CALDERCRAFT Sea Commander 1960 kit

Kód: 4-KR-27025
Neohodnoceno
Značka: Caldercraft
6 690 Kč 5 529 Kč bez DPH
Skladem e-shop
Můžeme doručit do:
31.5.2024
Možnosti doručení

Stavebnice modelu lodi CALDERCRAFT Sea Commander 1960 obsahuje všechny dřevěné části potřebné pro stavbu, okna s rámy, odnímatelnou desku rádia, hřídel s trubkou z nerezové oceli se spojkou a odpovídající 2 listou vrtulí. Součástí jsou stavební plány, manuál a pokyny k provozu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

V balení je stavebnice lodi CALDERCRAFT Sea Commander 1960 kit. Obsahem balení je sada překližkových výřezů, lišty, průhledná fólie na zasklení oken, kormidlo kompletní, hřídel kompletní se závity M4 o celkové délce 337mm a venkovním průměru 6mm, lodní šroub, kardan, šrouby, mosazné hřebíky a sada výkresů s manuálem.

Charakteristika

Stavebnice modelu lodi CALDERCRAFT Sea Commander 1960 obsahuje všechny dřevěné části potřebné pro stavbu, okna s rámy, odnímatelnou desku rádia, hřídel s trubkou z nerezové oceli se spojkou a odpovídající 2 listou vrtulí. Součástí jsou stavební plány, manuál a pokyny k provozu.

Loď Sea Commander byla vyráběna jako stavebnice v Anglii v 60. letech. Tento klasický dřevěný model je vyroben na CNC je přesnou replikou tohoto modelu a skvěle odráží dobový styl. Výborná přesnost a lícování dílů, takže stavba tohoto modelu je potěšením.

Obal s fotografií hotového modelu

Stylová krabice s fotografií hotového modelu je pečlivě, vkusně a kvalitně graficky vyvedena a obsahuje název, technické údaje a měřítko modelu.

Co naleznete v balení

Po otevření víka krabice naleznete dřevěné díly modelu z překližky, sadu lišt, příslušenství v sáčku, sadu výkresů a manuál.

Sada výkresů

Set obsahuje kompletní sadu výkresové dokumentace modelu v měřítku 1:1 s obrázky jednotlivých detailů. Na výkrese jsou v měřítku nakresleny montážní sestavy, jejich kompletace a to včetně pohonu a vybavení. Vícejazyčný postup stavby rámcově upravuje logické sestavení jednotlivých komponentů.

Technické údaje
 • Délka lodi 866 mm
 • Šířka lodi 268 mm

Při dokončování modelu jistě přijde vhod sada maketového příslušenství, jako funkční polohová světla, kotva, volant, sloup atd.

Stavební obtížnost 3

Modely maket lodí pro pokročilé vyžadují předchozí zkušenosti se stavbou modelů a zvládnuté techniky jednotlivých technologických kroků, jako je lepení, ohýbání, barvení, šití plachet, apod. Je nutné se orientovat ve výkresové dokumentaci, jednotlivé kroky a i celý postup si rozvrhnout. Případné detaily je je nutné si nastudovat a je potřeba počítat s tím, že stavba vyžaduje určitou míru kreativity a samostatnosti, protože návod se nemusí zabývat výrobou každého detailu.

Modely jsou obsáhlé a detailní, jejich dokončení trvá dlouho dobu a vyžaduje spoustu dokončovací prací na dílech.

Doporučujeme koupit

Pro stavbu doporučujeme koupit nářadí, lepidlo a barvy.

Modelářské nářadí a podložka

Ke stavbě modelů lodí je nutné vhodné nářadí. Doporučujeme výbornou sadu Modelcraft nářadí pro lodní modeláře (sada 12ks), nebo Modelcraft nářadí pro modeláře (sada 18ks). Dále doporučujeme koupi nylonových svorek a nepostradatelné modelářské špendlíky. Pro úpravu, přesné řezaní, lepení dílů a také jako ochranu stolu doporučujeme modelářskou podložku.

Lepidlo a barvy

Pro lepení doporučujeme univerzální disperzní lepidlo a Robitronic vteřinové lepidlo střední 20ml. K barvení doporučujeme akrylové emailové barvy. Barvy nanášejte kvalitními štětci (ploché štětce na povrchy, kulaté štětce pro detaily).

Doporučená minimální výbava lodního modeláře:
 • Modelářský nůž nebo skalpel
 • Mini vrtačka
 • Vrtáky o průměrech 0,5 až 3mm
 • Brusné papíry o různé zrnitosti
 • Nůžky
 • Pinzeta
 • Kolíčky na prádlo
 • Tužka
 • Pravítko
 • Sada jehlových pilníků
 • Šicí stroj na šití plachty

Doplňkové parametry

Kategorie: Stavebnice lodí
Konstrukce: Dřevená
Druh stavebnice: Kit
Typ: Motorový člun
Stavební obtížnost: Pokročilý
Délka: 866 mm
Šířka: 268 mm
Druh pohonu: Elektro

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: