E-flite A-10 Thunderbolt II 1.1m SAFE Select BNF Basic

Kód: 4-EFL01150
Neohodnoceno
Značka: E-Flite
10 190 Kč 8 421 Kč bez DPH
Skladem e-shop
Můžeme doručit do:
7.6.2023
Možnosti doručení

Legendární americký bitevník Fairchild Republic A-10 Thunderbolt je zpracován od E-flite jako RC model o rozpětí 1,14m na dvě elektro dmychadla. Je dosud nejvýkonnějším a nejlépe ovladatelným modelem tohoto typu. Pohon na jednu LiPol baterii 6S 3200–4000mAh, dosahuje rychlost až 160km/hod.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Kompletní součásti modelu E-flite A-10 Twin s kompletními dmychadly 64mm EDF a nainstalovanými součástmi: 2ks E-flite motor střídavý 64mm EDF 2840-2200kV, E-flite regulátor střídavý 40A Twin: A-10 Thunderbolt II 64mm EDF, E-flite BEC 5A: A-10 Thunderbolt II 64mm EDF E-flite BEC 5A: A-10 Thunderbolt II 64mm EDF, E-flite zatahovací podvozek příďový, E-flite zatahovací podvozek hlavní, 9ks Spektrum servo A334 9g Sub-Micro Digital, přijímač Spektrum AR636 6-ch 2.4GHz DSMX, makety zbraní, návod v češtině, manuál EN, DE, FR, IT.

Charakteristika

Legendární americký bitevník Fairchild Republic A-10 Thunderbolt je zpracován od E-flite jako RC model o rozpětí 1,14m na dvě elektro dmychadla. Je dosud nejvýkonnějším a nejlépe ovladatelným modelem tohoto typu. Pohon na jednu LiPol baterii 6S 3200–4000mAh, dosahuje rychlost až 160km/hod.

Konstrukce modelu A10

E-flite® A-10 Thunderbolt II Twin 64mm EDF (Electric Ducted Fan) má novou konstrukci dmychadel, které podávají vyšší výkon díky větší účinnosti 11-listých rotorů o průměru 64mm, které jsou poháněny vysokootáčkovými střídavými motory s dvojicí 40A regulátorů, které jsou napájeny jednou LiPol baterií 6S 3200–4000mAh. S touto vysoce výkonnou pohonnou jednotkou dosahuje model vynikající nejvyšší rychlost - až 160 km/hod ve vodorovném letu - a neomezený vertikální výkon. Samostaný 5A BEC napájí 9ks digitálních serv s kuličkovými ložisky pro přesné a citlivé řízení. Do seznamu funkcí musíme dát navigační LED světla, provozní klapky, dvojité kormidla směrovky a elektrický zatahovací podvozek s odpružením, takže můžete létat z různých povrchů, včetně trávy. Povrch modelu má hotovou kamufláž s mnoha detaily jako jsou znázorněné linie panelů potahu, odnímat lze makety zbraní, obsažen je i kokpit s figurkou pilota a další.

Vlastosti modelu E-flite A-10 Thunderbolt
 • Vysoce výkonný dmychadlový model A-10 Twin EDF (Electric Ducted Fan)
 • Funkční LED navigační světla, provozní klapky a dvojité kormidla směrovek
 • Maketové detaily včetně panelů potahu, maket zbraní a další
 • Dvojice11-listých 64mm rotorů dmychadel poskytují nejvyšší rychlost až 160 Km/hod
 • Výkonné střídavé motory kompatibilní s 6S LiPol, 40A regulátory a samostatný 5A BEC
 • Doporučeno pro baterie 6S s kapacitou 3200 - 4000mAh 50+C
 • 6-kanálový přijímač Spektrum™ AR636 se špičkovou technologií 2.4GHz DSMX®
 • Snadné létání s inovativní a volitelnou ochranou letové obálky SAFE® Select
 • Nepřekonatelná elektronická stabilizace s exkluzivní technologií AS3X®
 • 9 nainstalovaných digitálních serv s kuličkovými ložisky
 • Elektrický zatahovací 3-kolý podvozek se odpružením
 • Snadná instalace křídla se systémem připojení konektorů hands-free
 • Pohodlný přístup k baterii odnímacím krytem s kabinou, detaily kokpitu a figurkou pilota
 • Hotové zbarvení s kamufláží „Flipper“
 • Extrémně odolný, vyztužený materiál EPO
Exkluzivní technologie SAFE a AS3X

RC model A-10 Thunderbolt II je vybaven exkluzivními technologiemi Spektrum® AS3X® a SAFE® Select. AS3X pracuje v zákulisí, aby omezill účinky větru a turbulence a zajistil pocit, díky kterému se zdá že letíte s mnohem větším letadlem. Volitelné použití SAFE Select nabízí omezení úhlu sklonu a náklonu spolu s automatickým srovnáváním, které lze zapínat a vypínat přepínáním přepínače. Pokud nechcete povolit funkce SAFE Select, jednoduše přepněte přijímač a dále bude aktivní pouze stabilizace AS3X.

Výkonné dmychadla

11-listé 64mm rotory dmychadel, střídavé motory a 40A regulátory se kombinují s 6S LiPol baterií 3200–4000mAh 30+C a poskytují modelu takřka neomezený vertikální výkon a fantastický rozsah rychlostí, včetně maximální rychlosti až 160km/hod ve vodorovném letu s téměř okamžitou odezvou plynu. Tento energetický systém má díky vyššímu napětí lepší výkon a delší dobu letu než energetické systémy kompatibilní s 4-článkovými LiPol bateriemi, používanými v podobných modelech této třídy. Motorová jednotka má fantastický zvuk, který zní skoro jako skutečný turbínový motor.

Maketové doplňky modelu

Model je důsledně zpracován podle velkého vzoru, má přesné obrysy a spoustu maketových doplňků, se kterými vypadá v letu jako skutečný. Podvěšená výzbroj se dá snadno z křídla sundat a model pak bude díky menšímu odporu vzduchu rychlejší.

Funkční poziční osvětlení

Již ve výrobě jsou do modelu nainstalovány poziční barevné LED světla, které výborně oživují letový projev a díky tomu je za letu model mnohem atraktivnější. Světla jsou napájeny z letové baterie, není proto nutné další příslušenství.

Zatahovací 3-kolý podvozek

A-10 Thunderbolt má plně funkční zatahovací podvozek stejně jako jeho skutečný vzor. Hlavní podvozkové nohy jsou nainstalovány v gondolách křídla, příďová noha je na spodní přední části trupu. Samozřejmostí je funkční odpružení a kryty které částečně kapotují podvozek v zataženém stavu. Díky odpružení lze model použít i na travnaté dráze.

Odolná, lehká a tuhá konstrukce

Konstrukce draku letadla z lisovaného materiálu EPO umožňuje skvělé a přesné ztvárnění detailů a tvarů povrchu modelu. Drak modelu je přitom velmi lehký a pevný, výsledkem je vynikající vzhled, který se maximálně přibližuje svému velkému vzoru.

Pohodlná montáž modelu

K trupu se při montáži modelu na letišti jednodílné křídlo, díky inovativnímu systému připojení hands-free, pohodlně sestaví. Díky krytu s kabinou je instalace a vyndáníí baterie rychlé a snadné.

Zbarvení modelu

Použitá kamufláž modelu je inspirována vzácnou tříbarevnou kamufláží „Flipper“, která byla používána na některých letadlech A-10 na začátku 90. let.

Doporučujeme koupit

Pro dokončení a provoz doporučujeme doplnit 6-7 kanálový vysílač Spektrum™ DSMX®/DSM2®, pohonnou LiPol baterii 6S 3200-4000mAh 30+C s konektorem EC5™ nebo IC5™ a kompatibilní nabíječ.

Doporučené vysílače Spektrum

Pro spárování modelu verze BNF doporučujeme moderní programovatelné vysílače SPEKTRUM:

 • 6-kanálový vysílač řady DX Spektrum DX6e DSMX s telemetrií, 250 modelů v paměti.
 • 6-kanálový vysílač řady NX Spektrum NX6 DSMX s nejnovějšími trendy, kompatibilitou Smart Technologie, portem USB a možností připojení WiFi .
 • 8-kanálový vysílač řady NX Spektrum NX8 DSMX s nejnovějšími trendy, kompatibilitou Smart Technologie, portem USB a možností připojení WiFi .
Doporučené akumulátory

Pro napájení modelu doporučujeme pohonný LiPol akumulátor se 6články (22.2V).

 • Pro běžné létání LiPo akumulátor Spektrum Smart LiPo 22.2V 3200mAh 30C IC5 s technologií Smart.
 • Pro větší výkony LiPo akumulátor Spektrum Smart G2 LiPo 22.2V 3200mAh 50C IC5 s technologií Smart G2
 • Pro maximální výkon a dobu letu LiPo akumulátor Spektrum Smart G2 LiPo 22.2V 4000mAh 50C IC5 s technologií Smart G2

Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů. Výhody technologie Spektrum Smart naleznete zde.

Doporučené nabíječe pro konvenční i Smart akumulátory

Pokud se rozhodnete v RC modelech letadel používat moderní Smart LiPo akumulátory, pak doporučujeme tyto nabíječe:

 • Síťový nabíječ Spektrum S1100AC s jedním výstupem 1x 100W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S1400 s jedním výstupem 1x 400W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S2200 se dvěma výstupy 2x 200W.
Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz létajících RC modelů potřebujete vhodná lepidla, sadu nářadí a obal na skladování LiPol baterií. Z našeho sortimentu doporučujeme kvalitní sadu imbus šroubováků 1.5/2.0/2.5/3.0mm a Modelcraft křížové šroubováky (sada 6ks). Pro montáž se jistě bude hodit Modelcraft mini kleště v pouzdru (sada) a na řezání Modelcraft řezací nůž s podložkou A6.

Pro rychlou opravu modelů letadel z doporučujeme rychle vytvrzující 4-minutové lepidlo Epoxy. Z naší nabídky doporučujeme Speed Epoxy 4 min. 71g

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnout vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou. LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození a proto je potřeba jej důkladně chránit.

Doplňkové parametry

Kategorie: RC letadla pro pokročilé
Druh stavebnice: BNF
Konstrukce: EPO
Náročnost pilotáže: Pokročilí
Typ: Vojenský
Rozpětí: 1149 mm
Délka: 1061 mm
Letová hmotnost: 2268 - 2410 g
Nosná plocha: 21,9 dm²
Plošné zatížení: 103 - 110 g/dm²
Elektro pohon: 2x střídavý 2840-2200Kv
Doba letu: 3,5-4 min
Regulátor: 2x střídavý 40A, samostatný 5A BEC
Přijímač: Spektrum AR636 6-ch 2.4GHz DSMX
Doporučená baterie: LiPol 6S 22.2V 3200–4000mAh 30+C, konektor EC5™ nebo IC5™

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: