Arrma Vorteks 3S BLX 1:10 4WD RTR fialová

Kód: 4-ARA4305V3BT2
Neohodnoceno
Značka: ARRMA
11 090 Kč 9 165 Kč bez DPH
Skladem e-shop
Můžeme doručit do:
24.7.2024
Možnosti doručení

Vysoce výkonný RC model auta Arrma Vorteks 3S BLX v měřítku 1:10 s náhonem 4WD je nejrychlejší a nejpokročilejší model ARRMA® pro adrenalinové zážitky. Auto s výhodami inteligentní elektroniky Spektrum™ Smart a stabilizací AVC. Střídavý pohon, pro 2-3S LiPol.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Obsahem balení je RC model auta Arrma Vorteks 3S BLX BLX 1:10 4WD RTR s nainstalovanými komponenty: střídavý motor Firma 3200Kv 4-P BL3660Kv, Spektrum Smart regulátor Firma 100A BL 2-3S, Spektrum přijímač 6200A DSMR AVC, Spektrum servo S651 7kg MG. Vysílač Spektrum DX3 Smart DSMR. Příslušenství: multifunkční klič, imbus (2, 2.5 mm), podložky pod pružiny tlumičů, držáky sponek, pastorek 20T. Návod CZ a manuál EN, DE , FR, IT.

Charakteristika

Vysoce výkonný RC model auta Arrma Vorteks 3S BLX v měřítku 1:10 s náhonem 4WD je nejrychlejší a nejpokročilejší model ARRMA® pro adrenalinové zážitky. Auto s výhodami inteligentní elektroniky Spektrum™ Smart a elektronickou stabilizací AVC. Střídavý pohon, pro 2-3S LiPol, vysílač Spektrum™ 2.4GHz DX3 Smart DSMR® , přijímač Spektrum™ SR6200A AVC®. V balení není obsažena LiPol baterie, kompatibilní nabíječ a 4 ks AA baterií do vysílače.

Potřebujete nadupanou desetinu do terénu a na venkovní ježdění? Auto Arrma VORTEKS Stadium Truck s nainstalovaným střídavým motorem Spektrum™ Firma™ 3200Kv 2S/3S LiPol, může VORTEKS™ vyrazit na trať ihned po vybalení z krabice. Do auta dáte vaši osvědčenou baterii, pro běžné ježdění postačí 2S LiPol. Ale když budete chtít dosahovat opravdu vysokých rychlostí, použijte 3S LiPol s volitelným pastorkem a budete mít na dosah rychlost bezmála 100 km/hod!

Osvědčená odolná platforma ARRMA® 4X4, vám umožní jezdit vysokou rychlostí téměř v jakémkoli prostředí - v terénu, na šotolině a trávě, na parkovištích i po zpevněných a asfaltových površích. Odolnost šasí vychází ze silného kompozitového podvozku, s prodlouženou výškou chráničů nečistot. Olejové tlumiče se silikonovými O-kroužky, diferenciály s kovovými převody a další. Robustní pneumatiky s vysokou trakcí dBoots® Katar™ jsou namontované na odolných, kovově zbarvených silonových discích a výrazně přispívají k jeho nezastavitelnému výkonu. Model VORTEKS™ 4X4 3S BLX také obsahuje elegantní novou karosérii Stadium Truck s odolným, vstřikovaným křídlem a ochrannými střešními lyžinami.

Společnost ARRMA® vybavila model auta VORTEKS™ Stadium Truck vyspělou špičkovou elektronikou Spektrum™, se kterou zabezpečuje maximální bezpečnost provozu. S vysílačem Spektrum DX3 DSMR® 2,4 GHz, přijímačem SR6200A a regulátorem Firma™ 100A, je prvním modelem ARRMA® v měřítku 1:10 4WD, který skýtá výhody elektronické stabilizace jízdy AVC® (Active Vehicle Control®) a technologie SMART.

Díky systému kontroly trakce systému AVC®, si můžete podle potřeby nastavit potřebnou míru stability při jízdě, aniž byste museli přerušit jízdu. Díky tomu máte vysoký pocit bezpečí při jízdě na plný plyn na nerovném terénu, kluzkém povrchu nebo asfaltu. Pokud nechcete extra trakci, jednoduše zrušte ovladačem stabilitu. Systém AVC® pracuje v zákulisí a provádí stovky korekcí řízení a plynu za sekundu, aby auto VORTEKS ™ Stadium Truck drželo přesně na trati, kterou chcete jet.

ARRMA® VORTEKS™ 4X4 3S BLX Stadium Truck RTR představuje nejvyšší úroveň rychlosti a technologie, jaké se dosud v osvědčené tvrdé platformě ARRMA® 4X4 vyskytují. Pokud jste jezdec Off-Road, který chce to nejlepší a který ocení vynikající produkt, jste tu správně.

Vlastnosti modelu Vorteks 3S BLX
 • Karoserie Stadium Truck s pevným křídlem a ochrannými střešními lyžinami
 • Nastavitelné držáky karosérie
 • Vysoce trakční pneumatiky dBoots® Katar™ namontované na odolných barevných discích
 • Střídavý motor Spektrum™ 3660 3200 KV s chladičem ARRMA® a ventilátorem chlazení a pastorkem Safe D
 • Střídavý regulátor Spektrum™ Firma™ 100A Smart
 • Vysílač Spektrum™ 2,4 GHz DX3 a přijímač SR6200A SMART, AVC® (Active Vehicle Control®)
 • Servo s kovovými převody Spektrum™ SPMS651
 • Tuhý a odolný kompozitní podvozek s vyššími postranními kryty šasi proti nečistotám
 • Snadno přístupná modulární konstrukce
 • Nastavitelné napínáky
 • Nastavitelná světlá výška
 • Kompletně vybaveno kuličkovými ložisky s gumovými kryty
 • Odolné kovové převody diferenciálu 37T 1,35 a silikonové O-kroužky
 • Dvojité lichoběžníkové zavěšení vpředu a vzadu
 • Tlumiče naplněné olejem se silikonovými O-kroužky
PEVNÉ KOMPOZITNÍ ŠASÍ

Mezi funkce, které přispívají k nezastavitelnému výkonu platformy 4X4 3S BLX, patří silnější kompozitní šasi a zádržné hliníkové desky čepů náprav. Konstrukce šasi je uspořádána do osvědčeného rozložení komponent tak, aby bylo dosaženo perfektního vyvážení. Hnací hřídel uprostřed, akumulátor na jedné a elektronika na druhé straně. Celé šasi je navíc opatřeno vyššími postranními kryty, které omezují vnikání nečistot dovnitř podvozku. Akumulátor je pevně uložen na místě pomocí upínacích popruhů.

MODULÁRNÍ KONCEPCE

VORTEKS ™ 4X4 3S BLX Stadium Truck RTR obsahuje pohodlnou modulární koncepci ARRMA®. Díky snadno odnímatelným modulům motoru, elektroniky a diferenciálů, je rutinní údržba rychlá a snadná. Modul motoru se od podvozku demontuje jako kompletní jednotka, odstraněním jednoho šroubu. Modul elektroniky tvoří voděodolnou schránku přijímače, desku serva a držák regulátoru. Po demontáži modulu motoru, je možné snadno dosáhnout na kluznou spojku a provést údržbu vyšroubováním tří šroubů, které připevňují kryt převodovky.

MODUL ELEKTRONIKY

Modul elektroniky tvoří voděodolná schránka přijímače, desku serva a držák regulátoru. Celek se demontuje od podvozku a je k dispozici pro potřeby údržby a servisu.

MODUL DIFERENCIÁLŮ

Arrma Vorteks 3S BLX je vybaven předním i zadním diferenciálem, který zajistí maximální trakci. Diferenciály jsou osazeny kvalitními kovovými převody, pro bezproblémový provoz. K uvolnění předního a zadního diferencálu, je třeba odstranit pouze osm šroubů. Modul pohonu lze poté odpojit, což vám umožní vyndat skříně převodovky a mít tak přístup k diferenciálu.

DISKY A PNEUMATIKY

Robustní, více paprskové disky s pneumatikami dBoots® Katar™ jsou namontovány na odolných nylonových discích v barvě Gun Metal. Pneumatiky poskytují agresivní přilnavost a snadnou ovladatelnost za všech podmínek a jsou vyrobeny z vysoce kvalitní gumy pro dlouhou životnost.

KAROSÉRIE STADIUM TRUCK

Elegantní karoserie Stadium Truck je opatřena tuhým vstřikovaným zadním přítlačným křídlem a ochrannými střešními lyžinami. Karosérie jsou k dispozici ve třech elegantních barevných kombinacích. Přední a zadní nárazníky chrání karosérii před nárazy a opěrná kolečka wheelie poskytují oporu při kaskadérských kouscích při jízdě po zadních kolech.

ELEKTRONIKA SPEKTRUM™

VORTEKS™ Stadium Truck jako první auto ARRMA® 4WD v měřítku 1:10, obsahuje RC vybavení Spektrum™ s telemetrií a technologií Smart Technology a řízením trakce AVC® pro extra stabilitu při jízdě. AVC®, si můžete podle potřeby nastavit potřebnou míru stability při jízdě, aniž byste museli přerušit jízdu. Díky tomu máte vysoký pocit bezpečí při jízdě na plný plyn na nerovném terénu, kluzkém povrchu nebo asfaltu.

OLEJEM PLNĚNÉ TLUMIČE

Patentované olejové tlumiče absorbují každý náraz modelu. Tlumiče jsou z přední strany opatřeny ochrannými kryty proti nárazům. Změna tuhosti a světlé výšky je možná pomocí viskozity oleje, respektive distančními podložkami. pro bezpečné zadržení oleje jsou použity silikonové O-kroužky.

Střídavý motor
 • Motor Spektrum Firma 3660-2000kv
 • Napájení 2-3 články LiPol
 • Hliníkový plášť s černým eloxováním a vygravírovaným logem Spektrum
 • Konstrukce 4-pólového rotoru
 • Hřídel o průměru 5 mm z legované oceli je uložena v kuličkových ložiscích
 • Motor je z výroby osazen 4 mm zlacenými konektory pro spolehlivé připojení
 • Drážka na konci hřídele motoru umožňuje bezpečnou montáž pastorku
 • Hmotnost motoru je 289 g
Střídavý regulátor SPEKTRUM™ FIRMA™ 100A SMART 2S-3S

Řízení modelu zajišťuje moderní regulátor SPEKTRUM™ FIRMA™ 100A SMART s 32-bitovým mikrokontrolérem ARM Cortex M4, který je schopen snímat kompletní telemetrii a přenášet ji do přijímače pomocí integrovaného vodiče v novém konektoru IC5. Data jsou přenášena přes protokol SRXL2. Informace o typu, teplotě a napětí článků baterie regulátor načítá přímo ze Smart baterie. V reálném čase je k dispozici proud, teplotu, celkové napětí baterie Smart, napětí jednotlivých článků baterie Smart, teplota baterie Smart, zbývající kapacita a otáčky motoru.

Elektronika je kompletně zalita ve speciální zalévací hmotně, která brání vstupu vlhkosti* či nečistot do elektroniky. Regulátor se zapíná a nastavuje tlačítky, které jsou pod pryžovým krytem.

 • Regulátor obsahuje rychlý a výkonný 32bitový procesor ARM M4
 • Regulátor je voděodolný*
 • Nadproudová ochrana, tepelná ochrana, failsafe
 • Automatické odpojení LiPol při nízkém napětí
 • Robustní plastové pouzdro, hliníkový chladič s ventilátorem pro vysokou účinnost
 • Nastavitelný vysoce výkonný BEC
 • Vysoce odolné konektory IC5™, kompatibilní s konektory EC5™
Přijímač SR6200A

6-kanálový RC přijímač Spektrum SR6200A s modulací DSM2/DSMR. Má vynikající dosah a odezvu, zejména v místech, kde je více systémů pracujících v pásmu 2,4 GHz. Přijímač je vybaven patentovaným systémem Spektrum AVC (Active Vehicle Control) a plným dosahem telemetrie. Přijímač podporuje technologii Spektrum Smart.

Digitální servo řízení Spektrum™ SPMS651 MG

Nové servo pro řízení směru jízdy Spektrum S651 7kg MG MG má o 15% větší točivý moment než předchozí servo ADS-7M. Je voděodolné, má kovové převody a moment 7,27 kg.cm při 6V.

RC vysílač Spektrum DX3 2.4GHz DSMR

Nový RC vysílač Spektrum DX3 má 3 kanály a je kompatibilní se stabilizačním systémem Spektrum AVC a telemetrií Spektrum Smart. Vynikající dosah, super rychlá odezva a vysoká odolnost proti rušení díky exkluzivní technologii Spektrum DSMR. Rychlé nastavení potřebných parametrů.

 • LED indikace stavu nabití pohonných Smart akumulátorů v modelu
 • Podpora stabilizačního systému Spektrum AVC
 • Možnost nastavení reverzu, velikosti výchylek a funkce 3. kanálu
 • Trim kanálu plynu a řízení
 • Díky omezovači plynu můžete dětem omezit maximální rychlost modelu
 • Ergonomický, lehký
 • Volant s pěnovou obručí pro pohodlné držení
Technologie Spektrum SMART

Model je vybaven komponenty s technologií Spektrum Smart, která nabízí více informací o modelu, jednodušší obsluhu a péči o akumulátory. Všechny komponenty SMART, včetně baterií, jsou schopné spolu komunikovat a přenášet telemetrii.

Obsažený vysílač DX3 zobrazuje stav nabití Smart akumulátoru v modelu.

Jako tuning můžete zobrazit kompletní telemetrii (otáčky, rychlost, teplota a další):

 • Doplněním BT modulu do setového vysílače DX3, který umožní spojení modelu s přehlednou grafickou aplikací Spektrum Dashboard v telefonu, či tabletu.
 • Použitím univerzálního vysílače Spektrum s displejem, např DX5C.

Více informací o technologie Smart naleznete v našem blogu.

Technologie AVC (Active Vehicle Control)

Technologie AVC je pokročilou technologií Spektrum od Horizon Hobby, pro RC modely aut. Tento stabilizační systém přináší zcela nový způsob řízení RC aut. AVC technologie využívá senzory pro korekce řízení a současně plynu. Díky vhodným zásahům do řízení a výkonu motoru je výsledkem plynulejší jízda, stabilní chování na rovině i v zatáčkách a bezpečnější držení stopy. Samozřejmostí je měnitelná citlivost řízení včetně možnosti jejího vypnutí a nechat tak vše v rukou jezdce.

* Informace o specifikaci voděodolnosti naleznete v návodu k použití. Tipy a triky na provoz v mokrém prostředí naleznete v blogu.

Doporučujeme koupit

Pro uvedení modelu do provozu je potřeba dokoupit 4x AA baterie do vysílače, pohonný akumulátor a adekvátní nabíječ na pohonný akumulátor.

Doporučené akumulátory LiPo

Model lze provozovat na 2 až 3 článkový LiPo akumulátor. Akumulátor by měl být osazen konektorem EC5 nebo IC5. Pro běžné ježdění doporučujeme 2 článkový LiPo akumulátor (7.4 V).

 • Pro běžné ježdění LiPo akumulátor Spektrum 7.4 V 5000 mAh s technologií Smart nebo Spektrum G2 7.4 V 5000 mAh s technologií Smart G2.
 • Pro maximální možnou rychlost LiPo akumulátor Spektrum 11.1 V 5000 mAh s technologií Smart, nebo Spektrum G2 11.1 V 5000 mAh s technologií Smart G2.
 • Pro maximální výkon a dobu jízdy LiPo akumulátor Spektrum G2 11.1 V 6800 mAh s technologií Smart G2.

Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů. Výhody technologie Spektrum Smart naleznete zde.

Baterie Smart G2 jsou ještě jednoduší a bezpečnější, díky absenci balančního konektoru. Baterie G2 mají navíc až 3x rychlejší automatické vybíjení do storage režimu. Baterie Smart G2 lze nabít pouze na nabíječích Spektrum Smart a Smart G2.

Doporučené akumulátory NiMH

NiMH akumulátory nejsou náročné na přesné zacházení a jsou tudíž vhodné pokud RC model auta provozují děti (NiMH akumulátor se nezničí úplným vybitím). NiMH akumulátory však nemají takový výkon.

Doporučené nabíječe pro konvenční i Smart akumulátory

Nabíječi Spektrum Smart lze nabíjet jak akumulátory Smart a Smart G2, tak konvenční akumulátory. Dříve prodávané nabíječe Smart po provedení aktualizace, rovněž podporují Smart G2.

 • Síťový nabíječ Spektrum S155 s jedním výstupem 1x 55W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S1100 s jedním výstupem 1x 100W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S2100 se dvěma výstupy 2x 100 W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S1400 se jedním výstupem 1x 400 W.
Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC modelů potřebujete lepidlo na pneumatiky, lepidlo na šrouby, sadu nářadí a silikonový olej do tlumičů. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro RC auta.

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Z naší nabídky doporučujeme lepidlo Robitronic Tire Glue - viz doporučené příslušenství.

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu a měnit olej v diferenciálech. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají opravné sady či jednotlivé díly. Z naší nabídky silikonových olejů doporučujeme silikonové oleje TLR (Team Losi Racing), viz doporučené příslušenství.

Pro běžnou údržbu je potřeba lepidlo na šrouby. Šrouby zašroubované v kovovém materiálu (např. šrouby v motoru, stavěcí šroub v pastorku) musí být proti povolení tímto lepidlem zajištěny.

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnou vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou pro dlouhý jízdní čas. Naopak LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození.

Doplňkové parametry

Kategorie: RC Truggy
Typ: Stadium Truck
Šasí: Kompozitní plast
Měřítko: 1:10
Délka: 470 mm
Šířka: 338 mm
Výška: 163 mm
Rozvor: 287 mm
Prostor pro baterie: 156x51x48 mm
Hmotnost: 2950 g
Náhon: 4WD
Motor: Střídavý SpektrumTM 3660 3200Kv
Přední kola: 72x52mm, hex 14mm, pneu 115mm dBoots® Katar™
Zadní kola: 72x52mm, hex 14mm, pneu 115mm dBoots® Katar™
Doba jízdy: 20 min s 3S LiPo 5000mAh
Rychlost: 96 km/hod (s 3S LiPol a volitelným pastorkem)

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: