Arrma Kraton 8S BLX 1:5 4WD EXB RTR černá

Kód: 4-ARA5808V2T1
Novinka
Neohodnoceno
Značka: ARRMA
28 290 Kč 23 380 Kč bez DPH
Skladem e-shop
Můžeme doručit do:
14.12.2023
Možnosti doručení

Největší a nejsilnější RC auto ARRMA pro terénní jízdu, to je Kraton 8S, v měřítku 1:5 a náhonem 4x4. Je vybavený vysoce odolnými hliníkovými díly EXtreme Bash, výkonnějším střídavým pohonem 8S a agresivní karosérií EXB. Rychlost až 80 km/h. Vysílač Spektrum DX3 2.4GHz.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

V balení je sestavený RC model Arrma Kraton 8S BLX 1:5 s nainstalovanými komponenty: střídavý motor Spektrum™ Firma™ 5687 1100Kv, regulátor Spektrum™ Firma™ 160A V2, servo řízení Spektrum™ S6510 59kg.cm, přijímač SR6200A AVC ®. Vysílač DX3 DSMR 2,4GHz. Příslušenství: písty tlumičů (4x 1.4 mm, 4x plné), pastorek Safe D8 Mod1 30T, klíč imbus 8 mm, nástrčné klíče (11 mm, 7 mm), klíč 8 mm, klíč na kola 24 mm a kleště na segrovky. Návod CZ a EN, DE, FR.

Charakteristika

RC model auta Arrma Kraton 8S BLX 1:5 v největší velikosti a nejlepší kvalitě, je díky mnoha vylepšením připraven pro extrémní jízdu jako nikdy předtím. Model je nově vybaven díly EXtreme Bash pro bezkonkurenční odolnost a pohonem s ještě vyšším výkonem.

Pohonný systém obsahuje masivní střídavý motor 5687 1100kv s velkým průměrem 56mm, který poskytuje o 10% vyšší točivý moment, než předchozí generace. Motor doplňuje zbrusu nové servo Spektrum S6510 s kovovými převody a točivým momentem 59kg.cm při 8,4V, což je o 50% více, než měl minulý model. Kompletní elektroniku doplňuje regulátor Spektrum FIRMA 160A Smart ve verzi V2 s větší razancí a lepším pocitem z jízdy a RC souprava Spektrum DX3 2.4GHz DSMR, vybavená elektronickou stabilizací jízdy AVC pro výbornou kontrolu modelu za všech okolností.

Nainstalované vysoce odolné díly EXB dodávají RC modelu auta prakticky nezastavitelnou sílu. Balíček EXB dílů obsahuje 5 mm silnou hliníkovou desku šasi EXB 7075 T6 CNC leptanou laserem, EXB červeně eloxovaný CNC hliníkový přední držák a přední nárazník EXB s konstrukcí tlumící nárazy. Vrcholem je karoserie s agresivním barevným motivem EXB, který se nepodobá žádnému jinému modelu.

Model je pro jízdu v terénu a efektní skoky vybaven olejovými tlumiči s hliníkovým tělem o průměru 20mm a 6mm pístnicemi. Věže tlumičů jsou z robustního kompozitního materiálu pro rozptýlení energie nárazu. Velké pneumatiky dBoots ® COPPERHEAD™ 2, jsou nalepeny na paprskových kolech.

Pevnost a tuhost podvozku zvětšuje středová podpěra karoserie, hliníkové středové výztuhy a zvýšené bočnice. Celokovové ozubení diferenciálu a převodovky, plus odolné ocelové hnací hřídele, tvoří spolu, odolné hnací ústrojí, které vydrží extrémní zatížení. Osvědčená modulární konstrukce usnadňuje servis modelu, díky rychlé dostupnosti důležitých komponentů. Vzhledem ke svému výkonu, technickému zpracování se jedná o jeden z největších a nejlepších RC modelů.

Komponenty EXB (EXtreme Bash)

Vysoce pevné komponenty EXB, které jsou použity na všech exponovaných částech, dělají z Arrma Kraton 1:5 EXB nezastavitelný model.

Ocelová táhla

Odolná ocelová táhla o průměru 8 mm, v kombinaci se 7 mm ocelovými spojovačkami řízení umožňují odolat i extra silným nárazům.

Olejem plněné tlumiče

Červeně eloxovaná hliníková těla tlumičů jsou naplněna olejem pro realistické jízdní vlastnosti. Matice umožňuje snadné nastavení předpětí pružin.

Pneumatiky DBOOTS®

Pneumatiky dBoots COPPERHEAD 2 SB s agresivním vzorkem jsou namontovány na tuhých černých nylonových discích MT, což autu Kraton zajistí skvělou trakci pro okamžitou akceleraci a bezpečné brždění. Brutální sílu pohonu zvládají přenášet na kola unášeče 24 mm.

Rychlý přístup k motoru

Díky efektivnímu konstrukci je zajištěn snadný přístup k motoru, který je instalován na posuvné držáku.

Modul elektroniky

Snadno přístupný, kompaktní modul elektroniky je přišroubovaný k šasi a obsahuje voděodolnou* krabičku přijímače, držák serva a regulátoru.

Středové výztuhy

Laserem leptaný 5 mm plát podvozku je vyroben z odolného eloxovaného hliníku 7075 T6. K němu jsou přišroubovány kompozitní zvýšené bočnice. Středovou oporu tvoří soustava výztuh z červeně eloxovaných hliníkových výztuh.

Odolná kovová konstrukce

Odolné ocelové poloosy a kovové převody diferenciálů a převodovky udržují náhon 4x4 vždy připravený pro pořádnou akci.

Střídavý regulátor SPEKTRUM™ FIRMA™ 160A V2 SMART

Řízení modelu zajišťuje moderní regulátor SPEKTRUM™ FIRMA™ 160A SMART s 32-bitovým mikrokontrolérem ARM Cortex M4, který je schopen snímat kompletní telemetrii a přenášet ji do přijímače pomocí integrovaného vodiče v novém konektoru IC5. Data jsou přenášena přes protokol SRXL2. Informace o typu, teplotě a napětí článků baterie regulátor načítá přímo ze Smart baterie. Nemusíte se tak bát o správné nastavení typu baterie a její možné podvybití.

Elektronika je kompletně zalita ve speciální zalévací hmotně, která brání vstupu vlhkosti* či nečistot do elektroniky. Regulátor se zapíná a nastavuje tlačítky, které jsou pod pryžovým krytem.

Upgradovaný firmware zajišťuje razantnější výkon a jistý pocit z řízení.

 • Regulátor obsahuje rychlý a výkonný 32bitový procesor ARM M4
 • Regulátor je voděodolný*
 • Nadproudová ochrana, tepelná ochrana, failsafe
 • Automatické odpojení LiPol při nízkém napětí
 • Robustní plastové pouzdro, hliníkový chladič s ventilátorem pro vysokou účinnost
 • Výkonný BEC
 • Vysoce odolné konektory IC™, kompatibilní s konektory EC™
Střídavý motor SPEKTRUM™ FIRMA™ 5687_1100kv

Střídavý motor Spektrum Firma 5687 1100Kv, s vnitřním rotorem a 4-pólovou konstrukcí pro vysoký výkon a vynikající účinnost. Hřídel 8mm je uložena v kuličkových ložiscích, 6,5 mm konektory se zlacenými kontakty pro spolehlivé a efektivní připojení.

Servo řízení Spektrum 59 kg.cm

Řízení zajišťuje servo S6510 s obří silou (moment: 59 kg.cm při napětí 8.4V). Servo je voděodolné* a prachotěsné. Odolné kovové převody poskytují dlouho výdrž a mechanickou odolnost. Rozměry serva jsou 60 x 55 x 29 mm.

Přijímač SR6200A

6-kanálový RC přijímač Spektrum SR6200A s modulací DSM2/DSMR. Má vynikající dosah a odezvu, zejména v místech, kde je více systémů pracujících v pásmu 2,4 GHz. Přijímač je vybaven patentovaným systémem Spektrum AVC (Active Vehicle Control) a plným dosahem telemetrie. Přijímač podporuje technologii Spektrum Smart.

RC vysílač Spektrum DX3 2.4GHz DSMR

Nový RC vysílač Spektrum DX3 má 3 kanály a je kompatibilní se stabilizačním systémem Spektrum AVC a telemetrií Spektrum Smart. Vynikající dosah, super rychlá odezva a vysoká odolnost proti rušení díky exkluzivní technologii Spektrum DSMR. Rychlé nastavení potřebných parametrů.

 • LED indikace stavu nabití pohonných Smart akumulátorů v modelu
 • Podpora stabilizačního systému Spektrum AVC
 • Možnost nastavení reverzu, velikosti výchylek a funkce 3. kanálu
 • Trim kanálu plynu a řízení
 • Díky omezovači plynu můžete dětem omezit maximální rychlost modelu
 • Ergonomický, lehký
 • Volant s pěnovou obručí pro pohodlné držení
Technologie Spektrum SMART

Model je vybaven komponenty s technologií Spektrum Smart, která nabízí více informací o modelu, jednodušší obsluhu a péči o akumulátory. Všechny komponenty SMART, včetně baterií, jsou schopné spolu komunikovat a přenášet telemetrii.

Obsažený vysílač DX3 zobrazuje stav nabití Smart akumulátoru v modelu.

Jako tuning můžete zobrazit kompletní telemetrii (otáčky, rychlost, teplota a další):

 • Doplněním BT modulu do setového vysílače DX3, který umožní spojení modelu s přehlednou grafickou aplikací Spektrum Dashboard v telefonu, či tabletu.
 • Použitím univerzálního vysílače Spektrum s displejem, např DX5C.

Více informací o technologie Smart naleznete v našem blogu.

Technologie AVC (Active Vehicle Control)

Technologie AVC je pokročilou technologií Spektrum od Horizon Hobby, pro RC modely aut. Tento stabilizační systém přináší zcela nový způsob řízení RC aut. AVC technologie využívá senzory pro korekce řízení a současně plynu. Díky vhodným zásahům do řízení a výkonu motoru je výsledkem plynulejší jízda, stabilní chování na rovině i v zatáčkách a bezpečnější držení stopy. Samozřejmostí je měnitelná citlivost řízení včetně možnosti jejího vypnutí a nechat tak vše v rukou jezdce.

Vlastnosti
 • Nejvýkonnější RC model auta Arrma 1:5
 • Instalované odolné hliníkové díly EXtreme Bash 7075-T6
 • Větší tlumiče, spojovačky, táhla a další
 • Agresivní styl karoserie EXB s lesklý a matným efektem
 • Vylepšený a výkonnější střídavý pohon pro napájení 8S LiPo
 • Laserem leptaný 5 mm hliníkový plát podvozku EXB 7075 T6 CNC
 • Červeně eloxovaný hliníkový přední držák CNC
 • Střídavý motor Spektrum FIRMA 1100 kv s o 10 % vyšším točivým momentem
 • Servo řízení s ocelovými převody Spektrum S6510 a s o 47 % vyšším točivým momentem
 • Vysílač Spektrum DX3 2,4 GHz DSMR
 • Přijímač Spektrum SR6200A s elektronickou stabilizací jízdy AVC
 • Konstrukce předního a zadního diferenciálu se snadným servisním přístupem
 • Upgradovaný regulátor Spektrum FIRMA 160A V2 Smart ESC s větší razancí a lepším pocitem z jízdy
 • Pneumatiky Big Block dBoots ® Copperhead 2
 • Přední nárazník s konstrukcí pro absorpci nárazů
 • Posuvný držák motoru
 • Celokovové převody diferenciálů a převodovky
 • Odolné ocelové poloosy
 • Snadno přístupný modul elektroniky
 • Hliníkové červeně eloxované středové výztuhy pro maximální odolnost
 • Silné kompozitní bočnice podvozku
 • Zadní kolečka Wheelie bar
 • Součástí balení je kvalitní CNC obráběný hliníkový 24 mm klíč na kola

* Informace o specifikaci voděodolnosti naleznete v návodu k použití. Tipy a triky na provoz v mokrém prostředí naleznete v blogu.

Doporučujeme koupit

Pro zprovoznění modelu jsou potřeba 4x AA baterie do vysílače, pohonný akumulátor a adekvátní nabíječ na pohonný akumulátor.

Doporučené akumulátory

Model lze provozovat na dva identické akumulátory 3S nebo 4S LiPo (11.1V, 14.8V).

 • Pro běžné ježdění LiPo akumulátory Spektrum 11.1 V 5000 mAh s technologií Smart, nebo Spektrum G2 11.1 V 5000 mAh s technologií Smart G2.
 • Pro běžné ježdění s delší dobou provozu LiPo akumulátory Spektrum G2 11.1 V 6800 mAh s technologií Smart G2.
 • Pro maximální rychlost LiPo akumulátory Spektrum 14.8 V 5000 mAh s technologií Smart, Spektrum G2 14.8 V 5000 mAh s technologií Smart G2.
 • Pro maximální rychlost, výkon a delší dobu provozu LiPo akumulátory Spektrum G2 14.8 V 6800 mAh s technologií Smart G2.
 • Pro maximální rychlost, výkon a dlouhou dobu provozu LiPo akumulátory Spektrum G2 14.8 V 10 000 mAh s technologií Smart G2.

Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů. Výhody technologie Spektrum Smart naleznete zde.

Baterie Smart G2 jsou ještě jednoduší a bezpečnější, díky absenci balančního konektoru. Baterie G2 mají navíc až 3x rychlejší automatické vybíjení do storage režimu. Baterie Smart G2 lze nabít pouze na nabíječích Spektrum Smart a Smart G2.

Doporučené nabíječe pro konvenční i Smart akumulátory

Nabíječi Spektrum Smart lze nabíjet jak akumulátory Smart a Smart G2, tak konvenční akumulátory. Dříve prodané nabíječe Smart, po provedení aktualizace, rovněž podporují Smart G2.

 • Síťový nabíječ Spektrum S1100 G2 s jedním výstupem 1x 100W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S1200 G2 s jedním výstupem 1x 200W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S2100 G2 se dvěma výstupy 2x 100 W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S1400 G2 se jedním výstupem 1x 400 W.
Stabilizátory a tuningové díly

Model lze dále vylepšit pomocí tuningových dílů viz. sekce příslušenství. Pro zvýšenou stabilitu v zatáčkách je možné instalovat příčné stabilizátory s různou tuhostí.

 • Montážní sada pro stabilizátory
 • Stabilizátor 3 mm
 • Stabilizátor 4 mm
 • Stabilizátor 5 mm
Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC modelů potřebujete lepidlo na pneumatiky, lepidlo na šrouby, sadu nářadí a silikonový olej do tlumičů. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro RC auta.

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Z naší nabídky doporučujeme lepidlo Robitronic Tire Glue - viz doporučené příslušenství.

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu a měnit olej v diferenciálech. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají opravné sady či jednotlivé díly. Z naší nabídky silikonových olejů doporučujeme silikonové oleje TLR (Team Losi Racing), viz doporučené příslušenství.

Pro běžnou údržbu je potřeba lepidlo na šrouby. Šrouby zašroubované v kovovém materiálu (např. šrouby v motoru, stavěcí šroub v pastorku) musí být proti povolení tímto lepidlem zajištěny.

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnou vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou pro dlouhý jízdní čas. Naopak LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození.

Doplňkové parametry

Kategorie: RC auta 1:5 - 1:8
Typ: Monster Truck
Měřítko: 1:5
Délka: 771 mm
Šířka: 602 mm
Výška: 282 mm
Rozvor: 491 mm
Světlá výška podvozku: 65 mm
Prostor pro baterie: 180 x 55 x 53 mm
Hmotnost: 11,2 kg
Náhon: 4WD
Motor: Střídavý
Přední kola: 4,88" MT (124 x 90 mm, unašeč 24 mm), pneu 8.31" (211 mm) dBoots COPPERHEAD 2 BIG BLOCK
Zadní kola: 4,88" MT (124 x 90 mm, unašeč 24 mm), pneu 8.31" (211 mm) dBoots COPPERHEAD 2 BIG BLOCK
Doba jízdy: 25 až 30 minut na 2x LiPo akumulátor Spektrum 14,8 V 5000 mAh
Rychlost: Až 80 km/h
Olej tlumičů: 700 cSt
Olej diferenciálů: 100k/20M/100kcSt

Představení

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: