E-flite Turbo Timber 0.7m BNF Basic

Kód: 4-EFLU6950
Neohodnoceno
Značka: E-Flite
4 489 Kč 4 269 Kč 3 528 Kč bez DPH
Skladem e-shop
Můžeme doručit do:
12.12.2022
Možnosti doručení

Mikro RC model na dálkové ovládání UMX Turbo Timber BNF Basic s 3-osou stabilizací AS3X a technologií SAFE Select. Výkonnější střídavý motor, 3-listá vrtule, nainstalované LED osvětlení. Sloty se vztlakovými klapkami pro krátký vzlet a přistání, velká balonová kola. Teletrie zobrazí napětí a proud.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Obsahem balení je kompletně sestavený RC model letadla E-flite Mikro Turbo Timber s nainstalovanou elektronikou: E-flite motor střídavý 3400ot/V: UMX Turbo Timber, E-flite přijímač A6421BL DSMX 6Ch AS3X SAFE BL, Spektrum servo lineární 2.3g s dlouhým chodem a ofsetem, E-flite sada LED. Sloty na náběžnou hranu křídla. Návod v češtině, manuál EN, DE, FR, IT.

Charakteristika

Mikro RC model na dálkové ovládání UMX Turbo Timber BNF Basic s 3-osou stabilizací AS3X a technologií SAFE Select (Sensor Assisted Flight Envelope), se kterou je řízení modelu jednodušší. Výkonnější střídavý motor, 3-listá vrtule, nainstalované LED osvětlení. Sloty se vztlakovými klapkami pro krátký vzlet a přistání, velká balonová kola. Řídicí jednotka v modelu poskytuje telemetrii pro kompatibilní vysílače Spektrum - napájecí napětí a proud.

Větší výkon

Model mikro Turbo Timber pohání ještě výkonnější střídavý motor E-flite BL180 s 3400 ot/min/V s 3-listou vrtulí, tato pohonná jednotka má lepší výkon než předchozí mikro Timber a zajistí lepší charakteristiky STOL (Short Take Off and Landing).

Vlastnosti STOL (Short Take Off and Landing)

K létání malou rychlostí výrazně přispívá možnost použití přídavných slotů na náběžných hranách křídla, které jsou v balení, stejně jako vztlakové klapky, které jsou nainstalovány. Lehká konstrukce, vysoký výkon pohonné jednotky a nadrozměrné vztlakové klapky dostanou model do vzduchu dřív než se nadějete.

Velká kola

Balonová kola zajistí vzlet a přistání i na nízké trávě, neboří se do terénu díky širokým pneumatikám.

Volitelné plováky

Největší devizou tohoto modelu je možnost jeho univerzálního použití. Může létat pomalu i rychle, na souši a po přidání volitelných plováků) třeba i na vodě. To vše díky příslušenství, které rozšiřuje možnosti modelu.

Působivé LED osvětlení, itegrovaný regulátor, přijímač i serva

Model je vybaven osvětlením pro létání za šera. LED diody maketově blikají. Pro maximální snížení hmotnosti jsou serva směrovky a výškovky, regulátor i přijímač umístěn na společné desce plošných spojů. Serva jsou použita lineární s dlouhým chodem.

Připraven ke spárování (BNF)

Model je kompletně připraven k letu, má nainstalovaný motor s regulátorem, serva i přijímač. Je vybaven špičkovou technologií Spektrum® 2,4GHz, která umožní spárovat model s vaším 6+ kanálovým vysílačem Spektrum, DSMX® / DSM2®, takže můžete jít létat v co nejkratším čase po vybalení.

Systémy AS3X a SAFE Select

Timber je vybaven stabilizačním systémem AS3X. Systém AS3X eliminuje vliv větru či turbulencí - model zkrátka poletí jako po šňůře. Řízení modelu se tak podobá tomu, jako byste řídili mnohem větší model. Zároveň ale zachovává plnou řiditelnost modelu, takže pilot má pocit maximálního bezpečí.

Další technologií je systém SAFE Select. Tento systém je určen pro začátečníky a funguje tak, že pokud jsou páky ovladače v neutrálu, model se automaticky srovná a pokračuje ve vodorovném letu. Na pilotovi je pouze přiměřeně ovládat plyn. Tento režim je ideální pro méně zkušené piloty nebo pro ty, kteří nemají dostatek jistoty s řízením malých modelů např. při přistání či vzletu. Model jednoduše sám bezpečně přistane.

Samotný název SAFE Select napovídá, že se jedná o volitelnou funkci. Systém SAFE se aktivuje pomocí 5. kanálu (doporučujeme přiřadit na 5. kanál vhodný přepínač, kterým si funkci SAFE zapínáte).

Klíčové vlastnosti
 • E-flite Mikro Turbo Timber je všestranný model s úžasnými vlastnostmi STOL
 • V balení jsou sloty pro ještě kratší vzlet a přistání
 • Telemetrické zobrazení napětí a proudu
 • Výkonný střídavý motor 180BL 3400 ot/min/V s 3-listou vrtulí
 • Stabilita a přesnost technologie AS3X a volitelný režim SAFE pro začátečníky
 • Špičková technologie Spektrum DSMX 2,4GHz
 • Mohutná kola a odolný podvozek usnadňuje vzlet na travnatých površích
 • Brilantní osvětlení LED je nainstalováno
 • Připraveno k montáži volitelných plováků
 • Snadný přístup do prostoru baterie
 • Řízené ostruhové kolo
 • Použití řídicí jednotka poskytuje telemetrická data - napájecí napětí a vstupní proud.

Doporučujeme koupit

Pro uvedení do provozu je potřeba doplnit alespoň 6-ti kanálový vysílač Spektrum s modulací DSMX (Spektrum DXe, DX6 nebo vyšší), LiPol akumulátor 7.4 V o kapacitě 250 až 300 mAh, vhodný nabíječ. Model je osazen bateriovým konektorem JST-PH, pro nabíjení akumulátoru s JST-PH konektorem doporučujeme použít nabíjecí kabel s banánky nebo nabíječ Celectra.

Doporučené pohonné akumulátory
 • E-flite LiPo 7.4V 200mAh 30C JST-PH
 • Spektrum LiPo 7.4V 300mAh 30C JST-PH
Doporučené příslušnství pro nabíjení

Model je osazen konektorem JST-PH, tj. model se napájí příímo s balančního konektoru. Pro nabíjení akumulátoru doporučujeme použít buď nabíječ Celectra nebo nabíjecí kabel.

Plováky

Pokud chcete model Mikro Turbo Timber provozovat jako hydroplán, pak potřebujete sadu plováků. Sada obsahuje vše potřebné k montáži.

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnou vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou pro dlouhý jízdní čas. Naopak LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození.

Doplňkové parametry

Kategorie: RC letadla pro pokročilé
Konstrukce: EPS
Rozpětí: 700 mm
Délka: 483 mm
Letová hmotnost: 124 g
Nosná plocha: 7,7 dm²
Plošné zatížení: 17 g/dm²
Elektro pohon: E-flite BL180 3400Kv
Vrtule: 3-listá 120 x 70mm
Serva: 5x Ultra micro 2.3g

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: