E-flite Cirrus SR-22T 1.5m PNP

Kód: 4-EFL15975
Novinka
Neohodnoceno
Značka: E-Flite
7 199 Kč 6 839 Kč 5 652 Kč bez DPH
Skladem e-shop
Můžeme doručit do:
7.2.2023
Možnosti doručení

Elegantní a moderní RC model amerického letadla Cirrus SR22T s licencí Cirrus Aircraft od E-flite® o rozpětí 1,5 m, je vybaven servy a pohonem, nainstalováno je osvětlení, tříkolový podvozek s řiditelným příďovým kolem, vztlakové klapky, tónované prosklení kabiny a vybavený kokpit s pilotem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Balení obsahuje sestavené součásti RC modelu letadla E-flite Cirrus SR22T s nainstalovanými komponenty: E-flite motor střídavý BL10 800ot/V, Spektrum Smart regulátor střídavý Avian 60A 3-6S, 6ks Spektrum servo A330R. Návod k použití v češtině, manuál EN, DE, FR, IT.

Charakteristika

Elegantní a moderní RC model amerického letadla Cirrus SR22T PNP s licencí Cirrus Aircraft od E-flite®, má rozpětí 1,5 m, je vybaven servy a pohonem, nainstalováno je osvětlení, tříkolový podvozek s řiditelným příďovým kolem, vztlakové klapky, tónované prosklení kabiny a vybavený kokpit s pilotem.

Moderní americký kompozitový čtyřmístný letoun Cirrus SR22T vyrábí americká firma Cirrus Aircraft. Za 12 let bylo vyrobeno již více jak 5 000 Cirrusů, z toho za posledních deset let cca 4 000 Cirrusů v silnější verzi SR22. Všechna letadla jsou vybavena padákovým záchranným systémem a křídlo je navrženo tak, aby letadlo bylo stabilní a plně ovladatelné i při vysokých úhlech náběhu. Letadlo má zařízení pro prevenci proti pádu a vývrtce, digitální kokpit a moderní avioniku. Díky zastoupení Cirrus Aircraft v České republice je u nás letoun Cirrus SR22T hojně rozšířen.

Model E-flite® Cirrus SR22T 1.5m PNP je RC model s výbornými letovými vlastnostmi a moderním vzhledem, který zaujme jistě každého. Má všechny funkce, moderní technologie, schopnosti a výkony, které piloti od současného modelu očekávají. Nainstalován je regulátor Spektrum™ Avian™ Smart, který dodává řadu telemetrických dat, souvisejících s energetickým systémem modelu v reálném čase a to prostřednictvím kompatibilních telemetrickými přijímačů Spektrum a vysílačů Spektrum. Provedení modelu je kombinací rozumné velikosti i úsporných provozních nákladů, protože k pohonu je doporučena běžná LiPol baterie 3S - 4S 2200-3000 mAh. Model má dostatek výkonu pro sportovní i akrobatické létání. Starty a přistání usnadní 3-kolové uspořádání podvozku s řiditelnou příďovou nohou, stejně jako funkční vztlakové klapky. Příjemným doplňkem je poziční osvětlení modelu, které umožní létání za šera.

Cirrus SR22T je vybaven střídavým motorem s regulátorem Avian 60A, který je kompatibilní s 3S a 4S LiPol a 3-listou vrtulí. S LiPol baterií 3S se můžete věnovat pohodovému létání i sportovní akrobacii, ale pokud chcete více adrenalinu, použijte 4S LiPol baterii a bez jakýchkoli změn v nastavení létejte vyšší rychlostí a náročnější akrobacii s vyšší energií. Příprava ke startu je snadná, díky rychlé a snadné montáži pomocí několika šroubů. Dvoudílné křídlo má funkční štěrbinové klapky a pohodlný systém připojení serv. Funkční interiér kabiny a vnější navigační LED osvětlení, akcentují svěží a moderní schéma výbavy, inspirované nejnovějším modelem velké verze Generace 6. Velká kola na robustním tříkolovém podvozku s řiditelnou příďovou nohou, usnadňují pojíždění, vzlet a přistání na travnatých nebo zpevněných plochách. Maketová kapotáž kol podvozku je nutným prvkem designu modelu, zatímco detailně propracovaná kabina s tónovanými skly a figurkou pilota dodává perfektní konečný vzhled. Nainstalován je regulátor Spektrum™ Avian™ 60A Smart, který využívá technologii Smart pro poskytování telemetrických dat v plném rozsahu v reálném čase včetně otáček motoru, proudu, napětí baterie a další, pokud použijete kompatibilní telemetrický přijímač Spektrum a vysílač, vybavený Spektrum AirWare™.

Vlastnosti modelu E-flite Cirrus SR22T PNP
 • Model velmi úspěšného moderního vysoce sofistikovaného letadla
 • Střídavý motor kompatibilní s 3S a 4S baterií bez nutnosti nastavení
 • Populární baterie LiPol 3S a 4S 2200–3200mAh pro vynikající výkony
 • Regulátor Spektrum Avian™ Smart nabízí v reálném čase telemetrická data
 • Robustní podvozek s velkými koly pro provoz na trávě
 • Funkční štěrbinové vztlakové klapky pro kratší vzlet a přistání
 • 5-kanálové ovládání se šesti nainstalovanými servy
 • Hotové atraktivní zbarvení v exkluzivním designu
 • Nainstalovaná LED v kabině, přistávací a navigační světla
 • Lehká, ale odolná konstrukce z EPO je vyztužena kompozitem
 • Rychlá a snadná montáž pomocí šroubů – není potřeba žádné lepidlo
 • Snadná instalace dvoudílného křídla a výškovky
Technologie SMART

Cirrus SR22T 1,5 m je vybaven exkluzivním regulátorem Spektrum™ Avian™ Smart, který vám může poskytovat řadu telemetrických dat, souvisejících s napájením v reálném čase, včetně otáček motoru, proudu, napětí baterie a dalších, a to prostřednictvím kompatibilních přijímačů a vysílačů Spektrum, vybavených AirWare™ (včetně DX6e a 8e, DX6 G2/3 a 8 G2, DX9, NX6, 8 a 10, iX12, iX20 a dalších).

Přebytek výkonu

Nainstalovaná střídavá pohonná jednotka obsahuje 60A střídavý regulátor Spektrum™ Avian™ Smart a speciálně vyladěný motor s 3-listou vrtulí, které poskytují bohatý tah s 3S LiPo baterií anebo pro vyšší rychlost a neomezený vertikální výkon se 4S baterií, bez nutnosti jakýchkoliv úprav či nastavení.

Oficiálně licencováno

Model je oficiálně licencován společností Cirrus Aircraft a má hotové zbarvení, inspirované nejnovějším velkým letounem Generace 6.

Maketové detaily

Lehký a odolný, kompozitem vyztužený a přesně vytvarovaný EPO drak letadla je vybaven množstvím detailů, včetně linií panelů, poklopů, klik, schůdků, antén a dalších.

Funkční prvky

LED osvětlení interiéru kabiny, přistávací a navigační světla a funkční štěrbinové klapky, to jsou funkční prvky, které posouvají vaše zážitky na vyšší úroveň.

Snadná montáž

Pro konečnou montáž nepotřebujete žádné lepidlo, model Cirrus SR22T můžete mít připraven k letu dříve, než nabijete baterii! Přestože má model vhodnou velikost aby se vcelku vešel do téměř jakéhokoli auta, můžete dvoudílné křídlo odejmout z trupu a díky pohodlnému systému připojení serv budete mít přepravu jednodušší.

Doporučujeme koupit

Doporučujeme doplnit 6+ kanálovou RC soupravu, pohonnou LiPol baterii 3S nebo 4S 2200–3200mAh a kompatibilní nabíječ.

Doporučené vysílače Spektrum

Pro spárování modelu verze BNF doporučujeme moderní programovatelné vysílače SPEKTRUM:

 • 6-kanálový vysílač řady DX Spektrum DX6e DSMX s telemetrií, 250 modelů v paměti.
 • 6-kanálový vysílač řady NX Spektrum NX6 DSMX s nejnovějšími trendy, kompatibilitou Smart Technologie, portem USB a možností připojení WiFi .
 • 8-kanálový vysílač řady NX Spektrum NX8 DSMX s nejnovějšími trendy, kompatibilitou Smart Technologie, portem USB a možností připojení WiFi .
Doporučené akumulátory

Pro napájení modelu doporučujeme pohonný LiPol akumulátor se 3 články (11.1 V).

 • Smart LiPo akumulátor Spektrum Smart LiPo 11.1V 2200mAh 30C IC3 s technologií Smart
 • Pro delší dobu letu LiPo akumulátor E-flite LiPo 11.1V 3200mAh 30C EC3.
 • Pro delší dobu letu LiPo akumulátor Spektrum Smart LiPo 11.1V 3200mAh 30C IC3 s technologií Smart

Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů. Výhody technologie Spektrum Smart naleznete zde.

Doporučené nabíječe pro konvenční LiPol i Smart akumulátory

Pokud se rozhodnete v RC modelech letadel, či vrtulníků používat moderní Smart LiPo akumulátory, nebo nabíjet vaše akumulátory od jiných výrobců, pak doporučujeme tyto nabíječe:

 • Síťový nabíječ Spektrum S155 s jedním výstupem 1x 55W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S1100 s jedním výstupem 1x 100W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S2100 s jedním výstupem 2x 100W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S2200 se dvěma výstupy 2x 200W.
Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz létajících RC modelů potřebujete vhodná lepidla, sadu nářadí a obal na skladování LiPol baterií. Z našeho sortimentu doporučujeme kvalitní sadu imbus šroubováků 1.5/2.0/2.5/3.0mm a Modelcraft křížové šroubováky (sada 6ks). Pro montáž se jistě bude hodit Modelcraft mini kleště v pouzdru (sada) a na řezání Modelcraft řezací nůž s podložkou A6.

Pro rychlou opravu modelů letadel z doporučujeme rychle vytvrzující 4-minutové lepidlo Epoxy. Z naší nabídky doporučujeme Speed Epoxy 4 min. 71g

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnout vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou. LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození a proto je potřeba jej důkladně chránit.

Doplňkové parametry

Kategorie: RC letadla pro pokročilé
Druh stavebnice: PNP
Konstrukce: EPO
Náročnost pilotáže: Mírně pokročilí
Typ: Civilní sportovní
Rozpětí: 1498 mm
Délka: 1000 mm
Letová hmotnost: 1729 g
Plošné zatížení: 72,6 g/dm²
Elektro pohon: Střídavý BL10 800Kv 14P
Regulátor: Avian 60A Smart 3S-6S
Serva: SA330R
Vrtule: 3-listá 11 x 7.5

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: