E-flite Ultrix 0.34m BNF Basic

Kód: 4-EFLU6450
Neohodnoceno
Značka: E-Flite
3 890 Kč 3 215 Kč bez DPH
Skladem e-shop
Můžeme doručit do:
28.6.2024
Možnosti doručení

Pro extrémní letové zážitky je připraven RC model letadla E-flite UMX Ultrix BNF Basic. Nová koncepce křídla z EPP se dvěma střídavými motory, velmi nízkou hmotností a elektronikou Spektrum. Ultrix umí létat na velmi malém prostoru, je výkonný a neuvěřitelně obratný.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Hotový sestavený model E-flite UMX Ultrix s nainstalovanou elektronikou: E-flite přijímač s regulátorem: Ultrix, E-flite motor střídavý 0805-13 500ot/V, 2ks Spektrum servo lineární 2.3g s dlouhým chodem, návod v češtině, manuál EN, DE, FR, IT.

Charakteristika

Pro extrémní letové zážitky je k dispozici RC model letadla E-flite UMX Ultrix BNF Basic. Nová koncepce křídla z EPP se dvěma střídavými motory, velmi nízkou hmotností a elektronikou Spektrum. Ultrix umí létat na velmi malém prostoru, je výkonný a neuvěřitelně obratný.

Zábava jistě nebude chybět při létání s modelem UMX Ultrix, delta křídlo je vyrobeno z houževnatého rázu vzdorného materiálu EPP, model je kompletně hotový a připraven ke spárování s vašim vysílačem Spektrum. Baterie není součástí balení, model vyžaduje doplnit baterii LiPol 1S 3.7V 500mAh s konektorem JST. Model je řízen elevony jako standardní delta křídlo ale k tomu se přidává řízení motorů ve funkci směrovky. To přináší vyšší možnosti pilotáže, takže můžete létat výkruty, přemety, na zádech a k tomu přidat otáčení kolem svislé osy "směrovkou" díky rozdílným otáčkám motorů. Takže model se zatočí naplocho třeba na místě a z toho ihned vyletí rovně, nebo můžete této vlastnosti využít při rychlé zatáčce. Díky malým rozměrům a vysoké obratnosti umí model létat na velmi malém prostoru, třeba v hale.

Vlastnosti UMX Ultrix
 • Inovativní a jedinečný design pro sportovní, akrobatické a 3D létání
 • Výkonné dva střídavé motory
 • Řídící jednotka Spektrum přijímač, regulátory
 • Dvě mikro lineární serva Spektrum
 • Řízení otáček motorů pákou směrovky pro ovládání plochých zatáček
 • Ultra mikro provedení pro létání na menších prostorách
 • Extrémně odolný, lehký drak z EPP
 • Špičková technologie DSMX® Spektrum™ 2,4 GHz
 • Snadné létání s volitelnou funkcí SAFE® Select
 • Bezkonkurenční stabilita díky technologii AS3X®
 • Volitelná sada LED světla (prodává se samostatně EFLU6455)
 • Plně připraven k letu
SAFE Select

Díky použitému přijímači s technologií AS3X a SAFE lze využít volitelnou funkci SAFE. Model nelze přivést do extrémních letových poloh a po vrácení řídících pák do neutrálu se model srovná do horizontálního letu. Pokud nechcete mít tuto ochranu letové obálky aktivní, pak pracuje pouze stabilizace AS3X a model lze řídit bez omezení letových poloh.

Jedinečná konstrukce

Unikátní, inovativní konstrukce UMX™ Ultrix™ umožňuje plynulé sportovní létání, základní akrobacii a dokonce i agresivní 3D létání - to vše na malém prostoru a při jednom letu!

Dva střídavé motory

Dva střídavé motory mají skvělý poměr výkonu ke hmotnosti a poskytují modelu možnost visení a následné stoupání. Změna otáček motorů umožňuje provádět pokročilé akrobatické manévry včetně hariérů, úžasných plochých zatáček a dalších.

Odolný materiál EPP

Kompatní design křídla typu delta je vyroben z lehkého a přitom velmi odolného EPP, díky čemuž je Ultrix™ jedním z nejodolnějších letadel mikro letadel od Horizon hobby.

Volitelné osvětlení modelu

Nainstalujte si volitelnou sadu LED světel (EFLU6455) pro efektnější létání ve dne, za šera nebo dokonce v noci.

Vyspělé technologie Spektrum SAFE a AS3X

Ultrix je vybaven exkluzivními technologiemi Spektrum™ AS3X® (3-osá stabilizace a SAFE® (Sensor Assisted Flight Envelope). AS3X pracuje neustále na pozadí, aby eliminoval účinky větru a turbulence a zajistil pocit, že letíte s větším letadlem. Volitelné použití SAFE Select nabízí omezení úhlu sklonu a náklonu spolu s automatickým vyrovnáváním výšky, které lze zapínat a vypínat přepínačem. Proto Ultrix™ může použít i méně zkušený pilot.

Hotový sestavený model

Ultrix je připraven k letu a ihned jej můžete spárovat s vaším vysílačem Spektrum. Je vybaven špičkovou technologií Spektrum™ 2,4 GHz, řídící jednotku spárujete s vaším 5+ kanálovým vysílačem DSMX® / DSM2®, takže můžete jít létat téměř okamžitě.

V balení není obsažena LiPol baterie, tu je potřeba dokoupit.

Doporučujeme koupit

K uvedení do provozu potřebujete doplnit vysílač Spektrum 5+ kanálový Spektrum™ DSMX®/DSM2®, pohonnou LiPol baterii 500mAh 1S s konektorem JST a odpovídající nabíječ LiPol 1S.

Doporučené vysílače Spektrum

Pro spárování modelu verze BNF doporučujeme moderní programovatelné vysílače SPEKTRUM:

 • 6-kanálový vysílač řady DX Spektrum DX6e DSMX s telemetrií, 250 modelů v paměti.
 • 6-kanálový vysílač řady NX Spektrum NX6 DSMX s nejnovějšími trendy, kompatibilitou Smart Technologie, portem USB a možností připojení WiFi .
 • 8-kanálový vysílač řady NX Spektrum NX8 DSMX s nejnovějšími trendy, kompatibilitou Smart Technologie, portem USB a možností připojení WiFi .
Pro více zábavy doporučujeme koupit náhradní pohonný LiPol akumulátor 3.7V 500mAh s konektorem JST:
Doporučené akumulátory
 • E-flite LiPo 3.7V 500mAh 25C JST.
 • Spektrum LiPo 3.7V 800mAh 30C JST.
Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz létajících RC modelů potřebujete vhodná lepidla, sadu nářadí a obal na skladování LiPol baterií. Z našeho sortimentu doporučujeme kvalitní sadu imbus šroubováků 1.5/2.0/2.5/3.0mm a Modelcraft křížové šroubováky (sada 6ks). Pro montáž se jistě bude hodit Modelcraft mini kleště v pouzdru (sada) a na řezání Modelcraft řezací nůž s podložkou A6.

Pro rychlou opravu modelů letadel z doporučujeme rychle vytvrzující 4-minutové lepidlo Epoxy. Z naší nabídky doporučujeme Speed Epoxy 4 min. 71g

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnout vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou. LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození a proto je potřeba jej důkladně chránit.

Doplňkové parametry

Kategorie: RC letadla pro pokročilé
Druh stavebnice: BNF
Konstrukce: EPP
Náročnost pilotáže: Pokročilí
Typ: Akrobatický
Rozpětí: 342 mm
Délka: 320 mm
Letová hmotnost: 65 g
Elektro pohon: 2x 0805 13,500kv
Baterie: Doporučena 500mAh 1S 25C LiPol JST
Vrtule: 60mm x 2.5mm

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: