Axial RR10 Bomber 2.0 4WD 1:10 RTR šedý

Kód: 4-AXI03016T2
Novinka
Neohodnoceno
Značka: Axial
14 599 Kč 13 769 Kč 11 379 Kč bez DPH
Skladem 2-3 dny
Můžeme doručit do:
25.6.2021

RC model auta Axial RR10 Bomber 2.0 v měřítku 1:10 má neuvěřitelnou průchodnost terénem. Model auta šampióna King of Hammers rock racing Randy Slawson. Model je vybaven elektronikou a pohonem Spektrum a Dynamite. Stačí doplnit pohonný akumulátor a můžete vyrazit do terénu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah balení

Balení obsahuje model auta na dálkové ovládání Axial RR10 Bomber 2.0 1:10 4WD RTR s nainstalovanými komponenty: Axial stejnosměrný motor 540 35T, Dynamite regulátor AE-5L LED-port WP IC3, Spektrum servo SX107 Micro MG, Spektrum přijímač SR315 DSMR 3CH. Vysílač DX3™ 2,4GHz. Součástí balení je také bohaté příslušenství náhradních dílů, vícejazyčný manuál v angličtině, němčině, francouzštině a italštině a návod v češtině.

Charakteristika

RC model auta Axial RR10 Bomber 2.0 v měřítku 1:10 má neuvěřitelnou průchodnost terénem. Model auta šampióna King of Hammers rock racing Randy Slawson. Model je vybaven elektronikou a pohonem Spektrum a Dynamite. Stačí doplnit pohonný akumulátor a můžete vyrazit do terénu.

RC model auta Axial RR10™ 2.0 Bomber má neuvěřitelnou průjezdnost vším možným terénem, byl vyroben ve spolupráci s dvojnásobným šampiónem King of the Hammers Rock Racing, Randy Slawsonem. Auto má trubkové plastové šasí, 4-bodové zavěšení náprav, nainstalována je elektronika a pohon. Při návrhu modelu se stal Randy Slawson partnerem a model je věrným modelem jeho velkého závodního vozu. Model RR10 má konstrukci rámu a kapotáž zpracovanou podle vzoru, navíc má nastavitelné možnosti podvozku díky více otvorům, do kterých lze přesouvat uložení ramen a rovněž kulové čepy tlumičů lze přenastavit do různých uložení. Nově je set vybaven RC soupravou DX3 s přijímačem přijímačem SR315.

Model má nainstalovanou kompletní sadu pneumatik BFGoodrich BAJA T / A® KR2 spolu s náhradním zadním kolem v oficiální licenci Walker Evans Racing. Oficiálně licencované hliníkové tlumiče King King jsou vybaveny přesně obráběnými písty, které mají hladký chod v celém rozsahupohybu. Mezi standardní vybavení patří přední a zadní hnací hřídele WB8 HD Wildboar™, přední a zadní nápravy AR60, dvojitá třecí spojka, převodovka Hi-Lo s kovovými ozubenými koly, realistické detaily s jezdci a interiérem, panely karosérie Bomber Fabrication s licencovanou grafikou atd.

Model jede rychlostí až 10 km/h. Přibližná doba jízdy s LiPo 2 čl. 5000 mAh je 45-60 minut.

Kompozitní šasí s klecí

Rám spolu s kompozitním podvozkem Axial® Bomber tvoří vysoce pevný a odolný celek, kompozitní plasty s vysokou pevností jsou odolné proti nárazům.

Tuhá náprava AR60 OCP

AR60 OCP-Axle™ je vyrobena z vysoce pevného kompozitního materiálu, který není tak křehký, jako standardní nylon plný skelným vláknem. Trubky náprav jsou vyztuženy pomocným žebrem.

Jednoduchý přístup k baterii

jednoduše odejměte dvě sponky karosérie a odklopte přední kapotu. V prostoru je dostatek místa pro instalaci 2S nebo 3S LiPo baterií. Navíc hmotnost baterie vyváží auto tak, aby se nepřeklápělo dozadu při zdolávání strmých stoupání.

Převodovka YETI™

Převodovka ve stylu YETI má integrovaný držák motoru, který umožňuje nekonečné možnosti řazení. Díky celokovovým převodům vydrží převodovka i v těch nejdrsnějších podmínkách. Je dodávána jako jednorychlostní s vysokým převodovým stupněm. Volitelná dvourychlostní převodovka se prodává samostatně (AX31181).

Hliníkové tlumiče KING/Fox

Tlumiče King/Fox mají přesně obrobené písty pro hladký chod v celém rozsahu pohybu. Tělo, uzávěry a matice jsou hliníkové pro maximální odolnost v drsných podmínkách. Spodní čepy tlumičů jsou uloženy mezi eloxované hliníkové spodní desky o tloušťce 2 mm pro vyšší trvanlivost a tuhost.

4-bodové zavěšení náprav

Geometrie zavěšení náprav má 4-bodové zavěšení, které je optimalizováno pro snížení sil řízení přední nápravy a pro možnost co největšího překřížení náprav při jízdě v těžkém terénu. Zároveň zajistí co nejmenší odpor a kontinuální přenos výkonu na kola.

Realistické OFF-ROAD pneumatiky

Obě verze RC modelu auta Bomber mají pneumatiky, které podporují agresivní vzhled a vysoký výkon v terénu. Bomber Randy Slawson obsahuje kola s disky Trail Ready, opatřené pneumatikami BF Goodrich® Baja T / S KR3, zatímco Bomber Savvy Offroad přichází s disky beadlock Raceline s pneumatikami Falken Wildpeak M / T.

Jednoduchý přístup k elektronice

Pro přístup k elektronice stačí demontovat spodní kluznou desku, pod kterou se nachází potřebné součásti.

Montáž tlumičů do více bodů

Pro tlumiče jsou připraveny v nápravách i šasí různé tvory pro možnost ladění co nejvhodnějšího odpružení. Na desce šasí jsou dva přední a tři zadní montážní otvory horního ramene. Volitelná výkyvná lišta se prodává samostatně (AX1331).

Realistické detaily

Jako živá vypadá posádka při jízdě modelu Axial RR10™ 2.0 Bomber. Plně vybavený kokpit s jezdci a palubní deskou doplňuje přesné provedení a zbarvení vozu.

Disky 2.2 Beadlock

Oficiálně licencované disky Trail Ready a Raceline mají realistické saténové zbarvení a agresivní závodní vzhled.

Voděodolná* krabička přijímače

Není nutno mít k dispozici voděodolnou* úpravu přijímače, výrobce pamatoval i na tyto příopady a vybavil krabičku pro přijímač mechovým těsněním pro průchod kabelů a gumovým těsněním pro víko.

Vysílač SPEKTRUM™ DX3™ 2.4GHz DSMR®

Součástí dodávky je vysílač Spektrum™ DX3™ s exkluzivní technologií DSMR® pro vynikající dosah, spolehlivost a rychlou odezvu. K dispozici je také možnost palcového řízení jednou rukou. Vysílač DX3™ je kompatibilní s telemetrií Spektrum SMART, poskytovanou 3kanálovým voděodolným přijímačem SR315.

Servo řízení SPEKTRUM S614 15kg MG

Silné Spektrum servo S614 MG WP 23T s kovovými převody a voděodolnou úpravou zajistí přesné a spolehlivé řízení přední rejdu nápravy i za zhoršených povětrnostních podmínek.

Elektronický regulátor AE-5L

Voděodolný* elektronický stejnosměrný regulátor Dynamite AE-5L je kompatibilní se 2 až 3 článkovými LiPo nebo 6 až 9 článkovými MiMH akumulátory. Snadné nastavení pomocí zkratovacího konektoru (jumper).

 • Typ akumulátoru: 2S - 3S LiPo / 6-9 čl. NiMH
 • Brzda v neutrálu (Drag Brake): Na regulátoru lze nastavit sílu brzdy na 50 % nebo 100%.
 • Výstup pro zapojení LED osvětlení
 • Voděodolné* provedení
 • Pasivní chladič pro odvod tepla
 • Tepelná ochrana

Jako volitelné osvětlení, zapojené přímo do LED výstupu regulátoru, je určena LED sada Axial LED AE-5. Jiné typy osvětlení zapojené do regulátoru můžou způsobit jeho poškození.

Motor 540 35T

Motor AXIAL 540 35T poskytuje rovnováhu mezi rychlostí a sílou. Kartáčový stejnosměrný motor má 35 závitů. Chlazení zajišťuje integrovaný ventilátor.

Osvětlení LED

LED světla jsou novým přírůstkem do vybavení RR10 Bomber 2.0 pro jízdu po západu slunce. Na přední straně jsou čtyři bílé LED diody, dvě směrem dopředu na světelné liště a dvě červené LED diody na zadní vrchní straně budky karosérie.

Klíčové vlastnosti RC modelu Axial RR10 Bomber 2.0 v měřítku 1:10
 • Nově RC souprava Spektrum™ DX3™
 • Všestranný model s extrémní průchodností terénu
 • Model je kompletně sestaven a připraven k jízdě. Stačí doplnit pouze pohonný akumulátor do modelu a 4 AA baterie do vysílače
 • Detailní provedení karosérie s rámovou konstrukcí z kompozitního plastu
 • Převodovka s kuličkovými ložisky s kovovými převody
 • Čelní ozubené koly 32T pro vysoký točivý moment
 • Hliníkové tlumiče King s přesnými písty (verze Slawson Bomber)
 • Hliníkové tlumiče Fox s precizně opracovanými písty (verze Savvy Bomber)
 • 4-bodové zavěšení náprav
 • Pneumatiky BF Goodrich® Baja T / A KR3 (verze Slawson Bomber)
 • Pneumatiky Falken Wildpeak M / T (verze Savvy Bomber)
 • Oficiálně licencovaná kola s kroužky Beadlock 2.2 (verze Slawson Bomber)
 • Oficiálně licencovaná kola s kroužky Raceline 2.2 (verze Savvy Bomber)
 • Servo řízení Spektrum S614 15kg MG
 • Pevné hnací hřídele WB8 HD
 • Vysílač Spektrum™ DX3™
 • Voděodolný 3-kanálový přijímač SR315
 • Voděodolný regulátor Dynamite® AE-5L kompatibilní 3S LiPol
 • Osvětlení auta řadou LED světel

* Informace o specifikaci voděodolnosti naleznete v návodu k použití. Tipy a triky na provoz v mokrém prostředí naleznete v blogu.

Doporučujeme koupit

Pro zprovoznění modelu jsou potřeba 4x AA baterie do vysílače GP SUPER alkalická baterie LR6, pohonný akumulátor a adekvátní nabíječ na pohonný akumulátor.

Doporučené akumulátory LiPo

Pro běžné ježdění doporučujeme 2 článkový LiPo akumulátor (7.4 V), s konektorem Deans.

 • Smart LiPo akumulátor Spektrum 7.4 V 5000 mAh - Pro zapojení tohoto akumulátoru do RC auta je nutná redukce EC3/Deans.
 • Standardní LiPo akumulátor Black Magic 7.4 V 5000 mAh.
 • Standardní LiPo akumulátor s maximální dobou jízdy Black Magic 7.4 V 6500 mAh.

Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů. Výhody technologie Spektrum Smart naleznete zde.

Akumulátory NiMH

NiMH akumulátory nejsou náročné na správné zacházení a jsou tudíž vhodné pokud RC model auta provozují zejména děti (NiMH akumulátor se nezničí úplným vybitím). Doba jízdy s NiMH akumulátory však bude o něco kratší.

Doporučené nabíječe pro Smart akumulátory Spektrum

Pokud se rozhodnete v RC modelu auta Axial používat moderní Smart LiPo akumulátory, pak doporučujeme tento nabíječ:

 • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S150 s jedním výstupem 1x50W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S1100 s jedním výstupem 1x 100 W.
 • Síťový nabíječ Spektrum S2100 se dvěma výstupy 2x 100 W.
Doporučené nabíječe pro konvenční LiPo a NiMH akumulátory

Pokud se rozhodnete model provozovat na konvenční LiPo a NiMH akumulátory, doporučujeme používat univerzální nabíječe o výkonu minimálně 50 W.

 • Nabíječ Dynamite Prophet Sport s jedním výstupem 50 W
 • Nabíječ Prophet Precept LiPol/NiMh LCD AC/DC s jedním výstupem 80 W

Pro připojení akumulátorů s konektorem Deans ke konvenčním nabíječů je nutný nabíjecí kabel s banánky a konektorem (obj. č. FO-LGL-CLDNS).

Osvětlení modelů

Pro dech beroucí vzhled doporučujeme model vybavit LED osvětlením. Pokud již model základní osvětlení obsahuje můžete jej rozšířit, vylepšit, či upravit podle vlastních potřeb.

 • Světelná sada Axial LED osvětlení Night Visions System
  Pokročilý systém s předními LED (rozsvítí se intenzivně při jízdě vpřed), brzdovými LED (rozsvítí se intenzivně při brždění), blinkry (blikají při zatočení na konkrétní stranu) a doplňkovými diodami (například pro světelnou rampu). Možnost zapojení dalších šesti světelných okruhů.
 • Světelná sada -Standard - Axial sada osvětlení LED
  Standardní světelná sada s napájecím modulem a diodami – Napájecí modul umožňuje zapojení dvou svazků LED, které budou trvale svítit. V balení jsou obsaženy vysoce svítivé diody (4x bílá LED do předních světel a 2x červená LED do koncových světel).
 • Řídící jednotka Axial řídicí jednotka LED, 3-porty
  Řídící jednotka s možností zapojení tří svazků trvale svítících LED diod. Balení neobsahuje diody – ty si můžete dle vlastního potřeb vybrat v příslušenství u položky.
Příslušenství pro běžný provoz

Pro běžný provoz RC auta Axial potřebujete lepidlo na pneumatiky, lepidlo na šrouby, sadu nářadí a silikonový olej do tlumičů. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro RC auta.

Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Z naší nabídky doporučujeme lepidlo Robitronic Tire Glue.

Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu a měnit olej v diferenciálech. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají opravné sady či jednotlivé díly.

Pro běžnou údržbu je potřeba lepidlo na šrouby. Šrouby zašroubované v kovovém materiálu (např. šrouby v motoru, šervík v pastorku) musí být proti povolení tímto lepidlem zajištěny.

Ochranné obaly na akumulátory

Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnou vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou pro dlouhý jízdní čas. Naopak LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození.

Doplňkové parametry

Kategorie: RC Crawlery
Typ: Expediční
Šasí: Rámové šasí z kompozitního plastu
Měřítko: 1:10
Délka: 570 mm
Šířka: 280 mm
Výška: 230 mm
Rozvor: 375 mm
Světlá výška podvozku: 72 mm
Prostor pro baterie: 39 x 46 x 138 mm
Hmotnost: 2830 g
Náhon: 4WD
Motor: Stejnosměrný 35T
Přední kola: Disky 56x44,5mm, pneu 133mm Falken Wildpeak, směs SBR30
Zadní kola: Disky 56x44,5mm, pneu 133mm Falken Wildpeak, směs SBR30

Replika reálného vozu

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: