Losi Ford Raptor Baja Rey 1:10 4WD RTR King Shocks

Kód: 4-LOS03020T1
Neohodnoceno
Značka: Losi
13 899 Kč 13 679 Kč 11 305 Kč bez DPH
Skladem 2-3 dny
Můžeme doručit do:
21.4.2021

RC model auta na dálkové ovládání Losi Ford Raptor Baja Rey je díky licencované karosérii skvěle vypadající kousek. Výkonný střídavý motor umožňuje dosáhnout rychlosti přes 80 km/h. Je nutno doplnit pouze 2 až 3 článkový LiPo akumulátor a nabíječ.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Balení obsahuje kompletně sestavený RC model auta na dálkové ovládání Ford Raptor Baja Rey s nainstalovanými komponenty: střídavý motor Fuze 550 3800 ot/min/V, Střídavý regulátor Fuze 130A Senzorless WP, Spektrum servo S605 Hi Torque voděodolné, 23T a přijímač SRS6000. RC vysílač Spektrum DX2E, 4x AA baterei do vysílače, návod v češtině, manuál EN, DE, FR, IT.

Charakteristika

Společnost Horizon Hobby vytvořila pro rok 2019 autentickou repliku RC modelu auta Losi Ford Raptor Baja Rey v měřítku 1:10. Model vyniká vysokou odolností a skvělým výkonem. Karosérie Ford je oficiálně licencována včetně zbarvení. Skvělý vzhled doplňuje LED osvětlení.

RC model auta Losi Ford Raptor Baja Rey je vybaven výkonným střídavým motorem, zadní zavěšenou nápravou, nezávislým zavěšením předních kol a příčnými stabilizátory omezující naklánění modelu v zatáčce. Model hravě dosáhne rychlosti přes 50 km již s dvoučlánkovým LiPol akumulátorem.

Model je osazen přijímačem Spektrum SRS6000, který obsahuje elektronickou AVC stabilizaci. Míru asistence si můžete nastavit na vysílači pomocí otočného knoflíku. Jízda modelu se zapnutou stabilizací je jednoduchá i při vysokých rychlostech či jízdě v terénu.

Oficiálně licencované karosérie Ford Raptor

RC auto Baja Rey je osazeno oficiálně licencovanou karosérii Ford Raptor se skutečným potiskem (buď Black Rhino Wheels, nebo King Shocks). Model tak nejen dobře jezdí, ale i skvěle vypadá!

Detailní zbarvení karosérie

Kromě licencované karosérie je model rovněž polepen množstvím samolepek dle skutečných závodních předloh.

Detailní provedení interiéru

Čtyř dílná karosérie je doplněna detailně provedeným kokpitem včetně posádky. Karosérie je tvořena krycími panely, které jsou přišroubovány k šasi. Interiér kromě maketovosti brání vniknutí nečistot do vnitřních prostor šasi.

Detailní přední maska karosérie

Přední maska je pro maximálně realistický vzhled vyrobena jako plastový výlisek. Toto řešení ve výsledku nejen skvěle vypadá, ale i zvyšuje odolnost karosérie proti nárazu.

Detailní přední kapota karosérie

Karosérie má na přední kapotě plastový výlisek, imitující větrací otvory, stejně jako je tomu u skutečných závodních předloh.

Nový přední nárazník

Konstruktéři Losi vytvořily novou koncepci předního nárazníku. Nárazník přesně ladí s karosérii Ford Raptor.

Přední LED osvětlení

Ve vrchní části RC auta Losi Ford Raptor Baja Rey je umístěna LED lišta s bílými LED diodami. Jsou ideální pro jízdu za šera nebo v noci.

Zadní LED osvětlení

Ve vrchní zadní části RC modelu auta Losi Ford Raptor Baja Rey, je umístěna LED lišta s červenými LED diodami. Budete proto model výborně vidět zezadu i z boku.

Odolné hliníkové šasi

Základ modelu tvoří hliníková deska šasi tloušťky 3,5mm, ke které jsou připevněny veškeré komponenty pohonu a náprav. Tuhost desky je zvýšena plastovými výztuhami.

Výkonný pohonný systém

RC model auta Losi Ford Raptor Baja Rey je poháněn výkonným střídavým motorem řady 550 s 3800 ot/min/V a programovatelným střídavým regulátorem Dynamite Fuze 130. Regulátor je voděodolný – elektronika je zalita ve speciální voděodolné hmotě. Při napájení 2-článkovým LiPol akumulátorem model dosáhne rychlosti přes 50 km/h, při napájení 3-článkem až 80 km/h.

Zadní náprava s extra dlouhým zdvihem

Zadní náprava je tvořena kompaktním celkem, který je zavěšen pomocí 4 ramen k šasi modelu. Pro omezení náklonu modelu je zadní náprava vybavena příčným torzním stabilizátorem.

Nezávislé zavěšení předních kol

Kola přední nápravy jsou nezávisle zavěšeny a jsou poháněny hřídelemi z předního diferenciálu. Spodní i horní rameni je ve tvaru „A“, ke kterým jsou přes kulové čepy připevněny těhlice. Přední i zadní náboj kol je osazen maketovým brzdným kotoučem s červeným třmenem.

Snadný přístup k motoru

Promyšlený návrh šasi umožňuje velmi snadný přístup k motoru. Mezizubová vůle se nastavuje pouze změnou upevnění motoru do hliníkového lože. Výměna pastorku či servis je díky tomuto systému velmi snadný.

Snadný přístup k baterii

Stejně jakou u jiných modelů Losi, je baterie přístupná ze zadní strany. Baterie se jednoduše vsune do přihrádky a konektor baterie (EC3 nebo IC3) se zapojí do konektoru upevněného v šasi. Maximální rozměr baterie je 138.5 x 46 x 25 mm.

Uzavřené převodovky s ocelovými ozubenými koly

Jedno-rychlostní převodovka stejně jako přední, centrální a zadní diferenciál jsou uzavřeny proti vniku prachu či jiných nečistot. Viskozitou silikonového oleje lze měnit svornost diferenciálu.

Primární převod má modul 1. Na motoru je ve výchozím stavu 15-ti zubový pastorek. Změnou pastorku můžete dosáhnout vyšší rychlosti (více zubů) nebo vyšší akcelerace (méně zubů), volí se podle charakteru trati.

Otevřený diferenciál v zadní nápravě

Aby byl model maximálně všestranný, je i zadní nápravu osazena diferenciálem, který přenáší moment na každé kolo zvlášť. Model tak velmi ochotně zatáčí, nedochází k nadměrnému opotřebení pneumatik na tvrdých površích.

Stavitelné olejové tlumiče

Olejové tlumiče s extra dlouhým chodem a stavitelnou maticí účinně zamezují kmitání náprav. Tlumiče jsou navíc opatřeny pryžovými dorazy zamezující poškození pístnic při tvrdých pádech.

Funkční rezervní kolo

Poškodilo se vám při jízdě kolo? U RC modelu auta Losi Ford Raptor Baja Rey stačí díky plně funkčnímu rezervnímu kolu pouze přešroubovat kolo a poškozen kolo můžete opravit později doma.

Klíčové vlastnosti
 • Oficiálně licencované karosérie Ford se skutečnými potisky
 • Detailně provedená karosérie včetně interiéru
 • Výkonný střídavý motor Dynamite 550 s 3800 ot/min/V
 • 4-bodové zavěšení zadní nápravy s extra dlouhým zdvihem
 • Klasické nezávislé zavěšení předních kol
 • Snadný přístup k motoru
 • Akumulátor je snadno přístupný ze zadní strany šasí
 • Uzavřené diferenciály
 • Stavitelné olejové tlumiče
 • Voděodolná elektronika
 • Přední a zadní střešní LED osvětlení pro skvělý zážitek při jízdě za šera
 • Hliníková pevná deska šasi
 • Ke karosérii je nainstalováno funkční rezervní kolo
 • Volantová RC souprava Spektrum DX2E Active
 • Přijímač Spektrum SRS6000 se stabilizací AVC (Active Vehicle Control)

* Informace o specifikaci voděodolnosti naleznete v návodu k použití. Tipy a triky na provoz v mokrém prostředí naleznete v blogu.

Doporučujeme koupit

K uvedení do provozu doporučujeme dokoupit 2 nebo 3 článkový LiPol akumulátor (maximální rozměr 138.5 x 46 x 25 mm) a adekvátní nabíječ. Pro běžné ježdění plně postačuje 2-článkový LiPol akumulátor.

Doporučené akumulátory

Pro napájení RC modelu auta doporučujeme pohonný LiPol akumulátor se 2 články (7.4V).

 • Pro ekonomický provoz LiPo akumulátor Spektrum Smart LiPo 7.4V 5000mAh 30C HC IC3 s konektorem IC3 a technologií Smart.
 • Pro dravější jízdu Spektrum Smart LiPo 7.4V 5000mAh 50C HC IC3 s konektorem IC3 a technologií Smart.
 • LiPol akumulátor Smart G2 Spektrum Smart G2 LiPo 7.4V 5000mAh 50C HC IC3 s technologií Smart G2

Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů. Výhody technologie Spektrum Smart naleznete zde.

Doporučené nabíječe pro konvenční LiPol i Smart akumulátory

Pokud se rozhodnete v RC modelech letadel, či vrtulníků používat moderní Smart LiPo akumulátory, nebo nabíjet vaše akumulátory od jiných výrobců, pak doporučujeme tyto nabíječe:

 • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S150 s jedním výstupem 50W.
 • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S1100AC s jedním výstupem 1x100W.
 • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S2100 se dvěma výstupy 2x 100W.
Doporučené moderní výkonné nabíječe pro Smart akumulátory
 • Vysoce výkonný nabíječ AC Spektrum Smart G2 nabíječ S1400 1x400W AC s jedním výstupem 400W.
 • Vysoce výkonný nabíječ AC Spektrum Smart G2 nabíječ S2200 2x200W AC se dvěma výstupy 2x200W.

K dispozici je redukce pro nabíjení IC5/IC3 Spektrum konverzní kabel IC5 přístroj - IC3 baterie 10cm 10 AWG.

Doporučené nabíječe pro konvenční LiPo akumulátory

Pokud se rozhodnete model provozovat na konvenční LiPo akumulátory, doporučujeme používat univerzální nabíječe o výkonu minimálně 50 W.

Nabíječ Dynamite Prophet Sport se dvěma výstupy 50 W

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC aut Losi potřebujete lepidlo na šrouby, kvalitní lepidlo na pneumatiky, silikonový olej do tlumičů a sadu šroubováků. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro auta nebo kvalitní Sadu imbus šroubováků 1.5/2.0/2.5/3.0mm. Doporučujeme prohlédnout si Sady nářadí

Lepidlem na šrouby se zakápne závit nebo hlavička šroubu, čímž dojde k jeho fixaci a vibrace způsobené jízdou nedovolí povolení šroubového spoje. Lepidlo na šrouby má speciální složení, které umožňuje snadné povolení šroubového spoje přiměřeným momentem, aniž by došlo k poškození hlavy šroubu. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo, takto zalepený šroub by mohlo být nemožné vůbec povolit!

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo - to po zatvrdnutí není pružné a kolem ráfků by se postupně vytvářely praskliny v pneumatice!

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají tzv. opravné sady. V nabídce tuningových dílů se dodávají ke všem tlumičům pístnice s extrémně tvrdým povlakem TiN (nitrid titanu). Pístnice s povrchem TiN snadno poznáte podle zlato-zelené barvy.

Doplňkové parametry

Kategorie: RC Truggy
Typ: Short Course Truck
Měřítko: 1:10
Délka: 540 mm
Šířka: 320 mm
Rozvor: 370 mm
Světlá výška podvozku: 55 mm
Hmotnost: 2800 g
RC přijímač: Spektrum SRS6000 AVC
RC vysílač: Spektrum DX2E
Náhon: 4WD
Motor: Střídavý bez senzorový řady 550

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: