Losi Desert Buggy XL-E 2.0: 1:5 4WD SMART RTR Losi Racing

Kód: 4-LOS05020T2
Novinka
Neohodnoceno
Značka: Losi
29 499 Kč 29 029 Kč 23 991 Kč bez DPH
Skladem 2-3 dny
Můžeme doručit do:
2.12.2021

Velký RC model auta 1:5 Desert Buggy DBXL-E 2.0 4WD s technologií SMART. Nainstalován je výkonný střídavý motor Spektrum Firma 4P 780Kv, se střídavým regulátorem Spektrum Firma® 160A a servem S906 30 kg.cm s kovovými převody, voděodolná elektronika, RC souprava DX2E Active.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

V balení je sestavený hotový RC model auta 1:5 Desert Buggy DBXL-E 2.0 s nainstalovanými komponenty: Spektrum motor střídavý Firma 5613 780ot/V, Spektrum Smart regulátor Firma 160A BL 3S-8S, servo řízení Spektrum™ S906 1:5, přijímač SR6100AT AVC®. Vysílač Spektrum DX2E Active™ s AVC, 4x AA baterie do vysílače, nářadí: klíč poloos, klíč na kola, klíče imbus (2, 2.5, 3, 4 mm). Návod v češtině, manuál EN, DE, FR, IT.

Charakteristika

Velký RC model auta 1:5 Desert Buggy DBXL-E 2.0 4WD s technologií SMART. Nainstalován je výkonný střídavý motor Spektrum Firma 4P 780Kv, se střídavým regulátorem Spektrum Firma® 160A a servem S906 30 kg.cm s kovovými převody, voděodolná elektronika, RC souprava DX2E Active.

Potřebujete mít skutečně obří model auta pro pořádné chlapy? Desert Buggy DBXL-E 2.0 je známý na celém světě svou dominancí na trhu aut v měřítku 1:5, který přesvědčí svým výkonem a rychlostí a proto předčí konkurenci. Použité šasí z pevnostního eloxovaného hliníku 6061-T6, bezpečně odolá extrémnímu namáhání při skocích, stejně jako kovové převody a poloosy. Tato verze má silnější 5mm čepy poloos, což bezpečně přenásí sílu pohonu ke kolům.

Důležitou změnou oproti předchozí verzi Buggy XL-E je nová elektronika s technologií SMART. Díky motoru Spektrum Firma 4P 780Kv, střídavému regulátoru Spektrum Firma® 160A a přijímači Spektrum SR6100AT s telemetrií, dostane zákazník větší porci informací - komunikuje s regulátorem Spektrum Smart FIRMA a přenáší telemetrii bez senzorů. Přijímač bude načítat telemetrické údaje z regulátoru a přenášet je do vysílače. Přijímač podporuje technologii AVC, nastavení AVC se provádí pomocí vysílače. Elektronika přijímače je chráněna speciálním lakem, který zamezuje přístupu vlhkosti či nečistot. Díky vysílacímu výkonu 100 mW EIRP je zajištěn skvělý dosah telemetrie

Klíčové vlastnosti Desert Buggy DBXL-E 2.0
 • Výkonné auto v měřítku 1:5, vhodné i na závody
 • Snadný přístup k šasi modelu pomocí odklápěcí karosérie
 • Elektronický regulátor Spektrum™ Firma® 160 A SMART
 • Výkonný střídavý motor Spektrum Firma 4P 780Kv
 • Elektronický stabilizační systém Spektrum AVC
 • Velké hliníkové olejové tlumiče
 • Hliníkové věže tlumičů
 • Nové účinné přítlačné křídlo
 • Nové převodové skříně pro zvýšení pevnosti a stability hnacího ústrojí
 • Podvozek z tvrzeného eloxovaného hliníku 6061-T6 tloušťky 4 mm.
 • Hnací hřídele se silnějšími čepy 5mm
 • Realistický a interiér řidiče nejen pěkně vypadá, ale zamezuje vniknutí špíny do podvozku
 • Pneumatiky Maxxis Creepy Crawler LT
 • Obsahuje vysílač Spektrum DX2E Active s přijímačem SR6100AT
Technologie AVC (Active Vehicle Control)

Technologie AVC je pokročilou technologií Spektrum od Horizon Hobby, pro RC modely aut. Tento stabilizační systém přináší zcela nový způsob řízení RC aut. AVC technologie využívá senzory pro korekce řízení a současně plynu. Díky vhodným zásahům do řízení a výkonu motoru je výsledkem je plynulejší jízda, stabilní chování na rovině i v zatáčkách a bezpečnější držení stopy. Samozřejmostí je měnitelná citlivost řízení včetně možnosti jejího vypnutí a nechat tak vše v rukou jezdce.

Střídavý regulátor Spektrum™ Firma® 160 A

Regulátor je voděodolný, díky technologii Smart nabízí dokonalý přehled o stavu vaší pohonné jednotky, k dispozici máte prostřednictvím telemetrie v reálném čase k dispozici proud, teplotu, napětí baterie, napětí přijímače, otáčky motoru. A to bez dalších senzorů! Pokud použijete baterii Spektrum Smart, získáte přehled o článcích, kapacitě a teplotě, potřebujete pouze naistalovat si do vašeho telefonu aplikaci Spektrum Dashboard app.

Střídavý motor Spektrum™ Firma® 4P 780Kv

V autu je nainstalován střídavý motor Spektrum™ Firma® 4P 780Kv, kompatibilní s 8S LiPol se kterou může dosáhnout rychlost až 80km/hod!

Servo řízení Spektrum S906

Digitální servo S900S s kovovými převody má dvě ložiska, kovové převody, rychlost 0.21 s/60°, moment 30 kg.cm, voděodolná konstrukce.

Nová středová výztuha podvozku

Pro vyztužení podvozku jsou nainstalovány vzpěry podvozku, které jsou přišroubovány k centrální části podvozku a dosahují až k přednímu a zadnímu diferenciálu.

Pojistky na šroubech

Proti náhodnému vypadnutí šroubů s čepy, které na hřídeli pojišťují unášecí pouzdra poloos, jsou v drážkách pojistné pera.

Převodovky diferenciálů

Nové převodovky diferenciálů mají vyšší pevnost a zajišťují stabilitu hnacího ústrojí pro klidnější, spolehlivější a bezproblémový pohon.

Vyztužené držáky diferenciálů

Nové držáky krabiček diferenciálů mají vyšší pevnost a zajišťují větší tuhost diferenciálů na šasí.

Hliníkové tělo diferenciálu

Nové hliníkové tělo diferenciálu má vyšší pevnost a zajistí větší tuhost v krutu než běžné plastové. Dnešní střídavé motory produkují tolik energie, že je potřeba zvolit materiály s dostatečnou pevností.

Nové tlumiče s krytkami s logem FOX

Nové hliníkové olejové tlumiče mají nižší hliníkové uzávěry, které umožňují snadnější servis a výměnu těsnění tlumičů a zlepšují výkon. Vrchní uzávěry mají laserem vyleptané logem FOX pro inspirativní vzhled.

Pneumatiky MAXXIS Creepy Crawler s Bead Lock kroužky

Originální pneumatiky Pneumatiky MAXXIS Creepy Crawler, s univerzálním běhounem pro zvýšenou trakci, dávají stejně jako originál, autu skvělé jízdní vlastnosti pro jízdu v každém terénu.

Hliníkové věže tlumičů

Kromě nových tlumičů, má DBXL-E 2.0 nové i přední a zadní hliníkové věže tlumičů s více montážními místy pro lepší stabilitu a ovladatelnost.

Hnací ústrojí do náročných podmínek

Všechny součásti hnacího ústrojí je vyrobena z oceli a černěna proti působení koroze. Hnací hřídele nyní mají větší průměr čepů 5mm.

Uspořádání elektroniky na podvozku

Šasi je vyrobeno z pevnostního eloxovaného hliníku 6061-T6 o tloušťce 4 mm, na kterém jsou nainstalovány všechny důležité komponenty, jako nápravy s diferenciály, motor, regulátorem, středový diferenciály s rozvody k diferenciálům. O řízení se stará mohutné obří servo s momentem 30 kg.cm.

Nový držák regulátoru

Aby bylo možné vytvořit větší prostor pro baterie, byl regulátor přemístěn na montážní desku mimo středový diferenciál. To umožnilo optimální rozložení hmotnosti v automobilu a zároveň zvýšilo účinnost chlazení regulátoru.

Nový vzhled karosérie LOS05020T1

Zbarvení auta je inspirováno skutečným závodním Motorsportem Fox Shox v černo-bílo-oranžovém zbarvení.

Nový vzhled karosérie LOS05020T2

Hotové zbarvení typické pro karosérie v červeno bílých barvách s logem Losi a plamenenm.

Voděodolná elektronika

RC model DBXL-E 2.0 je vybaven voděodolnou* elektronikou, včetně přijímače, serva a regulátoru. Model je konstruován tak, aby minimalizoval riziko vniknutí vody k elektronice, přesto je potřeba minimalizovat riziko vlhkosti především s ohledem k motoru, který tuto ochranu nemá a podléhá proto potřebnému pravidelnému servisu rotačních součástí, především ložisek.

Osvětlovací lišta

Auto je vybaveno světelnou LED lištou nad oknem, tu je možné libovolně zapnout a vypnout. Můžete se proto vydat na noční jízdu bez obav, že zabloudíte nebo se stratíte.

RC souprava Spektrum DX2E ACTIVE s AVC

Vysílač Spektrum™ DX2e Active™ nabízí pokročilé funkce, jako je ovládání AVC, třípolohový omezovač plynu a nastavení dráhy serva. Volitelně lze zapojit Bluetooth modul (prodává se samostatně).

Technologie Spektrum SMART

Technologie Spektrum Smart nabízí více informací prostřednictvím telemetrie o komponentech modelu. Jedná se o spojení s modelem, které vám nabízí kontrolu o stavu elektroniky v autu - to významně usnadňuje použití důležitých součástí modelu než kdykoli předtím. Kliknutím na níže uvedený odkaz zjistíte, jak může váš regulátor Spektrum Smart dodávat telemetrii přímo do volitelné aplikace Dash Board a jak vás mohou baterie a nabíjení Spektrum Smart posunout na vyšší úroveň.

Technologie Spektrum Smart www.astramodel.cz/smart/.

Přijímač s technologií AVC (Active Vehicle Control)

Technologie AVC je nejnovější inovací Spektrum od Horizon Hobby v oblasti přijímačů pro modely aut. Tento stabilizační systém přináší zcela nový způsob řízení RC aut. AVC technologie využívá senzory pro korekce řízení a současně plynu. Výsledkem je plynulejší jízda, stabilní chování na rovině i v zatáčkách a bezpečnější držení stopy.

* Informace o specifikaci voděodolnosti naleznete v návodu k použití. Tipy a triky na provoz v mokrém prostředí naleznete v blogu.

Doporučujeme koupit

DBXL-E 2.0 vyžaduje k uvedení do provozu dvě pohonné baterie LiPol 3S nebo 4S. Součástí dodávky je regulátor Spektrum™ Firma™ SMART 160A (SPMXSE1160) který má dva konektory IC5™ zapojené do série, takže auto bude jezdit na 6 článků při napájení dvěma 3 článkovými bateriemi a nebo na 8článků při napájení dvěma 4 článkovými bateriemi. Doporučujeme dvojici baterií SMART LiPo Spektrum a nabíječ Spektrum S2100 SMART (SPMXC1010) který má dva nabíjecí konektory, což je ideální protože může nabíjet obě baterie najednou.

Doporučené akumulátory

Pro napájení RC modelu auta doporučujeme pohonný LiPol akumulátor se 3 články (11.1V).

 • Pro ekonomický provoz LiPo akumulátor Spektrum Smart LiPo 11.1V 5000mAh 30C HC IC5 s konektorem IC5 a technologií Smart.
 • Pro dravější jízdu Spektrum Smart LiPo 11.1V 5000mAh 50C HC IC5 s konektorem IC5 a technologií Smart.

Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů. Výhody technologie Spektrum Smart naleznete zde.

Doporučené akumulátory

Pro napájení RC modelu auta doporučujeme pohonný LiPol akumulátor se 4 články (14.8V ).

 • Pro ekonomický provoz LiPo akumulátor Spektrum Smart LiPo 14.8V 5000mAh 30C HC IC5 s konektorem IC5 a technologií Smart.
 • Pro dravější jízdu Spektrum Smart LiPo 14.8V 5000mAh 50C HC IC5 s konektorem IC5 a technologií Smart.
 • Pro výkon Spektrum Smart LiPo 14.8V 5000mAh 100C HC IC5 s konektorem IC5 a technologií Smart

Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů. Výhody technologie Spektrum Smart naleznete zde.

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnou vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou pro dlouhý jízdní čas. Naopak LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození.

Doporučené nabíječe pro konvenční LiPol i Smart akumulátory

Pokud se rozhodnete v RC modelech letadel, či vrtulníků používat moderní Smart LiPo akumulátory, nebo nabíjet vaše akumulátory od jiných výrobců, pak doporučujeme tyto nabíječe:

 • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S150 s jedním výstupem 50W.
 • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S1100AC s jedním výstupem 1x100W.
 • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S2100 se dvěma výstupy 2x 100W.
Doporučené moderní výkonné nabíječe pro Smart akumulátory
 • Vysoce výkonný nabíječ AC Spektrum Smart G2 nabíječ S1400 1x400W AC s jedním výstupem 400W.
 • Vysoce výkonný nabíječ AC Spektrum Smart G2 nabíječ S2200 2x200W AC se dvěma výstupy 2x200W.

K dispozici je redukce pro nabíjení IC5/IC3 Spektrum konverzní kabel IC5 přístroj - IC3 baterie 10cm 10 AWG.

Doporučené nabíječe pro konvenční LiPo akumulátory

Pokud se rozhodnete model provozovat na konvenční LiPo akumulátory, doporučujeme používat univerzální nabíječe o výkonu minimálně 50 W.

Nabíječ Dynamite Prophet Sport se dvěma výstupy 50 W

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC aut Losi potřebujete lepidlo na šrouby, kvalitní lepidlo na pneumatiky, silikonový olej do tlumičů a sadu šroubováků. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro auta nebo kvalitní Sadu imbus šroubováků 1.5/2.0/2.5/3.0mm. Doporučujeme prohlédnout si Sady nářadí

Lepidlem na šrouby se zakápne závit nebo hlavička šroubu, čímž dojde k jeho fixaci a vibrace způsobené jízdou nedovolí povolení šroubového spoje. Lepidlo na šrouby má speciální složení, které umožňuje snadné povolení šroubového spoje přiměřeným momentem, aniž by došlo k poškození hlavy šroubu. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo, takto zalepený šroub by mohlo být nemožné vůbec povolit!

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nikdy nepoužívejte běžné vteřinové lepidlo - to po zatvrdnutí není pružné a kolem ráfků by se postupně vytvářely praskliny v pneumatice!

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají tzv. opravné sady. V nabídce tuningových dílů se dodávají ke všem tlumičům pístnice s extrémně tvrdým povlakem TiN (nitrid titanu). Pístnice s povrchem TiN snadno poznáte podle zlato-zelené barvy.

Doplňkové parametry

Kategorie: RC auta 1:5 - 1:8
Typ: Buggy
Vysílač: Spektrum DX2E Active 2,4 GHz
Výška: 317 mm
Měřítko: 1:5
Délka: 844 mm
Šířka: 495 mm
Rozvor: 552 mm
Servo: S900
Světlá výška podvozku: 69 mm
Hmotnost: 12800 - 13800g podle baterie
Náhon: 4WD
Přijímač: Spektrum SR6100AT AVC
Regulátor: Spektrum Firma® 160A
Motor: Spektrum Firma 4P 780Kv
Šasí: Hliníkové 6061-T6 tl.4 mm.

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: