E-flite F-18 Hornet 1.0m BNF Basic

Kód: 4-EFL3950
Neohodnoceno
Značka: E-Flite
16 199 Kč 13 388 Kč bez DPH
Skladem 2-3 dny
Můžeme doručit do:
27.10.2021

Známý víceúčelový stíhací letoun F-18 Hornet postavil E-flite jako RC model na dálkové ovládání, o rozpětí 800mm. Pohání jej dmychadlo 80mm se střídavým motorem 3270-2000kV, má odpružený zatahovací podvozek, osvětlení a přijímač s letovým asistentem SAFE.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Součástí setu jsou hotové díly modelu E-flite® F-18 80mm EDF, s nainstalovanými komponenty: E-flite motor střídavý 3270 2000ot/V, E-flite regulátor střídavý 100A PRO 5A BEC, E-flite dmychadlo 80mm V2 12 lopatek, 8ks Spektrum servo A450 13g MG POS, Spektrum servo A333 13g MG, Spektrum servo A333 13g MG Reverz, přijímač Spektrum™, E-flite zatahovací podvozek HD levý 90°, E-flite zatahovací podvozek HD pravý 90°, E-flite zatahovací podvozek HD příďový, doplňky modelu jako nádrže, podvěsné součásti, montážní příslušenství. Návod v češtině, manuál EN, DE, FR, IT.

Charakteristika

Známý víceúčelový stíhací letoun F-18 Hornet postavil E-flite jako RC model na dálkové ovládání, o rozpětí 800mm. Pohání jej dmychadlo 80mm se střídavým motorem 3270-2000kV, má odpružený zatahovací podvozek, osvětlení a přijímač s letovým asistentem SAFE.

Proudový vojenský letoun McDonnell Douglas (nyní Boeing) a Northrop, Hornet F / A-18, je používán americkým námořnictvem (U.S. Navy) a námořním sborem (Marine Corps) víceúčelový stíhací letoun. schopný provozu z letadlové lodi. Je navržen jak pro vzdušné souboje, tak i pozemní útoky. Navržen byl v průběhu 70. let 20. století pro potřeby amerického námořnictva a námořní pěchoty. Hlavními nedostatky prvních verzí F/A-18 byl malý dolet. Vývoj zvětšené verze, která měla o 86 cm delší trup a 25% zvýšenou plochu křídel, začal na počátku 90. let 20. století. Byl označen jako F/A-18 Super Hornet (jednomístný) a F/A-18F Super Hornet (dvoumístný). Jeho úkolem je nahradit starší verze F/A-18 a stroje F-14 Tomcat.

Model je konstruován podle dvoumístné varianty F/A-18D, kterou provozovala americká námořní pěchota se schopností vést noční útoky. Kamufláž modelu je provedena podle letounu U.S. Marine Fighter Attack Squadron 242 – the "Bats" – Netopýři, se sídlem v japonském Iwakuni. RC model E-flite® F-18 Hornet 80mm EDF nabízí výjimečný zážitek z létání zvýrazněný množstvím maketových detailů a funkcí, jako zatahovací podvozek, klapky a osvětlení.

Vysoké výkony. snadná příprava k letu

E-flite® F-18 Hornet 80mm EDF má zcela nový design s podrobnými maketovými detaily, funkcemi a výkony, které skýtají bezkonkurenční zážitek z létání. S kvalitní 6S LiPol baterií má 12-lopatkové 80mm dmychadlo V2, se střídavým motorem 100A fantastický tah s prakticky okamžitou odezvou plynu. Tento výkonný pohonný systém rovněž nabízí lepší výkon a delší dobu letu než stejný pohon, použitý ve větších modelech. Model má množství maketových detailů, včetně lisovaných linií potahových panelů, odnímatelných střel a výzbroje, navíc figurku pilota v kabině a další. K dalším funkčním maketovým prvkům můžeme přidat LED navigační světla, plovoucí výškovku, provozní klapky, zatahovací podvozek a sekvenční kryty podvozku. Model je vybaven podvozkem, který se nejvíce podobá skutečnému podvozku F-18. Ten má jednak otočný mechanismus kol o 100° a vlečené zadní ramena, která výborně tlumí rázy při přistání. Model je vyroben z odolného, lehkého a tuhého materiálu EPO, montáž je pomocí několika šroubů, takže model může být připraven k letu dříve, než nabijete baterii!

Klíčové vlastnosti modelu F-18 Hornet
 • Dosud nejvýkonnější proudový model F-18 EDF (Electric Ducted Fan) od E-flite
 • Vzor modelu, letoun Hornet F/A-18 je používán U.S. Navy a Marine Corps
 • Maketové detaily, jako linie potahových panelů, odnímatelné nádrže a výzbroj
 • Funkční LED světla, plovoucí výškovka, klapky, hlavních a příďové kryty podvozku
 • Elektro dmychadlo V2 s 12-listovým 80 mm rotorem pro maximální rychlost a výkony
 • Nainstalovaný výkonný 6S-kompatibilní střídavý motor a 100A regulátor
 • Vhodné pro 6S baterie od 4000 - 7000mAh, pro delší dobu letu
 • 6-kanálový přijímač Spektrum™ AR636 se špičkovou technologií 2.4GHz DSMX®
 • Jednodušší létání s volitelnou ochranou letové obálky SAFE® Select
 • Nepřekonatelná stabilita díky exkluzivní technologii AS3X®
 • 10 nainstalovaných serv MG s táhly s kulovými čepy
 • Elektrický zatahovací podvozek s důsledným odpružením
 • K montáži není zapotřebí lepidlo, stačí upevnit několik šroubů
 • 2-dílné křídlo, magneticky zajištěná špice trupu
 • Pohodlný přístup do trupu odnímací kabinou s detaily kokpitu a figurkou pilota
 • Kamufláž modelu podle VMFA(AW)-242 "Bats" squadron
 • Extrémně odolný, lehký a tuhý materiál EPO
Stabilizace AS3X™

Přijímač Spektrum je vybaven technologií AS3X, která pomáhá stabilizovat model za letu. Přijímač obsahuje tříosé MEMS gyro a akcelerometr a díky elektronické stabilizaci se zjednodušuje řízení modelu např. ve větrném počasí. Model reaguje podobně, jako mnohem větší model a jeho let je klidný, aniž by přitom byla zachována jeho plná řiditelnost. AS3X přináší více jistoty v řízení.

Technologie SAFE Select™ pro začátečníky

Díky použité technologii SAFE Select může model řídit i méně zkušený pilot. Systém SAFE zabrání překročení náklonu v zatáčce a rovněž omezuje stoupání a klesání. Pouhým puštěním řídících pák ovladače se model vrátí do vodorovného letu. Tyto funkce ocení především začínající piloti, kteří ještě nemají plnou jistotu při řízení modelů.

Jak už samotný název SAFE Select napovídá, jedná se o volitelnou funkci - je na Vás, zda chcete technologii SAFE používat či zakázat. Způsobem párování se nastavuje, zda má být funkce SAFE zapnuta či vypnuta. Dále je možné funkci SAFE vypnout či zapnout i zal letu pomocí volného kanálu vysílače.

Výhody funkce SAFE Select™:
 • Omezuje maximální náklony modelu a tím zabraňuje k přechodu modelu do vývrtky.
 • Automaticky uvede model do horizontálního letu při puštění řídících pák vysílače
 • Pomocí volného kanálu lze systém SAFE vypnout či zapnout během letu.
Exkluzivní technologie

Model F-18 Hornet je vybaven exkluzivními technologiemi Spektrum™ AS3X® a SAFE® Select. AS3X pracuje neustále v pozadí a eliminuje vliv větru a turbulence. Díky tomu máte pocit, že letíte s větším letadlem. Volitelná funkce SAFE Select nabízí omezení úhlu náklonu v zatáčce spolu s automatickým vyrovnáváním výšky, které lze zapínat a vypínat přepínačem, což usnadní méně zkušeným pilotům létání! Pokud ale nechcete povolit funkci SAFE Select, jednoduše spárujte přijímač běžným způsobem, po kterém bude aktivní pouze stabilizace AS3X.

Výkonný pohon EDF

12-ti lopatkový ventilátor 80mm, vysokootáčkový střídavý motor a 100A regulátor, spolu s vaší volitelnou LiPol baterií 6S 4000–7000mAh 30+C, poskytují skvělý vertikální výkon a fantastický rozsah rychlostí s prakticky okamžitou odezvou na plynovou páku. Model má navíc fantastický zvuk, který vydává elektro dmychadlo - téměř jako skutečná turbína.

Zpracování a maketové detaily

F-18 Hornet 80mm EDF se vyznačuje přesnými tvary, zbarvením včetně podvozku, odnímacími nádržemi, odnímacími raketami a zbraňovými systémy, hotovou kabinou s kokpitem, přístrojovou deskou a figurkou pilota.

Osvětlení a další funkční prvky

Model F-18 má již z výroby instalována funkční poziční LED světla, plně funkční letovou stabilizaci, funkční vztlakové klapky a kormidla s pantovými závěsy a dokonce i plně funkční zatahovací podvozek s kryty podvozkových šachet posouvají váš letový zážitek na vyšší úroveň.

Zatahovací podvozek

Podvozek modelu F-18 je nejen funkční ale dokonce je zpracován podobně jako skutečný! Příďová noha je otočná, má záchytný hák pro vlečné lano a zadní táhlo, hlavní nohy mají výkyvnou vidlici, která účinně tlumí rázy i nerovnosti dráhy. Při zatažení se nohy pootočí a zasunou, pak se zatáhnou i kryty šachet podvozku.

Pevná a tuhá konstrukce

Konstrukce draku letadla z lisovaného materiálu EPO, umožňuje skvělé a přesné ztvárnění detailů a tvarů povrchu modelu. Drak modelu je přitom velmi lehký a pevný. Výsledkem je vynikající vzhled, který se maximálně přibližuje svému velkému vzoru.

Snadná montáž

Ačkoli je model F-18 Hornet je dost skladný a lze jej přepravit v téměř každém vozidle v jednom kuse, je vybaven odnímacími křídly které se připevní šrouby a magneticky jištěnou špicí trupu, kterou lze snadno odejmout pro pohodlnější přepravu v kufru vašeho auta.

Unikátní zbarvení

Výrobce vzdává zbarvením modelu hold americké námořní pěchotě VMFA (AW) -242 eskadry „Bats“, se kterým má vynikající vzhled, který se maximálně přibližuje svému velkému vzoru.

Doporučujeme koupit

Pro dokončení doporučujeme doplnit vysílač Spektrum 6-7+ kan. Spektrum™ DSMX®/DSM2®, pohonnou LiPol baterii 6S 22,2V 4000–7000mAh 30+C s konektorem EC5™ nebo IC5™ a kompatibilní nabíječ.

Doporučené vysílače Spektrum

Pro spárování modelu verze BNF doporučujeme moderní programovatelné vysílače SPEKTRUM:

 • 6-kanálový vysílač řady DX Spektrum DX6e DSMX s telemetrií, 250 modelů v paměti.
 • 6-kanálový vysílač řady NX Spektrum NX6 DSMX s nejnovějšími trendy, kompatibilitou Smart Technologie, portem USB a možností připojení WiFi .
 • 8-kanálový vysílač řady NX Spektrum NX8 DSMX s nejnovějšími trendy, kompatibilitou Smart Technologie, portem USB a možností připojení WiFi .
Doporučené akumulátory

Pro napájení modelu doporučujeme pohonný LiPol akumulátor se 6 články (22.2 V).

 • LiPol akumulátor Spektrum Smart LiPo 22.2V 5000mAh 100C IC5 s technologií Smart.
 • LiPo akumulátor s vyšší kapacitou Spektrum Smart LiPo 22.2V 7000mAh 30C IC5 s technologií Smart

Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů. Výhody technologie Spektrum Smart naleznete zde.

Doporučené nabíječe pro konvenční i Smart akumulátory

Pokud se rozhodnete v RC modelech letadel používat moderní Smart LiPo akumulátory, pak doporučujeme tyto nabíječe:

 • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S1100AC s jedním výstupem 1x100W.
 • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S2100 se dvěma výstupy 2x 100W.
Doporučené moderní nabíječe pro Smart akumulátory
 • Vysoce výkonný nabíječ AC Spektrum Smart G2 nabíječ S1400 1x400W AC s jedním výstupem 400W.
 • Vysoce výkonný nabíječ AC Spektrum Smart G2 nabíječ S2200 2x200W AC se dvěma výstupy 2x200W.

K dispozici je redukce pro nabíjení IC5/IC3 Spektrum konverzní kabel IC5 přístroj - IC3 baterie 10cm 10 AWG.

Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz létajících RC modelů potřebujete vhodná lepidla, sadu nářadí a obal na skladování LiPol baterií. Z našeho sortimentu doporučujeme kvalitní sadu imbus šroubováků 1.5/2.0/2.5/3.0mm a Modelcraft křížové šroubováky (sada 6ks). Pro montáž se jistě bude hodit Modelcraft mini kleště v pouzdru (sada) a na řezání Modelcraft řezací nůž s podložkou A6.

Pro rychlou opravu modelů letadel z doporučujeme rychle vytvrzující 4-minutové lepidlo Epoxy. Z naší nabídky doporučujeme Speed Epoxy 4 min. 71g

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnout vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou. LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození a proto je potřeba jej důkladně chránit.

Doplňkové parametry

Kategorie: RC letadla pro pokročilé
Druh stavebnice: BNF
Konstrukce: EPO
Náročnost pilotáže: Pokročilí
Typ: Jet EDF
Rozpětí: 980 mm
Délka: 1350 mm
Letová hmotnost: 2990 - 3400 g
Elektro pohon: Střídavý motor BL 3270-2000kV (EFLM2000DF)
Regulátor: Střídavý 100A Pro Switch-Mode BEC
Serva: 13g MG (8x SPMSA450) (1xSPMSA333) (1x SPMSA333R)

Let skutečné F/A-18

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: