Proboat Veles 29" RTR

Kód: 4-PRB08029
Neohodnoceno
Značka: Proboat
13 199 Kč
Proboat Veles 29" RTR
13 199 Kč 12 989 Kč 10 735 Kč bez DPH
Skladem 2-3 dny
Můžeme doručit do:
4.8.2021

Rychlá RC loď na dálkové ovládání Proboat Veles 29" Catamaran BL RTR se střídavým motorem 2000 ot/min/V s vodním chlazením a regulátorem Dynamite Marine 120 A 2-3S je dodáván kompletně sestaven s nainstalovanou RC soupravou Spektrum DX2E a voděodolnou elektronikou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Balení obsahuje sestavený model lodi Veles 29 Catamaran, vysílač Spektrum™ DX2E 2,4 GHz, 3-kanálový přijímač Spektrum SR310 DSMR, Regulátor střídavý Marine 120A, střídavý motor Dynamite Marine Brushless A3650-2000Kv, 6P (DYNM3831), voděodolné servo řízení (SPMS603), návod v češtině, manuál EN, DE, FR, IT.

Charakteristika

Rychlá RC loď na dálkové ovládání Proboat Veles 29" Catamaran BL RTR se střídavým motorem 2000 ot/min/V s vodním chlazením a regulátorem Dynamite Marine 120 A 2-3S je dodáván kompletně sestaven s nainstalovanou RC soupravou Spektrum DX2E a voděodolnou elektronikou.

Veles 29 Catamaran je podobné koncepce jako Blackjack 29, ale má některá vylepšení, zcela nový trup a 6pólový motor 2000kv, který je efektivnější a výkonnější. S motorem napájeným 4S LiPol může motor pohánět loď rychlostí až 70 km za hodinu. S baterií 6S může tato loď dosáhnout rychlostí 80 km za hodinu. Veles 29 má eloxovanou, nastavitelnou podpěru vrtule, možnost nastavení kormidla s přívodem vody a lodní šroub z nerezové oceli. Loď je stabilní a předvídatelná, což usnadňuje řízení.

Loď má pevný a odolný laminátový trup, ten má na plovácích katamaránu stupnění, které zajistí lepší řízení a vedení lodi na hladině. Kryt trupu se šroubuje čtyřmi šrouby pro pevné a těsné spojení pr případ, že dojde k převržení lodi. Elektronika s pohonem je namontována v kompozitní plastové vaně, která se dá v případě potřebného servisu z lodi kompletně vyndat.

Nový výkonný střídavý motor 2000 ot/min/V o rozměrech 36x56 mm je vybaven stejným motorem, jako u dalších 29-palcových lodí, ale nabízí větší rychlost při nižším napětí.

Nastavitelné hliníková kormidlo umožňuje úplné naladění vašeho člunu pro dosažení optimálního výkonu, pokud se změní vlny nebo vítr. Chlazení motoru a regulátoru je zajištěno nasáváním vody otvorem v kormidle, které je účinnější i při nižších rychlostech.

RC souprava Spektrum DX2E 2,4 GHz a přijímač s protokolem DSMR poskytuje přesné a spolehlivé ovládání. Nastavitelný reverz na kanálu plynu a řízení, trim na kanálu plynu a řízení, dvojí výchylky na kanálu řízení. Nastavitelný Fail-safe

Vlastnosti modelu lodi Veles 29 Catamaran.
 • Vodou chlazený šesti pólový střídavý motor řady 550 s 2000 ot/min/V
 • Dosáhne rychlost až 70 km/h (při napájení 4 čl. LiPo)
 • Napájení 2x 2-3 čl. LiPol akumulátory (akumulátory se zapojují do série)
 • 2 kanálová volantová RC souprava Spektrum DX2E
 • Kryt trupu upevněn 4 šrouby
 • Vodou chlazený regulátor Dynamite Marine 120 A se sériovým Y-kabelem s konektory EC5
 • Laminátový trup s geometrií závodního člunu pro minimální odpor vody
 • Kormidlo s lodním šroubem jsou z eloxovaného hliníku pro vynikající stabilitu a trvanlivost

Doporučujeme koupit

Pro uvedení do provozu doporučujeme zakoupit 4 ks AA baterií pro napájení vysílače. Jako pohonné akumulátory doporučujeme dvojici 2 až 3 článkových LiPol akumulátorů 5000mAh 50C+ s konektrorem EC5, pouze v pevném obalu (Hard Case). Dále potřebujete kvalitní nabíječ na pohonné akumulátory.

Doporučené LiPol akumulátory

Pro napájení RC modelu lodi doporučujeme kvalitní a dobře dimenzovanou dvojici pohonných LiPol akumulátorů (50C+) se 2 nebo 3 články v Hard Case obalu.

 • Pro běžné ježdění Spektrum Smart LiPo 7.4V 5000mAh 50C HC IC5 s konektorem IC5 a technologií Smart.
 • Pro svižnější jízdu Spektrum Smart LiPo 7.4V 5000mAh 100C HC IC5 s konektorem IC5 a technologií Smart.
 • Pro větší výkon Spektrum Smart G2 LiPo 11.1V 5000mAh 50C HC IC5 s technologií Smart G2
 • Pro maximální výkon Spektrum Smart LiPo 11.1V 5000mAh 100C HC IC5 s technologií Smart

Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů. Výhody technologie Spektrum Smart naleznete zde.

Doporučené nabíječe pro konvenční i Smart akumulátory

Pokud se rozhodnete v RC modelech lodí používat moderní Smart LiPo akumulátory, pak doporučujeme tyto nabíječe:

Doporučené moderní nabíječe pro Smart akumulátory
 • Vysoce výkonný nabíječ AC Spektrum Smart G2 nabíječ S1400 1x400W AC s jedním výstupem 400W.
 • Vysoce výkonný nabíječ AC Spektrum Smart G2 nabíječ S2200 2x200W AC se dvěma výstupy 2x200W.

K dispozici je redukce pro nabíjení IC5/IC3 Spektrum konverzní kabel IC5 přístroj - IC3 baterie 10cm 10 AWG.

Technologie Spektrum Smart

Smart akumulátory Spektrum reagují na moderní trendy z poslední doby. Smart akumulátory obsahující elektroniku, která zajišťuje bezpečné a zejména snadné použití. Integrované elektronika v akumulátoru trvale vyhodnocuje napětí jednotlivých článků akumulátoru a teplotu celého akumulátoru, optimalizuje nabití jednotlivých článků pro dosažení co nejkratší doby nabíjení.

 • Díky možnosti automatického vybití na skladovací napětí se výrazně prodlužuje životnost akumulátoru.
 • Optimální vyrovnávání článků znamená až o 25% kratší čas potřebný pro nabití.
 • Zaznamenává počet nabíjecí a vybíjecích cyklů. Máte tak přehled, kolik má který akumulátor za sebou cyklů.
 • Zaznamenává nebezpečné stavy – příliš vysoké a nízké napětí článků, vysoká teplota.
 • Při použití Smart nabíječů se automaticky nastaví optimální nabíjecí proces. Navíc není nezbytně nutné k nabíječi připojovat servisní konektor.
 • Je zajištěna plná kompatibilita s konvenčními nabíječi. Smart akumulátor tak můžete bez obav nabíjet Vaším nabíječem.
Snadné zjištění stavu akumulátoru

Pomocí testeru Spektrum XBC100 můžete snadno zjistit všechny potřebné parametry akumulátoru a dále můžete aktivovat automatické vybíjení akumulátoru.

Jednoduché a bezpečné nabíjení Smart akumulátoru

Pokud Smart LiPo akumulátor připojíte ke Smart nabíječi, nabíječ si načte veškeré potřebné parametry (typ akumulátoru, počet článků, kapacitu, nabíjecí proud) přímo z akumulátoru. Nabíjení tak nikdy nebylo jednodušší!

Nové konektory IC3 a IC5

Nové konektory IC3 a IC5 mají moderní konstrukci s důrazem na bezpečnost a jednoduchost. Kontakty jsou tvořeny v zlacenými kolíky a dutinkami (v případě IC3 konektoru o průměru 3.5 mm, u konektoru IC5 o průměru 5 mm). Konektor je dále vybaven datovým vodičem pro komunikaci s nabíječem. Při použití nabíječů Smart není potřeba zapojovat balanční konektor. Konektory IC3, resp. IC5 je zpětně kompatibilní s konektorem EC3, resp. EC5.

Jak již bylo uvedeno, konektory byly navrženy s důrazem na bezpečné a jednoduché používání. Konektory nelze přepólovat, kontakty i pájené spoje jsou překryty plastovým obalem.

Pro možnost nabíjení akumulátorů konvenčními nabíječi je z akumulátoru vyveden standardní servisní (balanční) konektor JST-XH.

Automatické uvedení akumulátoru do režimu skladování

Dlouhodobé uchovávání akumulátoru v plně nabitém stavu degraduje jeho vlastnosti - to se projevuje měknutím / nafouknutím článků. Proto akumulátory Spektrum Smart obsahují obvod, který po nastavené době začne akumulátor pomalu vybíjet na tzv. skladovací napětí. Doba je nastavitelná pomocí nabíječů Smart s displejem, v rozmezí 12 až 240 hodin. Funkci lze rovněž pomocí nabíječů Smart deaktivovat.

Tato jedinečná funkce výrazně prodlužuje životnost baterie a zajišťuje lepší výkonnost po dobu životnosti sady.

Továrně je akumulátor nastaven, aby se po 72 hodinách začal automaticky vybíjet do režimu skladovaní.

Doplňkové parametry

Kategorie: RC motorové lodě
Druh stavebnice: RTR
Typ: Rychlostní člun
Délka: 736 mm
Šířka: 266 mm
Trup: Katamarán
Výška: 108 mm
Druh pohonu: 2380 g
Konstrukce: Laminátový trup
Stavební obtížnost: Začátečník

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: