CALDERCRAFT North Light 1:32 kit

Kód: 4-KR-27001
Neohodnoceno
Značka: Caldercraft
12 690 Kč 10 488 Kč bez DPH
Skladem e-shop
Můžeme doručit do:
24.4.2024
Možnosti doručení

Stavebnice modelu rybářské lodi CALDERCRAFT North Light 1:32 má trup vyroben ze skelného laminátu, je vybavena všemi detaily na vnější straně, jako jsou nýty, kýl a lišty. Dřevěné díly pro palubu a nástavby jsou přesně frézovány CNC frézou, součástí německá konstrukční příručka s detailními náčrty a pokyny k provozu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Obsahem balení je stavebnice CALDERCRAFT North Light 1:32 kit. Balení obsahuje laminátový trup, sadu překližkových dílů, sadu dřevěných lišt o různém průřezu, sáčky s drobnými díly, díly z kovu, sadu výkresů a vícejazyčný manuál.

Charakteristika

Stavebnice modelu rybářské lodi CALDERCRAFT North Light 1:32 má trup vyroben ze skelného laminátu, je vybavena všemi detaily na vnější straně, jako jsou nýty, kýl a lišty. Dřevěné díly pro palubu a nástavby jsou přesně frézovány CNC frézou. Sada obsahuje všechny potřebné výlisky, součásti paluby, konstrukční příručku s mnoha detailními náčrty a pokyny k provozu.

Stavebnice obsahuje více než 200 odlitých kovových dílů, které tento model činí autentickým šperkem. Pokud budete stavět loď jako funkční maketu, je v balení lodní šroub s hřídelí a kormidlo.

Technické údaje
 • Měřítko 1:32
 • Délka 660 mm
 • Šířka 203 mm
Obal s fotografií hotového modelu

Stylová krabice s fotografií hotového modelu je pečlivě, vkusně a kvalitně graficky vyvedena a obsahuje název, technické údaje a měřítko modelu.

Co naleznete v balení

Po otevření víka krabice naleznete laminátový trup, dřevěné díly modelu z překližky, sadu lišt, drobné součásti uzavřené v sáčcích, sadu výkresů a manuál.

Sada výkresů

Set obsahuje kompletní sadu výkresové dokumentace modelu v měřítku 1:1 s obrázky jednotlivých detailů. Na výkrese jsou v měřítku nakresleny montážní sestavy, jejich kompletace a to včetně stěžňů a způsob vázání lanoví. Vícejazyčný postup stavby rámcově upravuje logické sestavení jednotlivých komponentů.

Stavební obtížnost 3

Modely maket lodí pro pokročilé vyžadují předchozí zkušenosti se stavbou modelů a zvládnuté techniky jednotlivých technologických kroků, jako je lepení, ohýbání, barvení, šití plachet, apod. Je nutné se orientovat ve výkresové dokumentaci, jednotlivé kroky a i celý postup si rozvrhnout. Případné detaily je je nutné si nastudovat a je potřeba počítat s tím, že stavba vyžaduje určitou míru kreativity a samostatnosti, protože návod se nemusí zabývat výrobou každého detailu.

Modely jsou obsáhlé a detailní, jejich dokončení trvá dlouho dobu a vyžaduje spoustu dokončovací prací na dílech.

Doporučujeme koupit

Pro stavbu doporučujeme koupit nářadí, lepidlo a barvy.

Modelářské nářadí a podložka

Ke stavbě modelů lodí je nutné vhodné nářadí. Doporučujeme výbornou sadu Modelcraft nářadí pro lodní modeláře (sada 12ks), nebo Modelcraft nářadí pro modeláře (sada 18ks). Dále doporučujeme koupi nylonových svorek a nepostradatelné modelářské špendlíky. Pro úpravu, přesné řezaní, lepení dílů a také jako ochranu stolu doporučujeme modelářskou podložku.

Lepidlo a barvy

Pro lepení doporučujeme univerzální disperzní lepidlo a Robitronic vteřinové lepidlo střední 20ml. K barvení doporučujeme akrylové emailové barvy. Barvy nanášejte kvalitními štětci (ploché štětce na povrchy, kulaté štětce pro detaily).

Doporučená minimální výbava lodního modeláře:
 • Modelářský nůž nebo skalpel
 • Mini vrtačka
 • Vrtáky o průměrech 0,5 až 3mm
 • Brusné papíry o různé zrnitosti
 • Nůžky
 • Pinzeta
 • Kolíčky na prádlo
 • Tužka
 • Pravítko
 • Sada jehlových pilníků
 • Šicí stroj na šití plachty
Příslušenství pro běžný provoz lodí

Pro běžný provoz funkčního RC modelu lodi potřebujete speciální mazací tuk pro mazání lodních hřídelí. Speciální složení zajistí hladký chod hřídele v teflonové trubičce se zachováním maximální životnost komponent. Doporučeny jsou tuky Maznička s lodním mazacím tukem Marine 140ml nebo Lodní mazací tuk Marine 140ml

Při dokončovacích pracech či běžné údržbě přijde vhod speciální nářadí a nástroje od firmy Shesto, jako např. kleště, pinzety, pilníky, šroubováky a mnoho dalších, které naleznete na stránkách www.astramodel.cz/cz/katalog/naradi-c189.html

Doplňkové parametry

Kategorie: Stavebnice lodí
Konstrukce: Dřevěná/laminát
Měřítko: 1:32
Druh stavebnice: Kit
Typ: Motorový člun
Stavební obtížnost: Pokročilý
Délka: 660 mm
Šířka: 203 mm
Druh pohonu: Elektro

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: