Axial SCX24 Chevrolet C10 1967 1:24 4WD RTR stříbrný

Kód: 4-AXI00001T2
Neohodnoceno
Značka: Axial
3 890 Kč 3 215 Kč bez DPH
Skladem e-shop
Můžeme doručit do:
28.6.2024
Možnosti doručení

RC model auta na dálkové ovládání v měřítku 1:24 Axial SCX24 s karosérií Chevrolet C10 1967 s náhonem 4WD a provedení RTR - model je sestaven a připraven k jízdě, vše potřebné je v balení. Je kompletně vybaven RC soupravou, LiPol baterií 2S a USB nabíječem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

V balení je hotový sestavený RC model auta Axial SCX24 Chevrolet C10 1967 4WD RTR s nainstalovanými komponenty: Motor stejnosměrný Tazer 180 88T, Axial přijímač s regulátorem AE-6, Axial servo AS-1 micro: SCX24, dále je obsažen: vysílač Axial® AX-4 2.4GHz, LiPol baterie Dynamite® 350mAh 2S 7,4V, nabíječ USB LiPol, 4x AA baterie, návod v češtině, manuál EN, DE, FR, IT.

Charakteristika

RC model auta na dálkové ovládání v měřítku 1:24, Axial SCX24 s karosérií Chevrolet C10 1967 s náhonem 4WD a provedení RTR - model je sestaven a připraven k jízdě, vše potřebné je v balení. Je kompletně vybaven, obsahuje RC soupravu, LiPol baterii 2S a USB nabíječ.

Model SCX24™ Chevrolet C10 1967 4WD v měřítku 1:24 je kompletně sestaven a vybaven elektronikou, pohonem a nabíječem, obsahuje i baterie do vysílače. Stačí nabít baterii a můžete začít jezdit. Stejně jako velký bratr SCX10™ II 1:10, i tato zmenšená verze má řadu ocelových komponent - od rámových lišt s profilem-C, po hřídele přední a zadní nápravy a výstupní hřídele. Podvozek SCX24 je vybaven 3bodovým předním a 4bodovým zadním zavěšením, tuhými nápravami a šnekovým převodem, proto dává modelu neuvěřitelnou sílu ke zdolávání strmých stoupání.

Vlastnosti SCX24 Chevrolet C10 1967 RTR
 • Obsahuje 3 kanálovou RC soupravu a baterie vysílače
 • Obsahuje pohonnou LiPol baterii
 • Realistickéá karosérie v zelené nebo stříbrné barvě
 • Klec karosérie s realistickou kabinou
 • Realistická čelní maska a mnoho dalších detailů
 • Oficiálně licencované disky Method MR307 Hole
 • Oficiálně licencované pneumatiky BF Goodfich® T/A® KX
 • Náhon na všechna kola 4WD
 • Na regulátoru je nastavitelná brzda v neutrálu
 • Přední a zadní hnací pevné hřídele umožňují maximální zdvih zavěšení při zachování výkonu na kolech
 • Ocelové přední a zadní hřídele poskytují sílu a odolnost
 • Robustní ocelové C-kanálové lišty rámu s vyztužením pro maximální tuhost
 • Přední a zadní náprava se skládají z dvoudílného lisovaného plastu
 • 3-bodové přední a 4-bodové zadní zavěšení zajišťují optimální ovladatelnost
 • Plastové tlumiče s maketovým provedením
 • Přední a zadní diferenciál se šnekovým převodem pro maximální točivý moment a větší světlou výšku
Malý ale výkonný

Díky promyšlené konstrukci a použitém vybavení je Axial SCX24 Chevrolet C10 1967 schopen neuvěřitelných výkonů. Motor Dynamite 88T má skvělý výkon, který díky pečlivě vypočteným převodům přenáší na kola vysoký točivý moment. Motor je na ocelovém držáku, který zamezí deformaci a bez zbytečných ztrát přenáší potřebný výkon k nápravám.

Výklopná karosérie

Díky uložení karoserie na otočném čepu je snadný přístup k palubním komponentům. Baterii a podvozek můžete rychle vyměnit či nabít po odstranění pouze dvou sponek a vyklopením karosérie nahoru.

Co najdete v balení?

Součástí setu SCX24 Chevrolet C10 je stejnosměrný motor Dynamite® 88T, pohonná LiPol baterie 350mAh 2S 7,4V a USB LiPol nabíječ. Nainstalována je řídící jednotka Axial AE-6 combo přijímač/regulátor a servo řízení Axial AS-1. Auto má licencované disky Method MR307 Hole s pneumatikami BF Goodfich® T/A® KX.

Vysílač AX-4 2,4 GHz

Vysílač AX-4 je vybaven trimem plynu pro nastavení nízké, střední a vysoké rychlosti, přepínačem reverzu a dvojí výchylky řízení, přenačem pro třetí kanál (aux port na řídící jednotce), trimem řízení, indikátorem stavu baterie, tlačítkem párování a vypínačem. Řídící jednotka AE-6 je vybavena propojkou pro nastavení jedné ze dvou možností brzdy (brzdy nebo okamžité couvání), dvou světelných portů LED, pomocného portu (kanál 3), portu kanálu 2 a portu servořízení řízení.

Přední a zadní tuhá náprava

Přední a zadní tuhá náprava jsou sestaveny z dvoudílného plastového výlisku, ve kterém jsou v kuličkových ložiskách uloženy hnací ocelové hřídele. Pro optimální ovladatelnost je odpružení SCX24™ vybaveno tříbodovým předním a čtyřbodovým zadním zavěšením.

Ocelové podélníky C-rámu

Stejně jako platforma vetšího podvozku SCX10™ II v měřítku 1:10, má i podvozek SCX24™ robustní ocelové rámové podélníky s profilem C, které zajistí vysokou tuhos ta pevnost podvozku.

Motor Dynamite

Motor Tazer 180 88T na podvozku SCX24 je speciálně navržen pro RC modely aut 1:24, kde spolu s optimálně nastavenou převodovkou poskytuje nápravám potřebný kroutící moment.

Šnekový převod

Přední a zadní diferenciály jsou opatřeny šnekovým převodem, aby byl zajištěn přenos maximálního výkonu na nápravy a zároveň byla zajištěna stálá brzda při zastavení aauta. Malé rozměry umožní vytvořit větší světlou výšku.

Tuhé ocelové hřídele

Vysoký kroutící moment šnekového převodu vyžaduje použití ocelových hnacích hřídelí. Pouze ty dokáží přenášet sílu na kola i v těžkých stoupáních.

Drážkované hnací hřídele

Přední a zadní hnací hřídele od centrální převodovky k diferenciálům, jsou 2-délné drážkované a umožňují maximální axiální posun hřídelí při zachování přenášeného výkonu.

Tlumiče s vinutou pružinou

Přestože jde o malý model, i v tomto měřítku mají tlumiče svoji nezastupitelnou roli při tlumení rázů při jízdě. Pro větší realitu jsou maketově zhotoveny se simulovanými nádržkami.

Osvětlení dvěma LED světly

Součástí balení jsou dvě LED světla, která jsou namontována v předním nárazníku. Extra konekktor LED světla na řídící jednotce umožňuje přidat další volitelné LED světla.

Licencovaná kola

Oficiálně licencované disky MR307 Hole jsou v terénním světě legendární. Jsou vylisovány v černé barvě a mají ohromující detaily, navzdory malému měřítku. Oficiálně licencované pneumatiky BFGoodrich Krawler™ T/A® KX nabízejí vynikající kombinaci výkonu v terénu a přitom si zachovávají vynikající vlastnosti při jízdě po silnici.

Vybaveno kuličkovými ložisky

I když se jedná o malý model, je vybaven stejně jako velké auto kuličkovými ložisky. Žádné kluzné ložiska, pouze kuličková. Pokud pojedete ve vlhkém prostředí, nezapomeňte na údržbu a promazání!

Servo AXIAL AS-1

Přímo nad přední nápravou je servo řízení Axial AS-1 se servosaverem, který umožňuje přesné řízení, a zároveň poskytuje ochranu převodů a elektroniky serva v případě blokace či nárazu.

Doporučujeme koupit

Vše potřebné k provozu naleznete v balení.

Doporučené akumulátory

Pro více zábavy a delší dobu provozu doporučujeme dokoupit další akumulátor:

 • Náhradní LiPo akumulátor 7,4 V 350 mAh

Pro napájení USB nabíječe doporučujeme použít výkonný Síťový univerzální USB adaptér (zdroj) (18W).

Doporučené univerzální nabíječe pro rychlejší nabíjení
 • USB-C nabíječ Spektrum S100 s jedním výstupem 100W.
 • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S155 s jedním výstupem 55W.

Pro připojení akumulátoru k nabíječi je nutný nabíjecí kabel s redukcí IC3 baterie - JST-PH.

Nabíječ do autozásuvky

Pro nabíjení akumulátoru lze použít Hobbyzone nabíječ 12VDC 2xLiPol 300mA. Nabíječ je určen pro připojení a napájení z autozástrčky 12V DC. Pro napájení ze sítě 230V doporučujeme Traxxas síťový zdroj 13.8V 3.5A s autozásuvkou.

Přívěsný vozík

Připojte k modelu dvounápravový přívěsný vozík, který obsahuje LED osvětlení a nájezdové rampy, jež jsou vždy připraveny a uložené pod podvozkem. Tažné zařízení je obsahem balení vozíku.

Upgrade na střídavý pohon

Model lze upgradovat na střídavý pohon pomocí senzorového motoru a regulátoru. Toto Combo bylo speciálně vyvinuto pro platformu SCX24 a AX24. Střídavý senzorový pohon nabízí vysoký výkon, dlouhou životnost a přesné řízení otáček odpovídající poloze plynu. Upgrade tohoto modelu vyžaduje: střídavý motor s regulátorem, přijímač a vysílač.

Doporučené vybrané komponenty:

 • Spektrum motor střídavý Firma, regulátor 8A: SCX24
 • Spektrum vysílač SLT3 2.4GHz, přijímač SR315DP
Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC auta Axial potřebujete lepidlo na pneumatiky, lepidlo na šrouby a sadu nářadí. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro RC auta. Na modelu jsou dále použity šrouby v palcových jednotkách, proto doporučujeme šroubovák imbus 1/20".

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Z naší nabídky doporučujeme lepidlo Robitronic Tire Glue.

Pro běžnou údržbu je potřeba lepidlem na šrouby. Šrouby zašroubované v kovovém materiálu (např. šrouby v motoru, šervík v pastorku) musí být proti povolení tímto lepidlem zajištěny.

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnou vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou pro dlouhý jízdní čas. Naopak LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození.

Doplňkové parametry

Kategorie: RC auta 1:24 - 1:72
Typ: Crawler
Šasí: Plastový kompozit
Měřítko: 1:24
Délka: 220 mm
Šířka: 100 mm
Výška: 93 mm
Rozvor: 133 mm
Světlá výška podvozku: 27 mm
Hmotnost: 220 g
Náhon: 4WD
Motor: 180 stejnosměrný 88T
Disky: 26mm černý
Pneumatiky: Nitto Trail Grappler M/T 48 mm
Doba jízdy: 40 až 50 minut s dodaným akumulátorem
Rychlost: Až 3 km/h

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: