je snnadno ovladatelný a výborně létající model, který se ovládá jako sportovní letadlo, ale je přitom schopné akrobacie a letu vysokou rychlostí. Ale to, co jej skutečně odlišuje je to, jak snadné je vzlétnout, létat a přistát, proto je NEJLEPŠÍ volbou i pro méně zkušené piloty. Montáž je rychlá a jednoduchá, bez použití lepidla nebo speciálních nástrojů. Lehký, kompozitem vyztužený drak modelu z EPO, je z výroby dokončen v dnes již ikonickém schématu výbavy Aircraft Studio Design s barvou s větší viditelností. 8 nainstalovaných digitálních serv s kovovými převody s kuličkovými ložisky poskytuje přesné ovládání při každé rychlosti. Funkční klapky a elektrický zatahovací podvozek s vylepšenými nohami s odpružením a koly s měkčími pneumatikami pro potlačení odskakování při přistání z něj dělají perfektní první proudový model pro ty, kteří přecházejí od jednodušších modelů EDF.

Model Viper Jet EDF BNF® Basic obsahuje vyvážené a nainstalované 12-lopatkové 70mm dmychadlo, přizpůsobené většímu 1900Kv střídavému motoru, a regulátoru 85A Avian Smart Lite, dále má optimalizované nasávací tunely vzduchu ke dmychadlu a proto má Viper větší rychlost a tah. S tímto výkonnějším pohonem má nyní Viper Jet ještě lepší vertikální výkon a přibližně o 10 % vyšší rychlost než předchozí verze, díky čemuž je schopen maximální rychlosti vodorovného letu až 190 km/hod a téměř neomezený vertikální výkon s LiPol baterií 6S 3200mAh - 4000mAh. Nainstalován je přijímač Spektrum AR631 s exkluzivní technologií AS3X a volitelnou technologií SAFE Select. Při použití kompatibilních vysílačů vybavených AirWare, přijímač a regulátor Smart Lite dodávají telemetrická data, jako je celkové napětí baterie, odběr proudu, otáčky motoru a další v reálném čase, s bateriemi Smart i ne Smart. S vysílačem 7–8+ kan. můžete také využít volitelné reverzace tahu dmychadla ke zkrácení doběhu při přistání a pro další speciální schopnosti pozemní manipulace. To vše přispívá k užitným vlastnostem modelu.

Viper Jet je populární sportovní akrobatický americký proudový letoun, který často bývá pro své elegantní tvary předlohou k modelářskému zpracování. E-flite si jej zvolila jako předlohu pro model Viper Jet EDF, s pohonem dmychadem 70mm, konstrukce je osvědčená z velmi pevné a lehké vyztužené hmoty EPO. Model má nainstalovány všechny komponenty. K pohonu bylo zvoleno 12-lopatkové dmychadlo se střídavým vysokootáčkovým motorem 3060-1900Kv a 85A regulátorem Spektrum Avian Smart Lite, kompatibilním s 6S LiPol bateriemi. Nainstalována jsou rovněž digitální serva s kovovými převody, která ovládají všechna kormidla a vztlakové klapky. Baterie je pod rozměrným odnímacím krytem s kabinou, ve které je figurka pilota. Díky bezpečnostní ochraně letové obálky FASE Select, je model přístupný i méně zdatným pilotům.

Vlastnosti modelu Viper Jet EDF 1.1m
 • Nové úpravy: výkonnější pohon, elektronika SMART, odpružený podvozek, měkčí kola, nové zbarvení
 • Regulátor Spektrum Avian Smart Lite 85A poskytuje v reálném čase napětí baterie, proud, otáčky a další
 • Výkonný model EDF (Electric Ducted Fan) s technologií SAFE Select
 • Je ideální volbou pro první model EDF, protože je kombinací inteligentní elektroniky a letových vlastností
 • V souvislosti s výkonnějším pohonem byl optimalizován sací tunel
 • Viper má skvělé akrobatické schopnosti a výkony
 • 12-ti lopatkový 70mm ventilátor má vynikající účinnost a udělí modelu vysokou rychlost
 • Vysokootáčkový střídavý motor 3060-1900Kv a regulátor 85A kompatibilní 6S LiPol
 • Extrémně široký rozsah výkonu a rychlostí, max rychlost až 190 km/hod!
 • Funkční nainstalované klapky pro kratší vzlet a přistání
 • Rychlé a přesné nainstalované digitální serva s kovovými převody
 • Elektrický zatahovací 3-kolý podvozek s odpružením může startovat na i trávě
 • 6-kanálový přijímač Spektrum™ AR631 s nejmodernější technologií DSMX®
 • Snadné létání a přistání s volitelným použitím SAFE® Selec
 • Bezkonkurenční stabilizace a přesnost technologie AS3X® pro hladší letový výkon
 • Pro montáž není potřeba žádné lepidlo
 • Velký a pohodlný vrchní kryt s kabinou a pilotem, detaily kokpitu
 • Odnímatelné kompozitní vyztužené křídlo
 • Lehká, pevná a trvanlivá konstrukce EPO
 • Unikátní a vysoce viditelná povrchová úprava společností Aircraft Studio Design
Stabilizace AS3X™

Přijímač Spektrum je vybaven technologií AS3X, která pomáhá stabilizovat model za letu. Přijímač obsahuje tříosé MEMS gyro a akcelerometr a díky elektronické stabilizaci se zjednodušuje řízení modelu např. ve větrném počasí. Model reaguje podobně, jako mnohem větší model a jeho let je klidný, aniž by přitom byla zachována jeho plná řiditelnost. AS3X přináší více jistoty v řízení.

Technologie SAFE Select™ pro začátečníky

Díky použité technologii SAFE Select může model řídit i méně zkušený pilot. Systém SAFE zabrání překročení náklonu v zatáčce a rovněž omezuje stoupání a klesání. Pouhým puštěním řídících pák ovladače se model vrátí do vodorovného letu. Tyto funkce ocení především začínající piloti, kteří ještě nemají plnou jistotu při řízení modelů.

Jak už samotný název SAFE Select napovídá, jedná se o volitelnou funkci - je na Vás, zda chcete technologii SAFE používat či zakázat. Způsobem párování se nastavuje, zda má být funkce SAFE zapnuta či vypnuta. Dále je možné funkci SAFE vypnout či zapnout i zal letu pomocí volného kanálu vysílače.

Výhody funkce SAFE Select™:
 • Omezuje maximální náklony modelu a tím zabraňuje k přechodu modelu do vývrtky.
 • Automaticky uvede model do horizontálního letu při puštění řídících pák vysílače
 • Pomocí volného kanálu lze systém SAFE vypnout či zapnout během letu.
Výhody verze Bind-N-Fly®

Vlastníte letecký vysílač Spektrum™? Letadla Bind-N-Fly® (BNF®) jsou rychle připravena k letu, snadno se nastaví, spárují s vysílačem a již si můžete začít užívat skvělý let. Mají nainstalovaný motor s regulátorem, serva a přijímač Spektrum 2,4 GHz, takže vše co musíte udělat, je spárovat přijímač s kompatibilním vysílačem, dokončit konečnou montáž a letět!

Exkluzivní technologie

Model Viper je vybaven exkluzivními technologiemi Spektrum™ AS3X® a SAFE® Select. AS3X pracuje v zákulisí, aby se vyhladily účinky větru a turbulencí a dal pocit uzamčení, díky kterému se vám bude zdát, jako byste létali v mnohem větším letadle. Volitelné použití SAFE Select nabízí limity sklonu a náklonu spolu s automatickou samonivelací, kterou lze zapnout a vypnout přepnutím přepínače! A pokud nechcete aktivovat funkce SAFE Select, jednoduše spárujte přijímač běžným způsobem a aktivní bude pouze AS3X.

Technologie SMART

RC model letadla Viper Jet EDF 1.1m je vybaven regulátorem Spektrum Avian, který může poskytovat řadu telemetrických dat v reálném čase, jako otáčky motoru, proud, napětí baterie. Prostřednictvím kompatibilních RC vysílačů Spektrum, vybavených Spektrum AirWare™ (včetně DX6e a 8e, DX6 G2/3 a 8 G2, DX9, NX6, 8 a 10, iX12, iX14 , iX20 a další), můžete tyto údaje vidět na displeji vysílače. Regulátor rovněž podporuje reverzaci motoru..

Výkonné dmychadlo

12-ti lopatkový rotor 70mm dmychadla v kombinaci s vysokootáčkovým střídavým motorem, regulátorem 85A a volitelnou LiPol baterií 6S 3200-4000mAh, má velmi vysoký tah, proto má model neuvěřitelný rozsah rychlostí s prakticky okamžitou odezvu na plynovou páku. Ale to co každého okamžitě zaujme, je úžasný zvuk vydávaný dmychadlem - téměř jako skutečná turbína.

Funkční klapky

Model Viper Jet EDF má nainstalované vztlakové klapky, které účinně sníží rychlost letu při vzletu a přistání. Rovněž můžete provádět efektní nízké průlety na minimální rychlosti.

Zatahovací podvozek

Nebyl by to pořádný jet, kdyby neměl zatahovací podvozek! Model má již z výroby nainstalován 3-kolý elektricky zatahovací podvozek s řiditelnou příďovou nohou, který je pro model výbornou volbou. Široký rozchod kol mu dává do vínku vysokou stabilitu při pojíždění a bezvadnou řiditelnost nejen při startu ale především při přistání.

Pevný a lehký

Model je kompletně vyroben ve formách z pevné a tuhé pěnové hmoty EPO, která je v důležitých místech pevnostně vyztužena. Jako celek vyniká konstrukce velmi nízkou hmotností a vysokou tuhostí, což je základním předpokladem pro jinak energeticky náročný jet.

Bezkonkurenční schopnosti

Viper Jet EDF 1,1m má téměř neomezený vertikální výkon a akrobatické schopnosti, které vyniknou i díky velmi elegantnímu designu. Rozpětí rychlostí modelu je obrovské, od minimální na vztlakových klapkách až po maximum při plném plynu. Aby bylo možné těchto přednosti využít, je potřeba použít kvalitní LiPol baterie, které snáší vysokou proudovou zátěž. Baterie nejsou součástí balení.

Dovednost 2 – Vyžaduje určité zkušenosti

Letadla úrovně dovedností 2, jako je Viper Jet, jsou vhodná pro RC piloty, kteří již mají nějaké zkušenosti a dovednosti sestavit, nastavit a létat modely podobné třídy. A přestože je tato verze BNF Basic vybavena AS3X a volitelnou funkcí SAFE Select, která usnadňuje létání oproti verzi PNP, není to vůbec první vhodné RC letadlo pro nové piloty nebo první EDF (Electric Ducted Fan) model pro středně pokročilé piloty. Měli byste mít zkušenosti a dovednosti potřebné k úspěšnému létání na jednodušších modelech EDF, jako je E-flite Habu SS (Super Sport) 50 mm nebo 70 mm nebo s výkonnějšími sportovními modely dříve, než se pokusíte létat s Viperem 70 mm EDF.

Doporučujeme koupit

Pro uvedení do provozu je potřeba doplnit 6+ kanálový vysílač Spektrum DSMX®/DSM2®, pohonnou LiPol baterii 6S 22.2V 3200–4000mAh 30+C s konektorem EC5/IC5 a vhodný nabíječ.

Doporučené vysílače Spektrum

Pro spárování modelu verze BNF doporučujeme moderní programovatelné vysílače SPEKTRUM:

 • 6-kanálový vysílač řady DX Spektrum DX6e DSMX s telemetrií, 250 modelů v paměti.
 • 6-kanálový vysílač řady NX Spektrum NX6 DSMX s nejnovějšími trendy, kompatibilitou Smart Technologie, portem USB a možností připojení WiFi .
 • 8-kanálový vysílač řady NX Spektrum NX8 DSMX s nejnovějšími trendy, kompatibilitou Smart Technologie, portem USB a možností připojení WiFi .
Doporučené akumulátory

Pro napájení modelu doporučujeme pohonný LiPol akumulátor se 6články (22.2V).

 • Pro běžné létání LiPo akumulátor Spektrum Smart LiPo 22.2V 3200mAh 30C IC5 s technologií Smart.
 • Pro větší výkony LiPo akumulátor Spektrum Smart G2 LiPo 22.2V 3200mAh 50C IC5 s technologií Smart G2
 • Pro maximální výkon a dobu letu LiPo akumulátor Spektrum Smart G2 LiPo 22.2V 4000mAh 50C IC5 s technologií Smart G2

Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů. Výhody technologie Spektrum Smart naleznete zde.

Doporučené nabíječe pro konvenční i Smart akumulátory

Pokud se rozhodnete v RC modelech letadel používat moderní Smart LiPo akumulátory, pak doporučujeme tyto nabíječe:

 • Síťový nabíječ Spektrum S1100AC s jedním výstupem 1x 100W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S1400 s jedním výstupem 1x 400W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S2200 se dvěma výstupy 2x 200W.
Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz létajících RC modelů potřebujete vhodná lepidla, sadu nářadí a obal na skladování LiPol baterií. Z našeho sortimentu doporučujeme kvalitní sadu imbus šroubováků 1.5/2.0/2.5/3.0mm a Modelcraft křížové šroubováky (sada 6ks). Pro montáž se jistě bude hodit Modelcraft mini kleště v pouzdru (sada) a na řezání Modelcraft řezací nůž s podložkou A6.

Pro rychlou opravu modelů letadel z doporučujeme rychle vytvrzující 4-minutové lepidlo Epoxy. Z naší nabídky doporučujeme Speed Epoxy 4 min. 71g

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnout vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou. LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození a proto je potřeba jej důkladně chránit.

Doplňkové parametry

Kategorie: RC letadla pro pokročilé
Druh stavebnice: BNF
Konstrukce: EPO
Náročnost pilotáže: Pokročilí
Typ: Jet EDF
Rozpětí: 1100 mm
Délka: 1026 mm
Letová hmotnost: 1856 g, bez baterie 1340 g
Elektro pohon: Dmychadlo 70mm, motor střídavý 3060-1900Kv
Regulátor: Střídavý 85A Smart Lite

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: