Blade Fusion 180 Smart BNF Basic

Kód: 4-BLH05850
Novinka
Neohodnoceno
Značka: Blade
7 890 Kč 6 521 Kč bez DPH
Skladem e-shop
Můžeme doručit do:
5.6.2023
Možnosti doručení

RC model vrtulníku Blade Fusion 180 Smart BNF je pro náročné piloty. Lehký a extrémně tuhý hlavní uhlíkový rám, optimalizovaná geometrie serv s minimálními vůlemi, pevnější ocasní část pro vyšší životnost. Stačí doplnit vysílač Spektrum vysílač a baterii.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

V balení je hotový sestavený RC model vrtulníku Blade® Fusion 180 Smart BNF Basic s nainstalovanými komponenty: řídící jednotka Fusion 180 LE, střídavý motor 3900Kv Fusion 180 LE, střídavý regulátor Avian 15 Smart, servo cykliky 4g Nanolite MG Heli, serv oocasní 7.5g Nanolite Heli. V balení je manuál CZ, EN, DE, FR, IT.

Charakteristika

RC vrtulník Blade Fusion 180S je špičkový nástroj pro 3D akrobacii. Blade Fusion 180 Smart je určen pro náročné piloty požadující špičkovou kvalitu bez kompromisů. Lehký a extrémně tuhý uhlíkový hlavní rám i podvozek, černě eloxované hliníkové komponenty, super vysoký výkon pohonné jednotky, optimalizovaná geometrie serv s minimálními vůlemi, nová uhlíková pevnější ocasní část pro vyšší životnost, náhon ocasní vrtulky řemínkem. Model je vybaven odborně vyladěným letovým ovladačem micro AR6250MHXB, přesto zůstává nastavitelný pro piloty, aby bylo možné vyladit model pro svůj styl létání. Také regulátor Spektrum™ Avian™ 15A nabízí lepší a přesnější ovládání otáček rotoru. Blade Fusion 180S je ve verzi BNF Basic, proto potřebujete doplnit letecký 6+ kanálový vysílač Spektrum, čtyř článkovou LiPol 14.8 V 450 mAh a adekvátní nabíječ. Model je určen pro zkušené piloty!

Vlastnosti vrtulníku Blade Fusion 180 Smart BNF
 • Možnost nastavení módu Stability a Panika
 • Integrovaná technologie SMART
 • Lehká tuhá uhlíková konstrukce rámu a podvozku
 • CNC hliníkové černě eloxované díly
 • Bezpádlové provedení rotoru má jednodušší konstrukci a nižší hmotnost
 • Součástí balení je naprogramovaná řídící jednotka AR6250MHXB
 • Laminátová kabina s efektní barevnou grafikou
 • Rychlá digitální serva cykliky s kovovými převody
 • Rychlé digitální servo ocasního rotoru
 • Vše je sestaveno a připraveno pro let, verze BNF Basic
Technologie SAFE®

Blade® Fusion™ 180 Smart je vybaven exkluzivní technologií SAFE® (Sensor Assisted Flight Envelope®), revolučním elektronickým systémem ochrany letové obálky, který usnadňuje let s vrtulníku tím, že nabízí letovou pomoc díky technologii SAFE a režim Panika, který automaticky vrací vrtulník do vodorovné polohy.

Obsahuje regulátor Spektrum™ Avian™ Smart 15A

Regulátor Avian přenáší díky datovém kabelu napětí baterie a data, prostřednictvím přijímače, přímo do vašeho vysílače Spektrum.

Přijímač Spektrum™ AR6250MHX

Přijímač obsahuje pokročilé adaptivní algoritmy řízení letu, programování pomocí Forward Programming, šestiosý M.E.M.S. inerciální senzor, vysokorychlostní provoz s nízkou latencí, dva porty pro vzdálený přijímač a hliníková spodní skříň, pohlcující vibrace. Pro pokročilé uživatele je možnost přenastavení parametrů stabilizace snadno pomocí vysílače.

Tuhá konstrukce rámu

Tuhá konstrukce rámu a podvozku z uhlíkových desek je cestou k maximálnímu snížení hmotnosti a pro vysokou tuhost rámu. Tato vlastnost je klíčová při létání akrobacie, kdy je rám velmi namáhán a do značné míry určuje letové vlastnosti RC modelu. Díky nové geometrii řízení lze provádět akrobatické manévry s ohromující přesností.

Pohon vyrovnávacího rotoru řemínkem

Přesný a rychlý přenos otáček k ocasní vrtulce osvědčeným řemínkem. Výhodou tohoto pohonu je nejen bezpečný a přesný přenos výkonu, ale i to, že dokáže odpustit pilotní chyby. Při zablokování ocasního rotoru nedojde ke stržení ozubených kol, ale pouze k prokluzu zubů řemínku.

Agresivní zbarvení kabiny

Mezi velmi důležité vlastnosti se řadí výborná viditelnost modelu během letu, která může být klíčovou pro přesné přečtení jeho polohy pilotem. Tuto vlastnost splňuje kabina Blade Fusion 180 S, která má jasnou žlutou barvu a zároveň moderní design.

Super výkonný pohon

Zásadní pro zalétání špičkové akrobacie RC vrtulníků je dostatečný výkon motoru. Výrobce proto zvolil nadstandardní pohon na 4-článkový LiPo akumulátor a regulátor Avian. Pohonná soustava má neuvěřitelně vysoký výkon a sílu, která s vrtulníkem umožní provádět neskutečné manévry.

Doporučujeme koupit

K uvedení do provozu potřebujete letecký vysílač 6+kanálový Spektrum™, LiPol baterii 14.8 V 450 mAh 30C s konektorem JST Spektrum LiPo 14.8V 450mAh 50C JST a odpovídající nabíječ.

Příslušenství pro údržbu vrtulníků Blade

Pro běžný provoz létajících RC modelů vrtulníků potřebujete vhodnou sadu nářadí a obal na skladování LiPol baterií. Z našeho sortimentu doporučujeme kvalitní sadu imbus šroubováků 1.5/2.0/2.5/3.0mm a Modelcraft křížové šroubováky (sada 6ks). Pro montáž se jistě bude hodit Modelcraft mini kleště v pouzdru (sada).

Lepidla pro rychlou opravu

Pro rychlou opravu modelů vrtulníků z doporučujeme rychle vytvrzující sekundové lepidloy. Z naší nabídky doporučujeme Robitronic vteřinové lepidlo střední 20ml nebo Roket Cyano Gel gelové vteřinové lepidlo 20ml.

Přípravky pro zajištění šroubů

K zajištění šroubů proti uvolnění lze doporučit Robitronic lepidlo na šrouby modré 10ml.

Přípravky na mazání převodů

Pro jemné promazání převodů lze doporučit Modelcraft precizní olejnička s teflonovým olejem 7.5ml.

Ochrana elektroniky

Pro jemné promazání převodů lze doporučit NANOPROTECH ELECTRIC 75ml.

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnout vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou. LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození a proto je potřeba jej důkladně chránit.

Doporučené RC soupravy Spektrum

Pro spárování modelů ve verzích BNF, doporučujeme moderní programovatelné RC soupravy SPEKTRUM:

 • 6-kanálová ekonomická RC souprava řady DX Spektrum DX6e DSMX, přijímač AR620 vysílač s telemetrií, 250 modelů v paměti.
 • 6-kanálová RC souprava řady NX Spektrum NX6 DSMX, přijímač AR6610T s nejnovějšími trendy, kompatibilitou Smart Technologie, portem USB a možností připojení WiFi.
 • 8-kanálová RC souprava řady NX Spektrum NX8 DSMX, přijímač AR8020T s kompatibilitou Smart Technologie, portem USB a možností připojení WiFi.
Doporučené nabíječe pro konvenční LiPol i Smart akumulátory

Pokud se rozhodnete v RC modelech letadel, či vrtulníků používat moderní Smart LiPo akumulátory, nebo nabíjet vaše akumulátory od jiných výrobců, pak doporučujeme tyto nabíječe:

 • Síťový nabíječ Spektrum S1100AC s jedním výstupem 1x 100W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S2100 s jedním výstupem 2x 100W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S2200 se dvěma výstupy 2x 200W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S1400 s jedním výstupem 1x 400W.
Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnou vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou pro dlouhý jízdní čas. Naopak LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození.

Doplňkové parametry

Kategorie: RC vrtulníky
Druh stavebnice: BNF
Uspořádání rotorů: Jednorotorový
Náročnost pilotáže: Pokročilí
Průměr rotoru: 412 mm
Délka: 370 mm
Výška: 125 mm
Hmotnost: Letová 240 g
Baterie: Doporučena LiPol 450mAh 4S 30C
Průměr oc. rotoru: 100 mm
Motor: 3900Kv Motor: Fusion 180 LE
Regulátor: Avian 15 Smart IC2
Cyklika: 120° CCPM

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: