CALDERCRAFT Alte Liebe přístavní remorkér 1931 1:25 kit

Kód: 4-KR-27020
Neohodnoceno
Značka: Caldercraft
14 190 Kč 11 727 Kč bez DPH
Skladem e-shop
Můžeme doručit do:
17.7.2024
Možnosti doručení

Stavebnice modelu lodi CALDERCRAFT Alte Liebe - přístavní remorkér z roku 1931 v měřítku 1:25. Třicet let, až do roku 1960 byl parník Cuxhaven "Stará láska" součástí každodenní práce v přístavu jako protipožární člun a remorkér. Parní motor měl výkon 360 koní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Obsahem balení je stavebnice lodi CALDERCRAFT Alte Liebe přístavní remorkér 1931 1:25 kit. Balení obsahuje laminátový trup, sadu překližkových dílů, sadu dřevěných lišt o různém průřezu, sáčky s drobnými díly, díly z mosazi, sadu výkresů a vícejazyčný manuál.

Charakteristika

Stavebnice modelu lodi CALDERCRAFT Alte Liebe - přístavní remorkér z roku 1931 v měřítku 1:25. Třicet let, až do roku 1960 byl parník Cuxhaven "Stará láska" součástí každodenní práce v přístavu jako protipožární člun a remorkér. Parní motor měl výkon 360 koní, posádka se skládala z kapitána, strojního technika, 3 topičů a 6 námořníků.

Model byl konstruován podle originálních výkresů a historických fotografií interiéru za pomoci bývalých členů posádky. Úplně oddělitelná horní část je tak široká, že přístup dovnitř trupu je velmi snadný. Instalace parního stroje do trupu s velkým objemem je naprosto bezproblémová KR-22303.

Stavebnice je bohatě vybavena. Nádherný laminátový trup se všemi detaily, hotové díly z překližky, paluba lodi se všemi druhy detailů z kovů. Dokonce i díly pro interiér jsou součástí sady. Sada kování se všemi představitelnými detaily z litého kovu. Stavebnice obsahuje i plány a německou konstrukční příručku.

Technické údaje
 • Měřítko 1:25
 • Délka 940 mm
 • Šířka 241 mm
 • Hmotnost cca 12 kg
Obal s fotografií hotového modelu

Stylová krabice s fotografií hotového modelu je pečlivě, vkusně a kvalitně graficky vyvedena a obsahuje název, technické údaje a měřítko modelu.

Co naleznete v balení

Po otevření víka krabice naleznete laminátový trup, dřevěné díly modelu z překližky, sadu lišt, drobné součásti uzavřené v sáčcích, sadu výkresů a manuál.

Sada výkresů

Set obsahuje sadu výkresů modelu v měřítku 1:1, a návod s postupem práce a barevnými obrázky jednotlivých detailů. Na výkrese jsou v měřítku nakresleny montážní sestavy, jejich kompletace. Vícejazyčný postup stavby rámcově upravuje logické sestavení jednotlivých komponentů.

Stavební obtížnost 3

Modely maket lodí pro pokročilé vyžadují předchozí zkušenosti se stavbou modelů a zvládnuté techniky jednotlivých technologických kroků, jako je lepení, ohýbání, barvení, šití plachet, apod. Je nutné se orientovat ve výkresové dokumentaci, jednotlivé kroky a i celý postup si rozvrhnout. Případné detaily je je nutné si nastudovat a je potřeba počítat s tím, že stavba vyžaduje určitou míru kreativity a samostatnosti, protože návod se nemusí zabývat výrobou každého detailu.

Modely jsou obsáhlé a detailní, jejich dokončení trvá dlouho dobu a vyžaduje spoustu dokončovací prací na dílech.

Doporučujeme koupit

Pro stavbu doporučujeme koupit nářadí, lepidlo a barvy.

Modelářské nářadí a podložka

Ke stavbě modelů lodí je nutné vhodné nářadí. Doporučujeme výbornou sadu Modelcraft nářadí pro lodní modeláře (sada 12ks), nebo Modelcraft nářadí pro modeláře (sada 18ks). Dále doporučujeme koupi nylonových svorek a nepostradatelné modelářské špendlíky. Pro úpravu, přesné řezaní, lepení dílů a také jako ochranu stolu doporučujeme modelářskou podložku.

Lepidlo a barvy

Pro lepení doporučujeme univerzální disperzní lepidlo a Robitronic vteřinové lepidlo střední 20ml. K barvení doporučujeme akrylové emailové barvy. Barvy nanášejte kvalitními štětci (ploché štětce na povrchy, kulaté štětce pro detaily).

Doporučená minimální výbava lodního modeláře:
 • Modelářský nůž nebo skalpel
 • Mini vrtačka
 • Vrtáky o průměrech 0,5 až 3mm
 • Brusné papíry o různé zrnitosti
 • Nůžky
 • Pinzeta
 • Kolíčky na prádlo
 • Tužka
 • Pravítko
 • Sada jehlových pilníků
 • Šicí stroj na šití plachty
Příslušenství pro běžný provoz lodí

Pro běžný provoz funkčního RC modelu lodi potřebujete speciální mazací tuk pro mazání lodních hřídelí. Speciální složení zajistí hladký chod hřídele v teflonové trubičce se zachováním maximální životnost komponent. Doporučeny jsou tuky Maznička s lodním mazacím tukem Marine 140ml nebo Lodní mazací tuk Marine 140ml

Při dokončovacích pracech či běžné údržbě přijde vhod speciální nářadí a nástroje od firmy Shesto, jako např. kleště, pinzety, pilníky, šroubováky a mnoho dalších, které naleznete na stránkách www.astramodel.cz/cz/katalog/naradi-c189.html

Doplňkové parametry

Kategorie: Stavebnice lodí
Konstrukce: Dřevěná/laminát
Měřítko: 1:25
Druh stavebnice: Kit
Typ: Motorový člun
Stavební obtížnost: Pokročilý
Délka: 940 mm
Šířka: 241 mm
Druh pohonu: Elektro/parní stroj

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: