CALDERCRAFT Resolve zaoceánský parník 1:48 kit

Kód: 4-KR-27024
Neohodnoceno
Značka: Caldercraft
24 190 Kč 19 992 Kč bez DPH
Skladem e-shop
Můžeme doručit do:
24.6.2024
Možnosti doručení

Stavebnice modelu lodi CALDERCRAFT Resolve je zaoceánský remorkér v měřítku 1:48, který nabízí bohaté vybavení sady kvalitními detaily, detailní trup ze skelného laminátu s nýtováním, paluby a nástavby vyrobeny na CNC. Stavebnice modelu lodi je určena pro zkušené stavitele modelů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Obsahem balení je stavebnice lodi CALDERCRAFT Resolve zaoceánský remorkér 1:48 kit. Balení obsahuje laminátový trup a komíny, sadu překližkových dílů, sadu dřevěných lišt o různém průřezu, sáčky s kovovými odlitky, díly z mosazi, sadu výkresů a vícejazyčný manuál.

Charakteristika

Stavebnice modelu lodi CALDERCRAFT Resolve je zaoceánský remorkér v měřítku 1:48, který nabízí bohaté vybavení sady kvalitními detaily, detailní trup ze skelného laminátu s nýtováním, paluby a nástavby vyrobeny na CNC. Stavebnice modelu lodi je určena pro zkušené stavitele lodních modelů. Model si můžete postavit jako statickou maketu nebo jako funkční plovoucí maketu. Resolve je bohatě vybavená stavebnice s laminátovým trupem, paluby a nadstavby jsou vyřezané na CNC ve vysoké kvalitě a součástí balení je i spousta příslušenství a maketových detailů. To umožňuje výrazně zkrátit dobu stavby. Při volbě pohonu máte volbu mezi elektro pohonem a parním strojem, ovšem pro tento model je parní stroj ideální. S parním strojem Victor Maxi Twin KR-22310 je model velmi dobře motorizovaný a plynulost ovládání páry poskytuje nádherný pohled na realisticky plující model.

Kvůli vyčerpání flotily námořních remorkérů během První světové války v letech 1914 – 1918, se Royal Navy rozhodla nahradit starší remorkéry několika účelovými námořními třídami remorkérů. Největší a nejvýkonnější z nich byla třída „Resolve“. V této třídě bylo postaveno šest lodí v letech 1917 až 1919. Resolve byla vybavena rychlopalným 12pdr. dělem pro obranu při službě konvoje nebo pobřežních vleků během války (Resolve lze také namalovat barevným schématem válečné doby). Resolve zůstala v Royal Navy až do roku 1950, kdy byla prodána James Scott and Co. Ltd.

Na základě plánů a mnoha fotografií byl model Resolve znovu vytvořen co nejvěrněji originálu. Pokud jde o výběr materiálu, v setu jsou pro stavbu použity kvalitní součásti. Trup je velmi detailní a zdobí jej všechny nýty a maketové detaily. Montážní sada je bohatá na lité kovové díly a je kompletně vybavena kormidelním zařízením a stěžni. Podrobný plán s německými pokyny a mnoha detailními náčrty a obrázky doplňuje tuto nádhernou sadu.

Konstrukce tohoto modelu je určena pro zkušené stavitele modelů.

Technické údaje
 • Měřítko 1:48
 • Délka 1170 mm
 • Šířka 230 mm
 • Hmotnost cca 12 kg
Obal s fotografií hotového modelu

Stylová krabice s fotografií hotového modelu je pečlivě, vkusně a kvalitně graficky vyvedena a obsahuje název, technické údaje a měřítko modelu.

Co naleznete v balení

Po otevření víka krabice naleznete laminátový trup s komíny, dřevěné díly modelu z překližky, sadu lišt, drobné součásti a kovové odlitky v sáčcích, sadu výkresů a manuál.

Sada výkresů

Set obsahuje kompletní sadu výkresové dokumentace modelu v měřítku 1:1, s obrázky jednotlivých detailů. Na výkrese jsou v měřítku nakresleny montážní sestavy a jejich kompletace. Vícejazyčný postup stavby rámcově upravuje logické sestavení jednotlivých komponentů.

Stavební obtížnost 4

Do stavby modelů lodí se stavební obtížností Expert by se měli pouštět pouze zkušení modeláři s bohatými zkušenostmi se stavbou, kteří májí kompletní přehled o problematice a mají zvládnuty všechny technologie a postupy prací při stavbě statických maket lodí. Rovněž je potřeba mít zkušenosti se zpracováním různých materiálů, lepením, barvením a orientací ve výkresech a stanovení vlastních stavebních postupů. Předpokládá se, že stavitel si dokáže vyhledat či pořídit ještě více detailních podkladů pro konkrétní loď a aplikuje je do stavby. Návod zde je pouze orientační pomůckou postupu stavby.

Tyto modely jsou velmi obsáhlé a detailní s až muzejní kvalitou, kterou zkušení modeláři staví měsíce i roky.

Doporučujeme koupit

Pro stavbu doporučujeme koupit nářadí, lepidlo a barvy.

Modelářské nářadí a podložka

Ke stavbě modelů lodí je nutné vhodné nářadí. Doporučujeme výbornou sadu Modelcraft nářadí pro lodní modeláře (sada 12ks), nebo Modelcraft nářadí pro modeláře (sada 18ks). Dále doporučujeme koupi nylonových svorek a nepostradatelné modelářské špendlíky. Pro úpravu, přesné řezaní, lepení dílů a také jako ochranu stolu doporučujeme modelářskou podložku.

Lepidlo a barvy

Pro lepení doporučujeme univerzální disperzní lepidlo a Robitronic vteřinové lepidlo střední 20ml. K barvení doporučujeme akrylové emailové barvy. Barvy nanášejte kvalitními štětci (ploché štětce na povrchy, kulaté štětce pro detaily).

Doporučená minimální výbava lodního modeláře:
 • Modelářský nůž nebo skalpel
 • Mini vrtačka
 • Vrtáky o průměrech 0,5 až 3mm
 • Brusné papíry o různé zrnitosti
 • Nůžky
 • Pinzeta
 • Kolíčky na prádlo
 • Tužka
 • Pravítko
 • Sada jehlových pilníků
 • Šicí stroj na šití plachty
Příslušenství pro běžný provoz lodí

Pro běžný provoz funkčního RC modelu lodi potřebujete speciální mazací tuk pro mazání lodních hřídelí. Speciální složení zajistí hladký chod hřídele v teflonové trubičce se zachováním maximální životnost komponent. Doporučeny jsou tuky Maznička s lodním mazacím tukem Marine 140ml nebo Lodní mazací tuk Marine 140ml

Při dokončovacích pracech či běžné údržbě přijde vhod speciální nářadí a nástroje od firmy Shesto, jako např. kleště, pinzety, pilníky, šroubováky a mnoho dalších, které naleznete na stránkách www.astramodel.cz/cz/katalog/naradi-c189.html

Doplňkové parametry

Kategorie: Stavebnice lodí
Konstrukce: Dřevená
Měřítko: 1:48
Druh stavebnice: Kit
Typ: motorový člun
Stavební obtížnost: Expert
Délka: 1170 mm
Šířka: 230 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: